• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    KLA: To je super.
    KLA
    KLA --- ---
    tohle je geniální!
    ale no... není to fimo, ale to snad nevadí :)





    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    LIMONADA: ja si to tu samozrejme profirtlovala a jak udelat spiralu mi bylo jasny, jen tu nekdo psal ze se ta spirala nejdriv zapece a pak kraji tak z toho sem byla trochu jelen, tak sem se na to ptala...ale diky za peci ehm
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KLA: fakt dobry! neco podobnyho bych chtela zkusit, ale cas neni...
    KLA
    KLA --- ---
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    KLA: ja teda davam pecici papir pri peceni normalne pod....bojim se, ze na skleneny pekac by se to chytlo.....
    vubec pecici papir se mi osvedcil i jako podpera kdyz jsem delala vrtakovity tvar - v prostoru - vlozila jsem tam trubicku z peciciho papiru kolem ktere jsem sroubovici namotala
    KLA
    KLA --- ---
    LIMONADA: dát na to pečící papír je dobrý nápad

    dvojí pečení jsem schválně testovala... chtěla jsem vědět jak dobrý je tls lepidlo tak jsem si upekla korálek, navrtaala jsem dirku, zasadila očko, zalila TLS a vypekla na stejně dlouho ještě jednou... Vůbec to neztmavlo, všechno v pořádku... řekla bych že když to máš vychladlý tak to tomu nevadí...

    nicméně jsem přišla na to že tls očka neudrží... je daleko lepší zakápnout je vteřinovým lepidlem, než se dělat s tls... je to složitější, utratí se na tom víc za leektřinu na druhý vypejkání a nic moc to neudrží...
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    KLA: asi zalezi jak hodne je to tenky...ja nemam nudlovaci strojek takze moje placaty veci nikdy nebyly zcela rovny;)

    mozna bych to klidne zkusila prekryt pecicim pairem a na to dat nejakou kovovou desticku jako zatez...

    znovu pect?a nepripali se to? (me kdyz jsem pekla o trochu dele tak ztmavcly barvy)
    KLA
    KLA --- ---
    já chci taky radu :)
    Když děláte něco placatého, většího... jak se to dá udělat avy se to nezkroutilo? Teď semi jedna placka zkroutila tak přemýšlím jestli by pomohlo dát to vypéct znova (to užmám ozkoušený že vůbec nevadí) a položit na to něco rovnýho těžkýho... že by tomohlo při pečení změknout a narovnatse a pak zatuhnout rovný
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    MAUTUSKA: no je dobry ze se do toho poustis, to rozhodne=)ja sem taky desne sikovna a vetsinu postupu jsem si domyslela kdyz sem se na tu vec koukla....ehm;)

    jinak rada pro pravidelny spiralovy (ale i jiny) tvar roztahovaku - pojistit ho v troube pri peceni nekolika vetsimi matkami, tvar se ti nerozjede a zustane pekny

    proste hledej heslo art clay ..plno odkazu uz tady probehlo, staci si dat http filtr
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    KLA: diky moc

    to ste fakt tak natvrdly? objednat si neco muze taky...

    navic ja sem desne sikovna tak nevim proc bych se to nemela naucit :-P
    KLA
    KLA --- ---
    To jsou alekonstruktivní rady tohleto...
    Jen ji nechte ať to zkusí... Bude to s láskou a navíc z fima vždyckymůže být něco pěkného i když je to od začátečníka (což je imho jedna z největších výhod tohohle materiálu)
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    MAUTUSKA: Nebo ještě líp - objednat si to :oD Když ty narozky nepočkají ;)
    KLA
    KLA --- ---
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    JAJITA: hm ne dik

    fakt bych ted potrebovala spis nejaky navody, na kurz neni cas ani nalada ani penize, narozeniny se nedaj odlozit. diky moc
    KLA
    KLA --- ---
    MAUTUSKA: spiralky a černobílá mozaika jsou uplne snadný

    spiralka: uděláš si placku šedý a stejně tlustou a velkou placku černý. Položíš je na sebe aseřízneš do tvaru obdélníku... pak je zatočíš do spirálky a vyválíš aby ti z toho vzmiknul pravidelnej váleček... máš milefiori tyčinku a tu pak plátkuješ

    namozaiku jsem sem myslím házela tutorial, kouknu se po něm...

    ty skvrny dole nevím...možná je to jen náhoda...

    Ale rozhodně doporučuju začít s jednoduššíma věcma... kdyžsi to tu prijdeš je tu spousta nápadů
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MAUTUSKA: možná by bylo nejlepší, kdybys absolvovala nějaký kurz. Není to taková sranda, jak to vypadá, je lepší znát úplné základy.
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    nekdo tu psal ze ty spiralky se nejdriv vypali a az pak nakraji???
    a co tohle cernobily dole uprostred?
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    prosim poradite mi nekdo jak udelat takovyhle spiralky jak sou na tom roztahovaku dole?


    a takovyhle nepravidelny zihani?

    jeste sem z fima nedelala, ale chystam se a potrebuju aby se mi to povedlo:)
    KLA
    KLA --- ---
    Jestli to dobře chápúu tak je o kombinace s barvou na sklo
    (toujours dans les effets de fusion de peinture sur verre et encres,)





    ANNAMARIE
    ANNAMARIE --- ---
    PIZMA: dekuju :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam