• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BASKWolkrovka :: Klub "W10" :: Domácí kočovný klub

    PROGRAM:

    www.wolkrovka.net


    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    !!! [ OKRAJ / festivalfestival / 7.10.2011 / CR - Praha - louka u Draháňské rokle ] !!!
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    rozbalit záhlaví
    BASK
    BASK --- ---
    YARRDESH: omlouvame se, odpojili nas pac se nezaplatila vcas faktura, pobezi to zas za par dni
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    nako vam nejede web s mapickou
    BASK
    BASK --- ---
    Zítra: od 18.00 diskuze na téma squatting ve WOLKROVCE ( www.wolkrovka.net ) se zástupci pražské, severočeské a "francouzské" squatterské scény.

    Závěrem oficiální odhalení NOVÉHO PRAŽSKÉHO SQUATU a pozvánka na první veřejnou akci v něm.
    BASK
    BASK --- ---
    A poslední lákadlo: Pozvánka na nedělní PRVNÍ JARNÍ DEN



    p.s. Bubínky s sebou !!!
    BASK
    BASK --- ---
    Zítra též BATIKOVACÍ WORKSHOP od osmi s Alenkou Anine... Barvení látek ve velkém pro všechny nejen hippie outsidery.
    HAGGISH
    HAGGISH --- ---
    Pochlubte se vlastním výtvorem a..

    ....s kotlem horký čokolády, klasickou nabídkou baru, lekcí francouzštiny a workshopem na výrobu náušnic!!!
    BASK
    BASK --- ---

    KURZY FRJ VE WOLKROVCE !
    -----------------------------------


    Na vědomost se dává, že W10 pořádá pravidelné týdenní dvouhodinovky Francoužštiny - každou středu od šesti do osmi. Povede je Vétille, naše spřízněná francouzská spolubydlící, která se dorozumí i pačesky a pa-anglicky. Jsou určeny především těm, kteří už o francouzštinu sice zakopli, ale skoro vůbec na nich neulpěla, (tzv. Baskova uroveň).. Takové základy konverzace pro začátečníky.

    Jak se přihlásit ?
    1/ zítra v 18.00 v nové Wolkrovce na první organizační lekci
    2/ kdykoliv emailem na wolkrovka@gmail.com (do předmětu napište 'FRJ' a do zprávy popište vaší úroveň)



    Le français, c'est une langue aussi !!!!

       

    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    BASK: tořád se točí todle?
    HATEMAN
    HATEMAN --- ---
    BASK: Steamboy je luxusní, to se asi stavim..
    BASK
    BASK --- ---


    FOTOGRAFICKÁ DÍLNA W10 pokračuje !!

    Ahoj, nabruste si foťáčky, jedeme dál...

    Navazující kurzy budou pokračovat v obvyklém termínu - každou NEDĚLI od 18.00 do 20.00 na nové adrese v bubenské ulici !
    První organizační schůzka již zítra v šest - otevřeno pro nové zájemce (též možno se přihlásit u id BASK zpravou do posty).

    Jinak regulérní lekce bude v neděli 21.3. + praktické cvičení v terénu - industriální nádraží Bubny !!!

    Bližší info o dílně a lekcích zde:
    http://www.wolkrovka.net/fly/ftext.rtf


    www.wolkrovka.net
    BASK
    BASK --- ---
    POZOR POZOR dnešní grunge koncert ve wolkrovce se posouvá o týden - na sobotu 20.3. Takže SIXTY SEVEN CABARET vystoupí až příští týden
    BASK
    BASK --- ---
    Steampunk - podžánr sci-fi či fantasy. Název, vzniklý v 80. letech 20. století se odkazuje na kyberpunk, jako žánr sci-fi zaměřený na technologii a páru (anglicky steam), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavnímu zdroji energie, která charakterizuje technologie, tvořící kulisy děl tohoto žánru. Díla se odehrávají v různých alternativních historiích či sci-fi kulisách, podobných prostředí knih J. Vernea nebo H. G. Wellse. Díla - na rozdíl od historických románů - představují některé vynálezy, technologie nebo historické události, které neexistovaly nebo existovaly jindy a jinak. Z filmů je to např. anime Steamboy.
    (http://en.wikipedia.org/wiki/Steampunk)

    http://www.csfd.cz/film/92069-steamboy/
    http://www.csfd.cz/film/28495-tenk-no-shiro-laputa/
    BASK
    BASK --- ---
    Kdyby se někomu chtělo se stavit v neděli... Bude ňáký pořádný anime...




    MILLY
    MILLY --- ---
    Mno, já jsem se třeba podle tý mapy moc orientovat nedokázala- až pak jsem se koukla do Plánu Prahy, co máme doma a pak už mi to bylo jasný, kam jít.. :-) Ale aspoň snaha byla.. .-)

    (fotky byste sem mohli dát. ;-))
    JOHY
    JOHY --- ---
    STN: Okej, já neměl při prvnim pohledu vůbec problém se zorientovat, tak mě to zmátlo.

    Ten rozdíl mezi S a SVS neni marginální v rámci geodezie, to jsem se ukvapil, ale v rámci toho, jak to člověk vnímá, když se na to podivá.

    No jo, už je to dlouho let, co jsem byl zeměpisnym olympionikem.
    STN
    STN --- ---
    JOHY: Nechtěl jsem se do toho původně vůbec vkládat, i když mě ta mapa taky zaujala, ale padlo tu slovo geodézie a tak musim reagovat.
    1.) mapa neni orientovaná k severu. pootočení neni 10 stupňů, ale zhruba 45 (původní okraje mapy jsou na obrázku jasně vidět)
    orientace k severu podle mě dělá mapu srozumitelnější
    2.) tato mapka mi svým ztvárněním celkově připadá trochu nepřehledná
    3.) rozdíl mezi severem a severo-severo-východem rozhodně neni z pohledu geodézie marginální (tíms mě teda rozohnil nejvíc)

    BASK: taky ti tam chybí tiráž, měřítko, vrstevnice, turistický stezky a legenda
    JOHY
    JOHY --- ---
    DESPERADO123: jako sorry...ale nepřijde ti rozdíl mezi severem a severo-východo- severem trošku marginální v rámci geodezie? Ano, reagoval jsem možná zbrkle, podle oficiálních map jsem to nečekoval, ale při prvním pohledu se mi to jasně zdálo směrované k severu. Je tam rozdíl 10ti stupňů, navíc ta mapa má v porovnání s formátem pozvánky velmi dobré umístění.
    BASK
    BASK --- ---
    PROGRAM NA BŘEZEN (orientovanej na záchod)
    BASK
    BASK --- ---
    DESPERADO123: JOHY: no tak aspoň latrínu máme orientovanou na sever...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam