• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    KLA: tam jsem ještě ani nebyla...budu muset navštívit asi :-)
    KLA
    KLA --- ---
    DAJUSE: to to vezmu přes bubble crative :)
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    KLA: V Rooye jsem byla minulý týden a nic,,,zajeď si tramvají dolů na Karlák do Market Atru...
    KLA
    KLA --- ---
    DAJUSE: to je tipný, tohle jsem přesně dělala přd týdnem, jen jsem je ještě nevypálila :)

    Nevíte jestli teď mají fimo v rooye? Potřebuju dneska koupit a nenmám čas jet někam jinam
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    Zima za dveřmi, sněkuláci na uších :-)))



    Více na http://dajusejewels.blogspot.com/
    NEAX
    NEAX --- ---
    ROSADKO: tak ta už je fakt vymazlená!
    NEAX
    NEAX --- ---
    DAJUSE: tvořim hlavně korálky a fimo (tak ono to jde ruku v ruce :-), ale spíš tak pro radost nebo pro kamarády, bohužel na to nemam tolik času kolik bych chtela ... hlavně na fimu mě baví to, že je se stále co učit :-)
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    NEAX: no tak holky z bijoux components jsou dostatečné doporučení, proč k bizonu přejít :-) asi ho taky zakoupím zase až mi dojde Alteco :-D ... Jen se pro mě hůř shání :-( ... Co ty vůbec tvoříš, ženo? ;-)
    NEAX
    NEAX --- ---
    PSYCHEE: bohužel nevim kde v praze ho maji, vzdycky kdyz jsem ho viděla tak to bylo mimo prahu ... fakt me napadaj jen obi a spol.
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    NEAX: no já se ptám proto, že vrtačky značky Foredom používaj na UmPrumce v ateliéru šperku, tak jsem myslela, že budou asi dost kvalitní...ale ten Dremel vypadá taky dobře...tak fakt nevim, jak se rozhodnout.

    DAJUSE: a nevíš náhodou, kolik tahle konkrétně stojí?
    NEAX
    NEAX --- ---
    DAJUSE: bizona mi prave jednou doporučili kdyz jsem byla v jablonci, pan rikal ze si ho tam chodi kupovat holky od perlicek (= holky, prodavačky z bijoux components) a protoze se mi osvedcilo uz jsem u nej zustala :-)
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    KLA: jinak jak hodila odkaz NEAX na Bizona, to znám, to je taky fajne :-) jen já jsem ukotvila jinde no :-D kařdý máme svoje lepidlo :-D
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    KLA: Já používám lepidlo Altedo, se mi osvědčilo výborně. Mají ho i v Rooye. Stojí tam 180 2Og. Je tekuté, v čem mím očko, tak po upeření z fima vytáhnu, kápnu kapičku a zase drátek do Fima zandám a drží parádně...jen jednou se mi ozvala slečna, že jí upadla spona z komponentu. Ale zase na větší plochy používám dlousložková lepidla. Tak já dělám ale i s plechem na plech a tak...a tyx jsou super. Teď mám Taky od Alteca :-D nějak co sleduji vždycky u toho v lepidlecxh skončím :-D
    http://www.alteco.cz/vterinova-lepidla_ace-d
    http://www.alteco.cz/epoxidova-lepidla_3-ton-quick-epoxy
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    LINKOS: No já peču na sto max na sto deset stupňů průměrně 15 minut...čím déle je tvrdší, ale křehčí...Jinak jestli dělal nějaké 3mm hubeňoury, tak ty občas rupaj...jo a taky se to občas děje, kdyř se, zvláště pak fimo clasic, před tvořžením nepropracuje...
    KLA
    KLA --- ---
    KLA
    KLA --- ---
    tutorial makaróny... někdy to musím ochutnat :D





    KLA
    KLA --- ---
    tutorial slunečnice





    výsledek
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    NEAX: jestli nekdo objevite kde v praze tohle lepidlo maji, napiste to sem, me uz to vterinovy taky hrozne nebavi. posledni kapka byla, kdyz jsem si jim znicila uplne novou sukni ,o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam