• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    TRISSIE: Mě zaujaly tyhle nové, připadá mi to výběrem už jako "vyšší dívčí", prostě tituly pro starší čtenáře, u nichž se ve škole vyžaduje poměrně striktně nejen znalost obsahu, ale i celkem detailní znalost formy, kde ty adaptace jednoduše neuspějou. Tak jsem byla zvědavá, kdo za tím stojí :) Ale možná si je rovnou ze zvědavosti prolistuju v knihovně.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JANISKA: z těch nových nebo starých? my v téhle produkci docela jedeme :-)
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    TRISSIE: Nemáte něco z toho doma? A nemohla bych případně poprosit o vyfocení tiráže?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    brrr povinna cetba to znie jak nieco co citatelov skor odradi od citania, si pamatam ako som musel citat tie nekonecne francuzske romany co ma absolutne nebavili, keby mi v tej dobe dali na vyber precitat si napr. snih od stephensona alebo akykolvek iny cyberpunk, tak to sfuknem jak malinu, ale s tou historiou som zapasil
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    sím, pro rodiče dětí, co nerady čtou, ale musí vykazovat čtenářský deník, hlásím, že v levných knihách mají novou dávku zkrácených klasických děl :-)

    Povinná četba | Levné knihy
    https://www.levneknihy.cz/povinna-cetba/
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Ahoj, poradite prosim cteni pro dceru 8 let? Mam nejake poukazy do Luxoru, ktere bych rada uplatnila. Knizek tam maji mraky, posledne jsme koupily Deti z Bulerbynu a dve knihy od Terezy Parizkove. Vse precteno behem dvou tydnu, tak hledam dalsi inspiraci. Harryho Pottera cte prubezne. Diky!
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    U dcery v družině se teď čte Paní Láryfáry. Dcera ze sebe v důsledku četby asi tak dvacetkrát denně vypálí: "Udělám to protože chci, ne protožes mi to poručila." Začíná to bejt docela otravný.
    Výborný je, že jsem si asi u třetího zopakování repliky vzpomněla, že cca v devíti jsem pod vlivem téže knihy touž repliku taky ráda opakovala. A taky tehdy naši vypadali dost zpruzeně :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    JANISKA: děkujeme za tip! Právě čteme, ku všeobecné spokojenosti!
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    tajemstvi cerne skaly, smradi, pribehy na dobrou noc pro male rebelky, petronela jablckova, dorka magorka, leotolda, jezevec chrujda, tajemstvi za snehovym knirkem, o robutkovi (tam nie je moc textu), zmata a zahada, anca a pepik, dum mysek - sam a julie, trilogia journey, quest a return

    neviem co z toho vyslo aj v cestine, lebo decka citaju slovenske, ceske aj anglicke
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SAAYURI: Yakari, Hilda, Naštěstí (ne)máme mléko, Amálie Zubatá, Strašidelnická.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SAAYURI: Joe Todd-Stanton, Červené klubíčko, Stella a 16 huskyů, Děti prérie.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SAAYURI: Stare recke baje a povesti, Vypraveni o hradech a zamcich, Stare Prazske povesti, Ezopovy bajky, Pribehy na nez svitilo slunce.
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    Poradite mi nejakou dobrodruznou knizku pro petiletou? :)
    BEZVLIV
    BEZVLIV --- ---
    JUTA: Nejblíže C&H jsou asi Peanuts (Snoopy). Ani mně se ještě nepovedlo nic podobnějšího objevit :(
    JUTA
    JUTA --- ---
    Můj syn (8) miluje Calvina a Hobbese - bohužel už jen 3 knihy a má dočteno. Nemáte tip na nějaký podobný komiks? Aka humor, ironie? Garfielda čte občas taky, ale proti Calvinovi je to moc jednoduché.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Asi všichni víte, ale pro jistotu, příští týden probíhá Týden čtení dětem, viz https://celeceskoctedetem.cz/
    Můj táta si tak půjde vnučku uspat přímo do školky :) Zapojujete se taky?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    FIFI: á, děkuju
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam