• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    [SERVER ERROR]
    Klub o prodávání fotografií skrze servery typu ShutterStock, iStockPhoto, Dreamstime, BigStockPhoto a podobné. Fotky se neprodávají za drahé peníze a proto je možné jich prodat mnohem více oproti tradičním stock fotobankám.

    Podělte se o Vaše zkušenosti!

    Pár informativních odkazů:
    Co to vůbec je: http://en.wikipedia.org/wiki/Microstock_photography
    Blog o zkušenostech s prodejem: http://www.microstockdiaries.com/
    Forum o microstock fotobankách: http://www.microstockgroup.com/
    rozbalit záhlaví
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    GEEK: dík
    ... a předpokládám, že Shuter po dodání 10 fotek zohledňuje jak fotografie, tak téma (aby toho banka nebyla přeplněná), tak i keywording, že?

    (Já si keywords píšu sama ručně do wordu a pak překopíruju do metadat, páč jsem zatím nenarazila na nějaký tool či lepší způsob - jsem amatér, mno :c)
    GEEK
    GEEK --- ---
    PATRICIE_: na ss se dva 10 fotek, musi ti projit 6 a ty jdou pak, tusim, automaticky do portfolia.
    na dreamstime jsem nevydelal ani prd. tahle fotobanka me nebere i coby uzivatele.
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    BLACKX: Jen tak pro info, odkaz v záhlaví je mrtvý: Obecné informace: http://www.photosecrets.com/sell.microstock.html
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    Čau,
    prosím jak je těžké se dostat na ShutterStock? Naposledy chtěli tuším 50ks fotek jako portfolio, ale já jsem se zavázala u Fotolie i Dreamstime jako exclusive, tedy nemohu stejné snímky nabídnout jinde. To portfolio slouží k náhledu, nebo se některé fotky automaticky uploadnou?
    Když vás tady tak čtu, asi by to stálo za zvážení. Za ten rok jsem se do toho už vcelku dostala a je čas na další level, tedy SS.
    Pro představu, na Dreamstimes mi vzali 80 ks fotek, prodalo se jich 22 a mám z toho necelých $30
    Začátky byly husté - z každých 15 fotek mi vzali třeba jednu, nebo ani to ne. Teď už mi vezmou každou druhou, tak snad už jsem se s tím sžila :c)

    PS: případně pokud mi někdo dobře poradí, mohu se přihlásit přes něho, aby z toho také něco měl ;c)

    Díky, Pat.
    GEEK
    GEEK --- ---
    MIK_CZ: ja tam sypal naposled asi neco unoru, kdyz jsem nemel co delat. od ty doby jsem se nezastavil. tak uvidim treba zase pristi rok v unoru:) ale zrovna ty grilovacky v zime jsou prd platny:)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    GEEK: peknyy :) bys tam mel sypat vic :)
    GEEK
    GEEK --- ---
    MIK_CZ: jsou to jen takovy posbirany vejskrabky, nic extra. nejsou to jen fotky.
    versus's Portfolio on Shutterstock
    http://www.shutterstock.com/g/versus
    ono to naskocilo diky jedny fotce, co se prodala za 28 dolaru a dalsi za 12. jinak jedu po 25 centech:)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    GEEK: to mas slusny skore na tricet fotek, hod portfolio :)
    GEEK
    GEEK --- ---
    ja na ss se svejma 30 fotkama presne 80 dolaru za 10 mesicu :D uz potrebuju tam neco nahazet. ja fakt nemam ani vuli stahnout fotky z fotaku do kompu, natoz to ladovat do fotobanky :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    jojo bavim se jen o SS, ty ostatni jsou zanedbatelny, hodne mi jich i zamitaji, takze jich mam pak nekde mozna dveste, trista ... docela frci fotolia ale tam je to taky jen par drobnych ..
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIK_CZ: Jo počkat, to bylo SS only? Já jsem to bral jako celkový součet ze všech fotobank. Na SS mám tak polovičku, tj. teď se to pohybuje kolem 110 USD/měsíc a chybí mně asi 2000 do té nejvyšší úrovně. Mám tam asi 460 fotek.
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    BLACKX: a kolik tam toho mas? nu ja zas chci tam neco zacit sazet .. :) uvidime.. jeste mi chybi cca 4000 dolacu do posledni urovne
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIK_CZ: To je dobré! Já už mám přes dva roky průměrně cca 220 USD/měsíc, ale už ten upload taky dost flákám :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    jinak minuly mesic rekord, 297dollaru za mesic pri 520ti fotkach .. :) a dnes uz 40 dollaru, jedna fotka za 28, jen teda fotit neco novyho je tezky :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    Ja jsem pred nejakou dobou hodil na ss fotku ruky jak drzi kytku a model release nebyl potreba.

    ani nebyl potreba na motorkare na motorce ...
    a tech novomanzelu by ses mel zeptat, sice mas prava ty, ale oni jsou objednatele, takze tezko rict :)
    GEEK
    GEEK --- ---
    ASACHI: ja myslim, ze i na ruce musis mit model release
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    Netusite nekdo jak je to dnes s pravem na uziti fotografii?

    Priklad: Nafotim nekomu svatbu, z te je velka rada fotografii, na kterych neni videt ani hlava (nic z ceho by se dany clovek poznal) -> napriklad foto jenom na rukav, jak si zenich zapina knoflicky.

    Anebo makro fotky prstynku apod.

    Tyto fotky pochopitelne vsechny dam novomanzelum ... nicmene ... brani mi neco dat ty fotky zaroven do fotobanky?
    Kdo k nim po realizaci zakazky drzi prava?
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    Dámy a pánové znovu si dovolím poptávku... Fotografie Prahy v zimě, foceno od země nebo aspoň dostatečně nízko aby se tam dalo dosadit auto, bez lidí, naležato. Ideální: uzká ulička, liduprázdný most nebo pohled přes Vltavu, kde by se dodělal led a auto posadilo na "vodu". Pokud někdo máte, pošlete prosím náhled do pošty, raději dám vydělat někomu na přímo na nyxu než přes fotobanku. Děkuji!
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    BLACKX: Supr, to se hodi. Diky
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ASACHI: Zrovna jako na zavolanou vyšel na Alamy (= makrostock i mikrostock) blog-post s ukázkami, co je "in":
    Photographers - find out what’s trending right now and get inspired! - Alamy Blog
    http://www.alamy.com/blog/2014/09/photographers-find-whats-trending-right-now-get-inspired
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    :) jsem narazil na nekoho kdo ma na SS skoro sto tisic fotek, to by me zajimaly ty prodeje ... :)) vic jsem zatim u nikoho jinyho nevidel..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam