• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: Já to asi trochu nešťastně napsal. Moje fotka byla “jen” jako pozadí za modelkou. :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    DAVVID: A byls tam taky uvedený nebo jako autor nebo to byla jen ilustrační fotka? :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    DAVVID: to je taky pravda, asi ne :) Ale když to má někdo jako zábavu na večery k seriálu... :)
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    EUCHENIE: to ano ale je otazka jestli se preorientovani v soucasne dobe snizeni vydelku vubec jeste vyplati :)

    btw ohledne nalezeni fotek, pred par mesici me pobavilo ze mi prisel newletter tusim od Fomei, kde predstavuji ruzne fotografy a byl tam nekdo s fotkou remake Harley Quinn s tmavou ulickou na pozadi... a to byla prave moje fotka, tak sem na to par vterin chvili koukal a rikal si wtf proc je to tak povedomy... vtipna nahoda :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    BLACKX: Joo, jen jich moc nemam, jsou asi 10 let stary hlavne :))
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    EUCHENIE: Super a dávají ti další tip do klíčových slov: Biologická zbraň :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    juu, nasla jsem svoji fotku dnes :)
    Until the Vaccine, COVID-19 Is a Bio-Weapon | Newsmax.com
    https://www.newsmax.com/paigedonner/deconfinement-liberty-covid/2020/05/12/id/967119/
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Zas je prostor pro temata s koronou, konicky, home officy a tak, no. S vektorama jde vsecko :)
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: Jj, pandemie je na cestovním stock fotkám neprospěje — nikdo nikam nejezdi a neinzeruje, ale na druhé straně fotografové můžou mít konečně čas zpracovat všechny fotky :D takže letos přibyde vsude strašně moc peknejch fotek co si málokdo koupí :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    DAVVID: jj, já jsem se po letech odhodlal, připravil a nahrál krásné fotky z různých lokalit v Evropě. Ideální pro turistické kanceláře. Jen to načasování na uploadu leden 2020 se ukázalo být nevhodné :D
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    Tak je to bida, to jo, po letech nemam z SS mesicni vyplatu ale futr SS jeste jde proti treba Eyeem, tam ly prijmy i na 0,01 za prodej, to uz je fakt vysmech.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: Tj ja jsem na 1/4 oproti lednu minuleho roku. Je to dost zredukovany a tech $0.1 pausalne za nějaký prodej je nechutný (navíc se tenhle s vyšším levelem nezvyšuje).

    Plánoval jsem doupravit par nezpracovanych lokalit a pověsit fotobanky na hřebík. Ale takhle možná ani nic už nedoupravim.

    I pandemie výrazně snížila výdělky, nikam se nejezdi, nikdo nedělá reklamy apod (od půlky min roku mám o 10-20 % méně prodejů a poprvé v historii se mi trend počtu stazeni obrátil)

    Je to skoda no, aspoň se budu moct věnovat jiným zájmům. Pravda, ze díky nim asi nezbohatnu ale radost přinesou taky... :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    EUCHENIE: jako rekord jakože nejvíc zatím u mne :))))
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    I když mám pár za 0,44, hurá, koupím si dvě housky!
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Tak já jsem někde jinde, teď mám na Shutterstocku rekord 15 prodejů za měsíc :)))
    Ale bída, těch 10 centů, výsměch.
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    jsou to hajzlove, ani uz pro ne nefotim
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Tak výsledky výdělků za leden už mám a kvůli těm šíleným redukcím ze Shutterstocku je tu rekord... takhle málo za měsíc (21 USD) jsem ze Shutterstocku měl naposledy v prosinci 2010. Prostě svině, omlouvám se, to se nedá jinak říct.

    Jen pro připomenutí: Jsou menší procenta ze zisku a ještě jsou ta procenta počítaná podle prodejů *od začátku roku*. Čím víc prodaných souborů, tím vyšší level a tím vyšší procento ze zisku. Tj. je jedno, jestli neprodáte nic nebo jste agentura se statisíci prodaných fotek. V lednu se všechno smaže, dostanete provize jako začátečník a musíte se drápat přes prodané fotky zase na vyšší procenta. Zbytek si nechává Shutterstock do své kapsy.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Tak jsem se vrhla na nahravani na iStock, tak jsem zvedava :) Zatim vektory, ale ted mam abstraktni pozadi, co jsem delala rucne, ve 3D :) A k tomu asi jako musi bejt release, jo? To je voser. A tam fotka, jak drzim ten obrazek v ruce? Nebo to mam dat, jako ze to je Illustration, i kdyz to neni vektor, nevite?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    EUCHENIE: Tady je to níž na stránce v obrázcích porovnané. Zhruba -15 %.

    ´Updates to contributor royalties on Depositphotos´ | Professional Microstock Forum
    https://www.microstockgroup.com/depositphotos/updates-to-contributor-royalties-on-depositphotos/
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    BLACKX: taky už zkrouhli, jo? Už se v tom přestávám orientovat :) Ale jo, před pár dny něco takovýho přišlo, co.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam