• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    [SERVER ERROR]
    Klub o prodávání fotografií skrze servery typu ShutterStock, iStockPhoto, Dreamstime, BigStockPhoto a podobné. Fotky se neprodávají za drahé peníze a proto je možné jich prodat mnohem více oproti tradičním stock fotobankám.

    Podělte se o Vaše zkušenosti!

    Pár informativních odkazů:
    Co to vůbec je: http://en.wikipedia.org/wiki/Microstock_photography
    Blog o zkušenostech s prodejem: http://www.microstockdiaries.com/
    Forum o microstock fotobankách: http://www.microstockgroup.com/
    rozbalit záhlaví
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    EUCHENIE: https://www.lightgarden.cz/academy tam je eshop s vyukovymi dvd
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    MIK_CZ: a kde je ma? id stq, esi si matne vzpominam?
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    jinak presety, jak kdy pro fotobanky spis ne, tam je dobry to mit kompletne pod kontrolou..
    a nejvetsi kouzlo je stejne dobry svetlo, tema upravama uz to jen mozna nejak potunis, hodne pomohly standovy videa :)
    GEEK
    GEEK --- ---
    jj, pro Shutterstock bych fotky upravoval už jen v MS Malování
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    upravoval jsem v photoshopu, ale ted uz na to asi seru :D
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    nebo co hledat za tutorialy
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Jeste mi reknete, jak upravujete fotky? V PS nebo Lightroom nebo jeste neco jinyho? Ja mam PS, pak nejakej raw Therapy chvili. A delate ruco, nebo mate nejaky presety, asi ruco, co. Ty moje porad nevypadaj jak z fotobanek :))
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    to je fakt vysmech, toto
    GEEK
    GEEK --- ---
    to vypada na dobry zmrdstvo.
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    Tak ty prodeje sly slusne dolu, z 0.38 na 0.10...
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    DAVVID: Meh, nemám rad stránky kde není datum zveřejnění :D jasně ze změny v odměnách nasadili 1. den v měsíci a ne 2...
    Každopádně to stejně nechapu. Včera tam nějaký prodeje s původníma cenama ze subscriptions ještě byly... ze by to dobihalo?..
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    Hmm koukám ze mé propočty byly asi blbě :D a podle článku níž se maji ceny na SS změnit dnes? Podle mailu co posílali bych měl být na levelu 4 a teď se mi objevilo par prodejů za $0.1 což sem v životě nevidel... béééé... :D taky to tam už mate? (Dokonce jeden prodej se mi započítal ještě do včerejška)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    A taky je u dreamstime vidět počet stažení u každý fotky teď.
    Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají | Digimanie
    https://www.digimanie.cz/fotobanka-dreamstime-zvysuje-provize-o-10-fotografove-jasaji/8360
    BLO_GROS
    BLO_GROS --- ---
    EUCHENIE: k tomu jsem se ještě nedopracoval, díky za tip :)
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    EUCHENIE: Hmm sem si to procházel a stejně tam napsali prd :D. Zajimavej účetní. Nejkonkretnejsi info mi přijde ze minimum ze subscriptions bude $0.1 tj při 1. základním levelu 15%.

    Tohle budou ceny pro většinu z nás
    Level 3 (25%) = $0.16
    Level 4 (30%) = $0.2
    Level 5 (35%) = $0.23
    Level 6 (40%) = $0.26 (pro vyvolené :)

    (Btw zaokrouhluju částky radsi směrem dolu ;)

    oproti současné ceně 0.25–$0.38 podle celkových počtu stažení to fakt bolí! ...

    Jestli to chápu správně tak za leden dostanou všichni “minimální mzdu”.. a teprve v únoru se to přepočíta? Tj v unoru nejčastěji asi poskočí člověk na level 2-4?

    plus minus autobus je asi jasné ze výdělky půjdou dolu.. a jestli seriznou podobně i ostatní licence tak to bude klidně o 40-50% dolu.

    Mňam.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    BLO_GROS: a nahravas pres stocksubmitter nebo neco takovyho? Aspon trochu usetrenyho casu
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    rozebirali jsme se vzoreckarema v klubu :) Tady rozbor od jedny, resp od hubbyho, to je asi manža :))

    : shutterstock commented on the forums that the minimum wont be less than .10 pence .... hmmm

    ------------------------------

    UPDATE :

    someone on the forums posted a different pricing structure for customers... mine hasnt changed , can anyone double check whther there has been an update to the customer pricing schedule ??

    quoted are :

    level 1 $ 4.90 per image

    level 2 $ 2.50 per image

    level 3 $ .57 per image

    level 4 $ 0.33 per image

    which obviously would change our percentages ..

    .................................................

    I try and shed some light on SHUTTERSTOCK PRICE CHANGES if I can ... well

    Ok so my hubby is an accountant and just looked at the base structure so far ... we are not sure yet whether they are also making changes to the customer pricing structure .... but as it stands .... there are 4 subscription levels of customers ... 10 , 50, 350 and 750 images per month

    …...................

    

IF you as a contributer are level 1 earnings — you get 15% of what the customer pays to shutterstock depending on their subscription level

    …...................

    THEY - the customer purchasing from shutterstock

    YOU - the contributor

    ------------------------------

    so at 

subscription 10/month - THEY pay 2.90 per image … at 15% commission … YOU would get .44 pence per pattern



    .....

    subscription 50/month - THEY pay 1.50 per image … at 15% commission … YOU would get .23 pence per pattern

    ....

    subscription 350/month - THEY pay .34 per image … at 15% commission … YOU would get .5 pence per pattern

    ....

    subscription 750/month - THEY pay .20 per image … at 15% commission … YOU would get .03 pence per pattern



    .....

    ….

then these percentages change, depending on what level of sales we have reached.

    ....

    So 15% commission if you sell 1-100 images accumulative

    20% commission if you sell 100- 250 accumulative etc

    
….

    then a reset in January …

    ….

    and depending on your average sales per month … you’d enter your sales level again

    … so if you are averaging 200 sales a month … then by end of January you would have reached level 3 again …

    ..........

    SO until we can figure out who our buyers are and what their average subscription levels are ... we cannot really predict anythign at this point.

    Hubby estimates it takes about 3 month to figure out an average after tracking stats

    I hope that makes sense 
KK
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    DAVVID: ted jsem to taky zahlid... no pekny
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    Novej způsob hodnocení výdělku na shutteru.
    To vypadá ze vydelky spis pujdou dolu :/

    https://www.shutterstock.com/blog/contributor-earnings-update/
    BLO_GROS
    BLO_GROS --- ---
    EUCHENIE: já tam mám asi 1000 fotek a celkem něco málo přes 200USD za rok. Hodně jsem nahrával teď v prosinci až lednu ale teď si dávám pauzu, protože zatím to za ten čas nestojí. Ale snad se k tomu někdy vrátím...
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    BLO_GROS: já se pohybuju ještě uplne jinde, celkem mám asi 56 USD :))) mám okolo 150 vektoru a já nevím 30 fotek, začla jsem podzim 2018 asi 50 vzoru, pak pauza, letos pokracuju rychlejším tempem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam