• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    KLA
    KLA --- ---
    Fakt by asi bylo fajn udělat ty FAQ :)

    LINKOS: Tejden to klidně můžeš dělat, ale bacha na prach (zvířecí chlupy a pod) popřípadě pokud je to prostorový tak aby ti to nelehlo.

    Troubu podle návodu, záleží na tom jakou máš, pečící papír není na škodu, ale já jsem teď třeba velmi spokojená s lesklou dlaždičkou
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    předpokládám, že není žádnej problém, když se hmota zpracova, udělali se z ní nějaký výtvory a vypalovat se bude až za tejden??
    jinak když koukám co ste udělali vy, tak se až stydím za ty svoje první pokusy :)
    Ještě prosim vás nějaký rady ohledně pečení?? má se to nechat jen tak na plechu, nebo na pečící papír, jak nastavit troubu, předehřát předpokládám a jak dlouho to tam asi nechat?? Předem dík za rady
    RBLS
    RBLS --- ---
    tady sou nějaká FIMO dílka plus další věci co kutím. Tal mrkněte kdo chcete, je to i k mání. Dyžtak vzkaz.
    http://rbls.rajce.idnes.cz/NAZDAR_BAZAR/#album
    MISERY
    MISERY --- ---
    KLA: ještě jsem tomu dala druhej nátěr, pak to vyblejsknu a hodim sem ;)
    KLA
    KLA --- ---
    MISERY: Tak se pochlub :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    KLA: tak jsem to ošmirglovala, no nevím jestli to vypdá líp...ale alespoň jsem to nezkazila, takže úspěch :D Trochu jsem to vyleštila o triko (chichi) a pak jsem to nalakovala bezbarvym lakem ták! :)
    KLA
    KLA --- ---
    MISERY: Zkoušela jsem to, šmirglovat pod vodou není problém, vypadá to pěkně, ale jen na plochých věcech. Plus mi přišlo lepší když si vezmeš ještě dva o trochu tvdrší a vzít to postupně. Vypadá to moc dobře a ideálně dokončit fleecovým hadříkem se lněným olejem a pak bez něj :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    Na doporučení od renomované FIMO umělkyně jsem si pořídila šmirgl papír s jemností 1000, ale v tom krámě říkali, že s tímhle papírem se má šmirglovat pod vodou, jinak se papír rychle zanese. Můžu strčit FIMO do vody? Teda vím, že by to nemělo vadit, ale radši se ptám :)
    LITTLE_SISTER
    LITTLE_SISTER --- ---
    PSYCHEE: jo však to já věřim, že si to někdo koupí, já mluvila za sebe;) lékorky sem nesnášela, ale tyhle good:)
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    LITTLE_SISTER: to nejsou dortíčky ale echt lékorky z nasich detskych let ,)

    ja vim, je to ponekud vystredni, ale asi by ses divila, chlebicku jsem prodala urcite tak sestery uz....ted si k nim jedna asi 50ti leta pani objednala i tu broz prave ,o)

    a flasek rumu uz taky pozehnane, proto jsem vyrobila i jine druhy alkoholu...
    LITTLE_SISTER
    LITTLE_SISTER --- ---
    PSYCHEE: ty dortíčky jsou fajn, ale neumim si moc představit nosit v uchu chlebíčky nebo cigára....;)
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    tady jsou moje vesměs neřestné novinky ,o)

    lékorky, alkoholy, cigárka a kafíčka, (chlebíčky a volská oka už možná znáte,)
    více info zde [ PSYCHEE @ tržiště ]
    jinak všechny moje věci jsou nafocené na rajčeti, kde u každé fotky jsou i ceny http://psychee.rajce.idnes.cz/nausnice/

    nebo jsem na Fleru



    MLIBREVIRGEA
    MLIBREVIRGEA --- ---
    PSYCHEE: díky za i! .)
    SVETLO
    SVETLO --- ---
    RBLS: libi :)
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    MLIBREVIRGEA: ja mam dvouslozkovy Pattex repair epoxy, schne 3min (a jeste dalsich cca 10 do absolutni pevnosti)
    RBLS
    RBLS --- ---
    nějaký korále co sem vykutila: http://img96.imageshack.us/img96/1694/snmek004s.jpg
    NEAX
    NEAX --- ---
    KLA: no tak ja si vzdycky vytlacim trochu a lepim vic veci na jednou, lepidlo tuhne az po 5 minutach, takze je jasny ze to ze zacatku trochu tece ... ale jakmile zaschne tak drzi ... nikdy se mi nestalo ze by se mi pak fimo odtrhlo od napr. nausnicovyho zapinani ... ale samo chapu ze kazdej preferujem neco jinyho
    MLIBREVIRGEA
    MLIBREVIRGEA --- ---
    KLA: potřebuju slepit roztahovák právě, kterej chci zas nosit a proto to chce něco odolného, imho.. ten vteřiňák se mi nezdá právě moc výdržný..

    A co ten pritt univerzal, nevíte?
    KLA
    KLA --- ---
    MLIBREVIRGEA: nemám s ním problém

    NEAX: zato tohle se mi vůbec neosvědčilo... Všude se to rozlejvá a vytlačit stejný množství obou složek je pěkně pracný, navíc to nejde vytlačit po malej kapkách... Na velký věci možná dobrý, na malý ne
    MLIBREVIRGEA
    MLIBREVIRGEA --- ---
    NEAX: hmm, epoxidové, to zní líp.. .)) díky za tip!

    mám doma toto - pritt univerzal, má někdo zkušenost, nechci to riskovat, aby to pak šlo dolu, nepíšou totiž, že by to bylo na plast.
    NEAX
    NEAX --- ---
    MLIBREVIRGEA: mně se nejvíc osvědčilo tohle lepidlo: http://www.naradiprofesional.cz/epoxy-5-minutes-dvouslozkove-lepidlo-do-5-minut-24ml-bison/ ... vteřinový je nanic, to nic nevydrží.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam