• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    MAUTUSKA: no je dobry ze se do toho poustis, to rozhodne=)ja sem taky desne sikovna a vetsinu postupu jsem si domyslela kdyz sem se na tu vec koukla....ehm;)

    jinak rada pro pravidelny spiralovy (ale i jiny) tvar roztahovaku - pojistit ho v troube pri peceni nekolika vetsimi matkami, tvar se ti nerozjede a zustane pekny

    proste hledej heslo art clay ..plno odkazu uz tady probehlo, staci si dat http filtr
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    KLA: diky moc

    to ste fakt tak natvrdly? objednat si neco muze taky...

    navic ja sem desne sikovna tak nevim proc bych se to nemela naucit :-P
    KLA
    KLA --- ---
    To jsou alekonstruktivní rady tohleto...
    Jen ji nechte ať to zkusí... Bude to s láskou a navíc z fima vždyckymůže být něco pěkného i když je to od začátečníka (což je imho jedna z největších výhod tohohle materiálu)
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    MAUTUSKA: Nebo ještě líp - objednat si to :oD Když ty narozky nepočkají ;)
    KLA
    KLA --- ---
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    JAJITA: hm ne dik

    fakt bych ted potrebovala spis nejaky navody, na kurz neni cas ani nalada ani penize, narozeniny se nedaj odlozit. diky moc
    KLA
    KLA --- ---
    MAUTUSKA: spiralky a černobílá mozaika jsou uplne snadný

    spiralka: uděláš si placku šedý a stejně tlustou a velkou placku černý. Položíš je na sebe aseřízneš do tvaru obdélníku... pak je zatočíš do spirálky a vyválíš aby ti z toho vzmiknul pravidelnej váleček... máš milefiori tyčinku a tu pak plátkuješ

    namozaiku jsem sem myslím házela tutorial, kouknu se po něm...

    ty skvrny dole nevím...možná je to jen náhoda...

    Ale rozhodně doporučuju začít s jednoduššíma věcma... kdyžsi to tu prijdeš je tu spousta nápadů
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MAUTUSKA: možná by bylo nejlepší, kdybys absolvovala nějaký kurz. Není to taková sranda, jak to vypadá, je lepší znát úplné základy.
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    nekdo tu psal ze ty spiralky se nejdriv vypali a az pak nakraji???
    a co tohle cernobily dole uprostred?
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    prosim poradite mi nekdo jak udelat takovyhle spiralky jak sou na tom roztahovaku dole?


    a takovyhle nepravidelny zihani?

    jeste sem z fima nedelala, ale chystam se a potrebuju aby se mi to povedlo:)
    KLA
    KLA --- ---
    Jestli to dobře chápúu tak je o kombinace s barvou na sklo
    (toujours dans les effets de fusion de peinture sur verre et encres,)





    ANNAMARIE
    ANNAMARIE --- ---
    PIZMA: dekuju :)
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    FEMMEFATAL: uvidíš, ale myslim že ti to dost pomůže...:)
    FEMMEFATAL
    FEMMEFATAL --- ---
    PIZMA: já právě celou dobu užívám jen soft a ani jsem nevěděla, že je classic.. jsem si říkala, jak to, že ty holky dělaj takový vzory a mě se to hned rychle spatlá.. tak teď už vím :) ozkouším, zda to bude lepší, ale možná to bude taky dost rukama:)
    PEGGUSHKA
    PEGGUSHKA --- ---
    PETRA_CHATEAU: děkuji...
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    PEGGUSHKA: třeba na minoritský sou výtvarný potřeby, nebo má v brně opbočku rooya- http://www.brno.rooya.cz/
    PEGGUSHKA
    PEGGUSHKA --- ---
    GEISHA: kde jsou v Brně nějaké ty umělecké potřeby prosím?...
    vím o jednom a tak trochu o druhým obchodu, ale když to půjdu projít, tak at mám popřípadně všechny:)
    KLA
    KLA --- ---
    Tak jsem nascanovala... dám na nástěnku

    Modelování pro šikovné ruce
    Stacey Morgan
    80-7362-299-8
    http://kla.eland.cz/modelovani_kniha/modelovani_kniha.rar



    Projekty (21) jsou všechny naprosto příšerné, kýčovité postavičky ALE... Pokud někdo s fimem (nebo i jinými polymerovými hmotami) začíná, nebo chce modelovat s dětmi vřele knihu doporučuju.

    Knížka má krásný obrázky na skvělým papíru...
    Na začátku je sice celkem krátký, ale pro začátečníky naprosto postačující úvod obsahující druhy hmot, druhy pomůcek, základní postupy zpracování a vypékání atd... Mluví tu i o celkem pokročilejších věcech jako je používání vytlačovací pistole a strojku na nudle.
    Strojek na nudle je v zásadě potřeba k téměř všem projektům i když tvrdí že ne. A teda tvrdit že blend se dá zvládnout bez něj je lež... Nebo bych to minimálně dělat rozhodně nechtěla :D

    Co je na téhle knize zajímavé pro začátečníky a částečně i pro pokorčilé...
    - je tu nejlepší vysvětlení (s obrázky a fotkami) jak udělat blend (kterému mimochodem říká "směs Skinnerové" podle Judith Skinnerové která ho údajně vymyslela)
    - je tu spousta rad jak oživit práci s fimem: tipy na alternativní nástroje, práce se šablonami, tipy na tvorbu koster pro větší věci, technika mokune gane, nápady na doplňky, mramorování různými materiály (ale tady mají velkou chybu když tvrdí že mramorují křídou a na obrázcích mají evidentně voskovky), použití TLS (ale jenom jako lepidla), několik tutorialů na millefiori tyčinky, použití látky (to musím zkusit!), krásná technika ikat od Donny Kato...
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    ANNAMARIE: fimo soft je měkččí, mě se s nim blbě pracuje.... nedrří to tvar , hned se to rozplizne... zrovna tedka neco děllám a mám jenom soft a jak je ještě horko tak je to ulně na pytel..grrr
    ANNAMARIE
    ANNAMARIE --- ---
    jaky je rozdil mezi FIMOsoft a FIMOclassic ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam