• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    [SERVER ERROR]
    Klub o prodávání fotografií skrze servery typu ShutterStock, iStockPhoto, Dreamstime, BigStockPhoto a podobné. Fotky se neprodávají za drahé peníze a proto je možné jich prodat mnohem více oproti tradičním stock fotobankám.

    Podělte se o Vaše zkušenosti!

    Pár informativních odkazů:
    Co to vůbec je: http://en.wikipedia.org/wiki/Microstock_photography
    Blog o zkušenostech s prodejem: http://www.microstockdiaries.com/
    Forum o microstock fotobankách: http://www.microstockgroup.com/
    rozbalit záhlaví
    PULKA
    PULKA --- ---
    MIKEKT: jo přesně tak, ale tuším, že hlavně ten, který by měl vzniknout nevhodnou konverzí do jpg... (kdyžtak mi je nalinkuj v plné velikosti do pošty) shutterstock má docela drsné podmínky na přijetí, ale ve skutečnosti je to pro nahrávání dalších fotek dost nízko. na istocku a fotolii jsou přísní pořád...

    BLACKX: taky mám ten dojem...
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    PULKA: jj, nekde jsem cetl, ze nekteri inspektori z iStockPhoto vidi sum i na obloze, kdyz se rano podivaji z okna :)
    PULKA
    PULKA --- ---
    MIKEKT: jo, je, mnohokrát; tuším že v termínech 3 dny - 7 dní - 14 dní od sebe.
    V zásadě platí, že maj dost velkou náročnost na kvalitu (v jiném slova smyslu, ale ty, které jsou dostaneš na fotolii dostaneš skoro vždy i sem), ale hlavně na klíčová slova + artifacting (najdou ho i tam, kde podle mého žádné)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Zeptam se tady radsi nez zacnu uploadovat na istockphoto. Je tam pak nejaka moznost znovu prijeti kdyz mi neprijmou ty prvni 3 vybrany fotky? .)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUCHULAIN: vida, nechces betatestery? :]
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZATAMOKO: "Oklicovat" 10 fotek za den sice nevypada hrozne, ale chtel bych te videt za pul roku :D
    Mozna kdybys pres den nemel jinou praci a jen cekal na dolary za licence, ale jinak te to asi bude pekne s**t :)

    CUCHULAIN: Vida? Nejaky odkaz? :)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    BLACKX: jojo.. znám od vidění.
    vyvíjím vlastní konkurenční projekt se stejným zaměřením :-)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BLACKX: hmhm, zkusim jim napsat :]
    Ono se to beztak uploaduje postupne, takze to je spis tak 50 fotek/tyden resp. cca 10 za den, coz neni tak hrozny.
    Ta varianta s dreamstime je zajimava, mozna nejzajimavejsi, jelikoz to na dreamstime budem davat taky, jen by se trochu zmenilo uploadovaci schema ftp -> dreamstime -> ftp -> iS -> fotobanky ;]
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZATAMOKO: To zni dobre, ale ted jsem si teprve vsimle ze iSyndica ti asi neumi vytvorit klicova slova. To ti pracanti z LookStat udelaji taky :) Zatim zacinaji, tak jeste nemaji online cenik, musel by ses jich zeptat. Ale pokud je zatim nemas, tak je urcite dobre to zvazit... 3000 obrazku bych klicovat nechtel :)

    Jeste me napada alternativa: Dat ty fotky na Dreamstime a zvolit, ze chces nechat tym z Dreamstime pridat klicova slova (tusim $.3 za fotku) a pak si to odtud stahnout. Ale neni to uplne elegantni.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BLACKX: pokud to dobre chapu, tak na "iS" se plati za $0.01 upload jedne fotky do jedne fotobanky => pri portfoliu 3000 fotek ladovanych do 5 fotobank to dava 3000 x 5 x 0.01 = 150 USD, coz je fakt smesna castka, pokud to usetri tolik casu, kolik si myslim :D
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    HUZBA: To jsem neznal, diky za tip. Ale po podrobnejsim prozkoumani jsem zjistil, ze je to prelozeny Dreamstime, vcetne automaticky prelozenych klicovych slov. Takze uz tam fotky mam :)
    HUZBA
    HUZBA --- ---
    cau, ja neprodavam ale kupuju, a ted sem narazila na dalsi - ceskou - imagio.cz, tak to treba zkuste...
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZATAMOKO: Nemam, ale iSyndicu si lidi pochvaluji.
    LookStat tuhle funkcionalitu zavedl nove, ale je to taky uz zkusenejsi firma, ktera v oboru microstocku funguje uz delsi dobu, takze bych jim veril.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BLACKX: mas s nima zkusenosti?
    Docela to zvazujem, pac tech fotek nemame malo :]
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZABIAS: Jasne, ze nebyl... taky uz to nekoho napadlo :)
    http://www.isyndica.com
    http://www.lookstat.com (Back office)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    ZABIAS: by nebyl spatnej podnikatelskej zamer tudle sluzbu poskytovat i ostatnim fotografum :D ..
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    by se mi hodil nekdo kdo by tu moji fotobanku cca 4000ks rozhazel na tydle microstocky ... :( formou provize za prodane snimky .. :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZATAMOKO: Diky :)

    PULKA: To mas dost dobry nabeh. Snad se to jeste zlepsi :)
    PULKA
    PULKA --- ---
    BLACKX: dobre ty :) uvidíme, zatím (po dvou měsících, nahraných cca 100 fotek +- je zisk $40 měsíc (a druhý taktéž) dohromady, ale snad to ještě nějak poskočí, hlavně bych tam měla nahrát ty fotky, které se mi válí na disku...)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BLACKX: sdileni postrehu nezalezi na me, ale myslim, ze to nebude problem. Zatim to bude zednicina, ale urcite v prubehu budu delat poznamky a pak budou i prubezne vystupy. Samotnyho me to hodne zajima, jak se to cele bude chovat :]
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZATAMOKO: Zni to dobre. Byl bych ti pak vdecny, kdyby ses podelil o zkusenosti at uz tady nebo aspon me do posty, pokud to bude tajnejsi (taky jsem premyslel, jestli to vubec dat takhle verejne :) )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam