• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    JOKERKA: ty brdo! to je fakt husty! a musis si to teda sama vytisknout na zapejkaci tiskarne, je to tak?
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    KLA: No jela jsem podle navodu. Proste jsem vyvalela placku (ale je fakt ze ve finale to neni DOKONALE rovny nebo jestli myslis jestli se mi to zkroutilo tak ne) a dala na to ten obrazek, na normalnim papire. Pak na to kapnes rum a pockas dokud ten rum proste nevyschne (poznas to podle toho ze na druhy strane papiru uvidis ty cerny mista negativne)a pak teprve az sundas ten papir. Ja jsem to delala nedockave hnedka potom ale to se ten papir trha a zustavaji tam chlupy. Potom kdyz sundas ten papir tak ta barva je vlhka a maze se, az po vypeceni se zafixuje. :)
    KLA
    KLA --- ---
    LIMONADA: dobrej tip... zkusím
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    KLA: no zkusila bych jestli to nahodou nebudou mit v hobby v altamire, tam maj vetsinou hodne ruznorode vybaveni. pak se muzes zeptat jeste v grand papiru jestli o tom neco nevedi (primo naproti kostelu sv. martin ve zdi, kousek od altamiry)
    KLA
    KLA --- ---
    JOKERKA: obtisk vypadá dobře...
    Nějaký problémy, nebo uplně v pohodě? A měla jsi to na obyč papíru, nebo něco spešl? A ještě se zeptám jestli ti to zůstalo rovný nebo máš tu placku zkroucenou, z fotky to nepoznám :)

    Ted pročítám tu knihu od Donny Kato a má tam o přenosu celou kapitolu... Jednou z metod který doporučuje je tisk na obtiskovací papír... Co jsem pochopila tak by to měl být papír na kterým se prodávaj takový ty tetovačky pro děti... nevíte jestli se to dá někde koupit?
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Tak prvni pokus s rumem, este to prelaknu aby se mi to nevosoupalo :)

    nevychytala jsem uplne dirky ale chybama se clovek uci ze jo :)
    Jenom upresneni navodu co jsem sem hazela odkaz inkoustova obycejna tiskarna nereaguje na rum. Barva musi bejt na papire zapecena - tzn. jenom urcitej typ tiskaren. To samy dela kopirka. Barva se proste na papir zapece.
    RBLS
    RBLS --- ---
    PIKOLINO: pekla sem v plynovce a ouplně v pohodě :-) musíš dát na co nejmíň to jde a péct asik 20min.
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    PIKOLINO: mám :) totálně spáleno.... to nejde uhlídat, jako dělala sem to jednou a stačilo :)
    PIKOLINO
    PIKOLINO --- ---
    Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s fimem v plynové troubě?
    KLA
    KLA --- ---
    Základní milefiori technika - kytička
    Je to z rady ptáka loskutáka, takže česky a celkem slušně vysvětlno...

    http://loskutak.nova.cz/clanek/hobby/polymerove-modelovaci-hmoty.html

    Jediný co nechápu je že slečna pracuje s fimo soft a přesto dokáže váleček v klidu rozříznout když ho má na stojáka :/
    KLA
    KLA --- ---
    TALANKA: kuju :)
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    KLA: No vida, jak ti to jde :o)
    KLA
    KLA --- ---
    A mám jí doma :)
    Zatím jsem přečetla pár stránek, ale vypadá to krásně :)

    http://www.neoluxor.cz/knihy/popularne-naucna/hobby/sperky-m-dni-a-bytove-doplnky-z-polymerove-hmoty-d3t111286

    KLA
    KLA --- ---
    Tak jsem tu zas :)

    Po domluvě s distributory jsem trochu zvedla ceny, ale doufám že jsou pořád snesitelné :)
    Takže moje věci si buď můžete koupit na fleru , tady přes poštu , nebo ve vektorshopu :)

    Vektorshop
    Legerova 10, Praha 2


    Velká vlna z Kanagawy
    Přívěsek s motivem vlny od japonského umělce Hokusaie. (5,5cm x 3,5cm)
    Je tvořen destičkou z bílého, leštěného fima a motiv je zakryt vrstvou tekutého fima, které ho chrání a dodává mu hladký, lesklý povrch.
    64,-


    Kosatcové zahrady Horikiri
    Přívěsek s motivem kosatců od japonského umělce Hiroshige. (3cm x 5cm)
    Je tvořen destičkou z bílého, leštěného fima a motiv je zakryt vrstvou tekutého fima, které ho chrání a dodává mu hladký, lesklý povrch.
    64,-


    Banány a grep
    Přívěsek s motivem banánů a grepu od Roye Lichtensteina. (5cm x 3,5cm)
    Je tvořen destičkou z černého, leštěného fima a motiv je zakryt vrstvou tekutého fima, které ho chrání a dodává mu hladký, lesklý povrch.
    Přívěsek je zavěšen na dlouhém červeném lanku (70cm) se stříbrným zapínáním na konci.
    64,-


    Oféliin sen
    Přívěsek s Ofélií od Victorie Frances. (4cm x 6cm)
    Je tvořen destičkou z černého, leštěného fima a motiv je zakryt vrstvou tekutého fima, které ho chrání a dodává mu hladký, lesklý povrch.
    !!!Pouze jeden kus!!!
    64,-


    Elvis
    Přívěsek s fotografií Elvise. (3cm x 4cm)
    Je tvořen destičkou z černého, leštěného fima a motiv je zakryt vrstvou tekutého fima, které ho chrání a dodává mu hladký, lesklý povrch.
    Přívěsek je zavěšen na stříbrném lanku (45cm) se stříbrným zapínáním na konci.
    !!!Pouze jeden kus!!!
    64,-


    Marlon Brando
    Přívěsek s fotografií Marlona Brando. (3cm x 4cm)
    Je tvořen destičkou z černého, leštěného fima a motiv je zakryt vrstvou tekutého fima, které ho chrání a dodává mu hladký, lesklý povrch.
    Přívěsek je zavěšen na stříbrném lanku (45cm) se stříbrným zapínáním na konci.
    !!!Pouze jeden kus!!!
    64,-


    Kotva
    Přívěsek s motivem kotvy. (5cm x 3,5cm)
    Je tvořen destičkou z černého, leštěného fima a motiv je zakryt vrstvou tekutého fima, které ho chrání a dodává mu hladký, lesklý povrch.
    Přívěsek je zavěšen na motané šňůře z černého sametu a bílých a šedých bavlnek(60cm) se stříbrným zapínáním na konci.
    !!!Pouze jeden kus!!!
    64,-


    Smrtihlav
    Přívěsek se smrtihlavem. (10cm x cca 6cm)
    Je tvořen destičkou z černého, leštěného fima a motiv je zakryt vrstvou tekutého fima, které ho chrání a dodává mu hladký, lesklý povrch.
    64,-

    a taky jsem konečně udělala něco co bych i nosila :D



    Neonky
    Náhrdelník s deseti fimo korálky na kožené šňůrce.
    Každý korálek má 1,5 cm a je tvořen šedým podkladem s modrými a červenými neonovými tečkami.
    120,-

    (snad se vám budou líbit a těch nudných plků si nevšímejte, jsem nepřišla na to jak jinak vysvětlit z čeho to je udělaný, než to ke každýmu napsat :D)
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    JOKERKA: jj, presne to jsem delala - prenos kopirovaneho obrazku na lino, ale nebyl to toluen, byla to nejaka jina vec, jeste agresivnejsi, nakej chlornan nebo co....ale fungovalo to=)
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    KLA: na chvili jsem si myslela, ze to je omotany sklo! Mozna ze to byl ale ucel fotit to na mimikry ubruse...

    Jinak s tim sklem me napada, kombinoval jste to ekd? myslim vypejkat nejaky skleneny kusy s kombinaci s fimem. Sklenisky nepocitam mam na mysli korale nebo brouseny "drahokamy" ze skla.
    KLA
    KLA --- ---
    KLA
    KLA --- ---
    PEGGUSHKA
    PEGGUSHKA --- ---
    KLA: ty jídla jsou parádní:) bych to i snědla:)
    KLA
    KLA --- ---
    KLA
    KLA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam