• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    A nějaký trik/tip jak nahodit sedmileté dítě, aby si četlo samo? Cte výborně, učitelka zari rekla, ze tak, jak má číst dite na konci třetí tridy, v podstatě cte plynně. Ale sam si nechce číst ani komiksy. Knížek mame bambilion všech možných žánrů a stylů.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    FIFI: Ano, z Ohníčku
    FIFI
    FIFI --- ---
    BEBERA:
    MAGGIE: asi to vite - Hilda je ted i jako nekomiks:
    Hilda a pidilidi - Luke Pearson, Stephen Davies | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/245677/hilda-a-pidilidi/
    FIFI
    FIFI --- ---
    FIFI: ten Punta vypada takhle:

    (Ale to asi nesplnuje zadani od BEBERA: )

    FIFI
    FIFI --- ---
    GORMIE: Barbanek je z Ohnicku, ne?


    Co tohle: https://www.kosmas.cz/knihy/250809/punta/ - ale asi si to chce nejprve prohlednout
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    BEBERA: Komiks s příběhy na stránku dvě? Teď máme půjčenou Bezva Báru, přesně splňuje požadavky.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    BEBERA: Barbánek ale právě není ze Čtyřlístku.
    Jinak mě ještě napadají Šmoulové, to jsou většinou takové jednoduché příběhy s minimem textů.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MAGGIE: Hilda vypadá dobře,dík. Četli jsme to loni a kluky to moc bavilo. Bylo to v době,kdy mladší ještě vůbec nečetl,tak mě nenapadlo zkoumat,kolik je tam textu a úplně jsem na ní zapomněla. 

    Našla jsem ještě Pták a veverčák,to by bylo textově ideální,ale nelíbí se mi :( Je to očividně díra na trhu,komiks s příběhy na stránku nebo dvě a jen s trochou textu,aby i čtenářici,kteří horko těžko překodrcají pár slov,mohli plynule "číst" příběh a ještě u toho procvičovat opravdové čtení....
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    LADY_MYSKA: dik,podívám se na to...Neznám...
    GORMIE: Mimoně už mám koupené,jsou na cestě.
    LADY_MYSKA: taky jsem měla vůči Mimoňům předsudky,ale nakonec se mi to fakt líbí. Není tam vůbec žádný text,takže i děti,které neumí vůbec číst,si můžou "přečíst" příběh,soustředí se,postupujou postupně obrázek po obrázku. Kluci si to prohlíželi u kamarádů a nejenže u toho vydrželi dlouho,ale ještě mi to chtěli i vyprávět,což skoro nikdy nedělají....
    BALAENA: na toho Barbánka se podívám v knihovně. Minule jsem ho přeskočila,v dětství to byl snad jediný komiks ze čtyřlístku,který jsem neměla ráda...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BEBERA: nekoukalas do Barbánka? už si nevybavím, kolik textu tam je, mám matný pocit, že moc ne
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ted ctu Zapisnik mladych svistu 1. dil. Jeste je druhy dil. A spoustu dilu prirucky. Taky nove vysla prirucka mladych svistu s grafikou soucasnych Kacerich pribehu. Ale ta stara edice ma v sobe vic faktu.

    GORMIE
    GORMIE --- ---
    LADY_MYSKA: To jsem se jen ukliknul, to bylo pro Beberu
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    LADY_MYSKA: BEBERA: A z nových věcí Mimoni, ti jsou úplně beze slov. :)
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    BEBERA: Ono málo co není původně ze Čtyřlístku - třeba i ta Káťa a Škubánek jsou odtud.
    Zatím mě napadá jen Barbánek, to by mohlo mít úspěch.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BEBERA: co neco vecernickovskeho? Myslim treba Katu a Skubanka atd.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Neměli byste prosím tip na dětský komiks pro úplně začínajícího čtenáře? Ideální by bylo, kdyby tam bylo úplné minimum textu. Máme už přečteného Kocoura Vavřince a dokola jedeme Coura a Courka, existuje něco v tomto stylu? Ve Čtyřlístku a podobných komiksech už toho textu je tolik, že ho to vyděsí a sám si to nečte, jen prohlíží obrázky...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    FIFI: tak celkove vnimam, cena knizek zase popolezla nahoru
    FIFI
    FIFI --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: ja mam deti 18 a temer 23, uz detske knihy nekupuji. A prijde mi to drahe.
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    FIFI: ahoj, jaká ta kniha je, resp. jak na tebe působí? pro jak staré dítě jsi ji prosím kupovala? Děkuji
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam