• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    PATRICIE_: peníze mě taky zajímají. zkušenosti zatím nemám.
    PATRICIE_: tohohle bych se nebál a šel do toho po hlavě. když mám vstupenku s focením :-)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    PATRICIE_: Tohle by mně taky zajímalo (a tohle taky PATRICIE_ :) )
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    Tak fotky peněz nikdo neřeší...

    A co takhle vstupenky pro fotografy x property release?
    příklad: byla jsem o víkendu v Plzeňském prazdroji na prohlídce. Mám řádně koupenou vstupenku pro sebe (140,-) i vstupenku, se kterou se smí fotit (100Kč). Datumy fotek souhlasí se vstupenkou. Pokud bych např. chtěla fotobance nabídnout fotky sudů a nebo staré varny, platí tato vstupenka místo prop. release? Samosebou nikde nesmí být logo společnosti ani lidé - to je samozřejmost. Máte zkušenost?
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    Mohu se zeptat, jak je to s fotkami peněz (dolary, eura či jiné)?
    Jsou peníze nějak chráněny právy (pokud tedy nepůjde o jejich ničení, samozřejmě). Co např. sériová čísla atd.?
    Máte s tím nějakou zkušenost? Mě ta otázka vyvstává spíš ze zajímavosti, než že bych měla nějaký plán či fotoprojekt...
    :c) díky
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    uz to jede
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    VDB: jo tak pres telefon jsem se tam pak dostal, taky mam upc ...asi nejakej blacklist :)
    VDB
    VDB --- ---
    MIK_CZ: u me down, praha, upc
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    SOFTA: fakt? safra tak co se to deje, ani z mobilu se na nej nedostanu
    SOFTA
    SOFTA --- ---
    MIK_CZ: me funguje v pohode
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    :) shutterstock down?
    GEEK
    GEEK --- ---
    netusite, jak je to s pouzitim koupenejch fotek treti stranou? tzn. kdyz nejak firma ma koupeny fotky a chce propagovat svoje sluzby treba pres slevomat, tak jestli je ten slevomat muze pouzit?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Něco k tématu :)

    The Clichéd Stock Photo Song - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=0PMgMYuGVWc
    VDB
    VDB --- ---
    jen poznamka k profimedii - vsechny svoje fotky jsem od nich stahnul, tuna duvod:

    Profimedia po dvou letech: jste pirát, máme objektivní důkazy, zaplaťte - Lupa.cz
    http://www.lupa.cz/clanky/profimedia-po-dvou-letech-jste-pirat-mame-objektivni-dukazy-zaplatte/
    Profimedia – Rekordních půl milionu za fotografie NASA, ke kterým Profimedia (opět) neměla práva | JustIT.cz
    http://www.justit.cz/wordpress/2011/06/15/profimedia-rekordnich-pul-milionu-za-fotografie-nasa-ke-kterym-profimedia-opet-nemela-prava/




    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    PULKA: máš to v poště
    Nechtěla jsem v zájmu soukromé pošty uvádět jméno a mail.
    PULKA
    PULKA --- ---
    PATRICIE_: A koho jsi zkontaktovala ohledne profimedie? Klidne bych jim tam neco poslala, zivnostak na to stejne mam... Klidne do posty, diky.
    GEEK
    GEEK --- ---
    PATRICIE_: pixmac jsem pouzival. ale ten jen preprodava to, co maj ostatni a ma trosku krkolomny vahledavani.
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    GEEK: pracuji v grafickém studiu a my nakupujem nejčastěji v Profimedia, Shutterstock, Pixmac, Sundayphoto a výjimečně jinde.
    Fotolii ani Dreamstimes jsem dříve vůbec neznala.

    Možná by někoho mohl zajímat i vstup do Profimédií viz odpověď na můj e-mail:
    "obvykla praxe je takova, ze fotograf-zajemce o spolupraci vybere cca 50 fotografii reprezentujicich jeho portfolio a jejich nahledy spolecne s tremi fotografiemi v plnem rozliseni nahraje na nektere volne pristupne uloziste (ulozto.cz, uschovna.cz apod.). My si fotky stahneme, prohledneme a ozveme se, mame-li zajem o spolupraci ci nikoli."
    GEEK
    GEEK --- ---
    PATRICIE_: presne na tehle fotobankach jsem zacal. mam tam zatim par veci. fotolia je vybiravejsi, ale mam z ni aspon nejakej "prodej". 123rf je fakt odpadkac podle me, dreamstime zaostava. takze se budu namahat jen pro tu fotolii a ted zkousim shutterstock.
    vicemene vlastne dve fotobanky, ktery sam pouzivam i jako nakupci.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    BLACKX: to mne zajímá :-)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Tak jsem se konečně dokopal a dokončil článek o tipech pro focení, přípravu a upload fotek, management a další důležité věci okolo. Tady to je:
    Mikrofotobanky – tipy pro úspěch
    http://www.pastel.cz/2013/04/mikrofotobanky-tipy/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam