• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZATAMOKOJedlé a léčivé houby: pěstování, druhy, účinky, preparáty

    O jaké informace máš zájem?

    155 hlasy od 83 respondentů

    rozbalit záhlaví
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    MATT: zkus a pak poreferuj ;)
    MATT
    MATT --- ---
    myslite ze mi hliva ruzova poroste na svestce? mekci drevo jsem zatim bohuzel nesehnal... :-/
    MLIBREVIRGEA
    MLIBREVIRGEA --- ---
    ZCR: aha! dekuju ti! budu muset ochutnat kousek .))
    ZCR
    ZCR --- ---
    TLUSTEC: klouzek kravský, jedlý ale dost měkký, roste ve velikých skupinách
    ZCR
    ZCR --- ---
    MLIBREVIRGEA: zdravím, podle fotky by to mohla být spíš nějaká šupinovka (většinou pro hořkost a tuhost nejedlé). I kdyby to byla václavka, takovouhle bych už nechal být...
    MLIBREVIRGEA
    MLIBREVIRGEA --- ---
    ZUZKAOU: ale dosti to smrdi.. vyvarila jsem je hodinu..

    diky vam za infa!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MLIBREVIRGEA: vypadá to velmi václavkovitě.
    MLIBREVIRGEA
    MLIBREVIRGEA --- ---
    WILDENBURY_SQ: a kdyz se podivas na tu fotku, co jsem uvadela, rekl bys, ze to jsou vaclavky? rostly na brize stejnym zpusobem, ale byly hrozne veliky..
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    MLIBREVIRGEA: nic jsem nezaznamenal, jako normalni houby.. Mozna lehce kořeněně (to je slovo! :)
    MLIBREVIRGEA
    MLIBREVIRGEA --- ---
    a jak voni vaclavky? stiplave, divne? nebo jinak? a kdyz se vari?
    MLIBREVIRGEA
    MLIBREVIRGEA --- ---
    omlouvam se predem za kvalitu fotky.. poznate, jsou to prerostle vaclavky? .)

    S8001713.JPG (1603701 B)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    A rikat "jsou jedle" pred jejich urcenim.. Me celkem pobavilo na sobotni vecer :D
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Imho hrib plstnatý, mimo to, ze je to uplne OT :)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    zdar, neznate nekdo co je toto za houby? tuhe, jedle, rostou ve skupinkach ve smisenych lesich s piscitou pudou, od babiho leta do rijna...

    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Tak jsem se konecne rozhoupal a poradne se do toho opru :]

    1) Do konce srpna objednavam nekolik kultur jedlych a lecivych hub:

    Ganoderma lucidum
    Hericium erinaceus
    Lentinula edodes | "Solstice Strain" CLE100
    Morchella esculenta
    Morchella angusticeps
    Sparassis crispa


    Dalsi jsou na http://fungi.com/cultures/cultures.html

    Cena jedne "pure mushroom culture" je 125 USD. Spekuloval jsem s tim, ze bych poridil primo uz ockovadla a z nich pak vypreparoval kulturu, ale to se proste nevyplati. Cas a prostredky, ktere na to padnou, daleko prevysi cenu 125 USD.

    2) Dalsim zasadnim upgradem bude nakup sterilizatoru a to bud All American 41.5 Quart Pressure Cooker nebo All American 1941X Stove-Top Autoclave.

    3) Behem podzimu dam dokupy web o vsem co se pestovani jedlych a lecivych hub tyce.

    ---

    Pokud se vse povede, v coz pevne verim, tak by zde byl prostor pro objednani kultur i pro dalsi zajemce. Aspon se usetri na postovnem :]
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    WILDENBURY_SQ: on to navic neni otisk, ale agarove medium s myceliem.
    Konicek to drahej je, ale krasnej :]
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    ZATAMOKO: eh.. + postovny, neco se pos*re napoprve, i kdyz budes otisku venovat nalezitou peci a spravne jej uchovavat, tak jeste jednou.. To pri trose pesimismu muze byt drahy konicek, pestovat takove koralovce :)

    Ale kdyby se vic lidi chtelo slozit na otisk koralovce, I´m in :) (netusim, kolik lze z takoveho otisku naockovat misek s agarem.. Jak vubec vypada otisk koralovce? :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    WILDENBURY_SQ: jsem na tom podobne :)
    mam tip na jednu kanadskou firmu, ale petriska s otiskem stoji 125 USD a tech druhu maj tak 20 :)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Hergot.. On se ... "běžně" ... Pestuje i korálovec? To byl pred par lety muj sen, hlavne proto, jak je to nadherna houba tedy.. Nekdo nejake tipy, triky, zkusenosti, kde se da sehnat sadba / mycelium?
    THEO_PHIL
    THEO_PHIL --- ---
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Takze s ohledem na to, ze 58 % z nas by melo zajem o informace, kde lecive houby nakoupit, jsem kontaktoval vyhradni zastoupeni MRL v CR a dojednal spolupraci.
    Jejich sortiment zahrnuje temer kompletni skalu lecivych hub resp. pripravku z nich (vegan ready tabletky a prasek z hub).

    Behem par dni tu budou ceny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam