• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ahoj, tak se mi nejak nedari registrace na Shutterstocku. Porad mi posilaji odpoved, ze moje ID card nesouhlasi s tim, co jsem vyplnil do registracniho formulare. Souhlasit by to samozrejme melo, nechapu co se jim na tom nelibi....meli jste nekdo takovej problem?
    TULI
    TULI --- ---
    hodně rad a odkazů
    http://fotobanky.vaclavek.com/
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MELOUN: Aha, tady jsi :)

    Blbe je, ze kreslit taky zvladny kdekdo a navic k tomu nepotrebuje tak drahe vybaveni :)
    MELOUN
    MELOUN --- ---
    BLACKX: myslim ze urcite lip nez fotky.. foti dneska kazdej smudla :D
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MEJLA77: Momentalne to vyzaovat a danit nehodlam a nevim, jak by se to presne resilo. Taky bych to ale rad vedel... v budoucnu by se to mohlo hodit.

    Jinak nevim, jestli 3D objekty jako loga se prodavaji, ale obecnejsi ilustrace jsou na tom asi hodne dobre. Nejspis i lip nez fotky.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    MEJLA77: proc by to proboha chtel nekdo oficialne vykazovat a danit???
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Přeju pěkný den, tohle téma už delší dobu nechávám na trochu volnější období, navíc bych asi nechtěl prodávat fotky, ale spíše webdesigny a renderované 3d objekty (použitelné např. jako loga) nebo 3d prostory, máte s tím někdo zkušenost? Nebo zahlédli jste nějakou fotobanku, kde by takových 3déček bylo více? Ještě jeden dotaz: jak řešíte převody peněz (paypal?) a zdanění příjmu? (chtěl bych tento příjem oficiálně vykazovat)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    BLACKX: ne.. narážím na kvalitu mého stativu z doby používání Panasonic Lumix DMC-FZ7. na EOS s větším objektivem už nestačí :-)

    díky za odkaz :-) po monopodu zatím nekoukám. i když je s ním práce rychlejší, zatím mi připadá málo stabilní :-)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    CUCHULAIN: Diky :)
    Stativ? Narazis na prispevek od Yuriho Arcurse, nejvic prodavajiciho cloveka v microstocku? :)
    http://www.arcurs.com/episode-4-essential-gear-my-monopod
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    BLACKX: hezký report :-)
    se těším na další za měsíc.
    jdu shánět pořádnej stativ :-)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Meli jsme tu konec mesice, tak jsem si udelal uzaverku. Celkem mam asi 20 dolaru, ale zacal jsem prodavat zhruba desateho unora, takze to je kolem dolaru na den. Zatim pod oficialni hranici chudoby (1,25 dolaru/den), ale snad se to zlepsi :)

    Nejake dalsi info - graf rozdeleni vyleku podle serveru a nejprodavanejsi obrazky jsem dal sem:
    http://www.pastel.cz/articles/mikrostock-vydelky-za-unor-2009/
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    BLACKX: jojo.. počkám :-)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    CUCHULAIN: To je dobry poznatek... teda pro ostatni ;)

    Ale taky jsem psal na technickou podporu trech nebo ctyrech bank s nejakou zadosti a vsichni odpovedeli. Nekde to ale trvalo delsi dobu, tak jeste nehazej flintu do zita.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    BLACKX: ShutterStock mi nechce povolit nahravani.
    jsem pri zadavani jmena pouzil diakritiku a místo "Č" to tam hodilo "?".
    tak mi psali, ze na dokladu nesouhlasi jmeno a na e-mail s zadosti o zmenu jmena nereaguji :-)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Sepsal jsem svoje zkusenosti za prvnich deset dni experimentu s prodavanim fotek. Uz to bylo trochu delsi, tak jsem to napsal ve stylu blogu na svoji stranku - tady je odkaz.
    Pro shrnuti: Za deset dni jsem mel $10, ale vsechno jenom ze ShutterStocku, ostatni fotobanky neprinasely vubec zadny zisk.

    Kupodivu dneska se zniceho nic objevily dva prodeje na Fotolii a jeden na Dreamstocku, ale to uz jsem mel vsechno sepsano a nechtel jsem to menit. (Taky uz tech deset dni uplynulo)

    Pripadne dotazy, reakce nebo vlastni zkusenosti vitam.
    VASAX
    VASAX --- ---
    BLACKX: Nikam nespechame, jen takovy uzitecny navrh\napad
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    CUCHULAIN: Dobry napad! Ale jeste bych to chvili odlozil, protoze bych momentalne nevedel, jak hlasovat.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    BLACKX: a co std. hlasování? jednotlivé servery a u nich + a -?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    VASAX: Ja nad tim popremyslim. Asi bych udelal nejakou tabulku, jenze zatim moje zkusenosti vypadaji tak, ze nejlepsi je ShutterStock (29 prodanych fotek, zisk tesne pod $8) a mezi temi ostatnimi se neda rozlisit, protoze jeste nic neprodali :)
    Ale par poznatku uz mam... neco by se tam asi napsat dalo.
    VASAX
    VASAX --- ---
    BLACKX: jj, tak uz tu padlo ze nejaky jsou shit, cekas uz mesice na to aby ti potvrdili fotky, s jinyma si zase spokojeny... nekdo dalsi zase rekne svuj postoj a pak se hvezdicka prida ci ubere... atd...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam