• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    MISERY
    MISERY --- ---
    GATTA_NERA: Nechci mluvit za Limonadu, ale mám pocit, že to Limonada myslela spíš tak, že když jde člověk na kurz, tak většinou naučit se nějakou zajímavou techniku a nikoliv jen "jak udělat blend", což je to uplně nejzákladnější. Nevím, jak ten kurz byl dlouhý, jestli byl na hodinu, tak to možná odpovídá.
    Já jsem se na svém prvním kurzu učila dělat takovéhle růže (ty na obrázku nejsou moje, ale výsledek se o mnoho nelišil). Nutno tedy podotknout, že kurz trval asi 3,5 hodiny (včetně pečení).

    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    LIMONADA: však já netvrdím, že je to zázrak, a to, že jsi kritická (to nemyslím zle) beru.
    Ale ber to takhle: nedávám to do prodeje, nejsou na tom otisky prstů:) a na to že to byl kurs pro začátečníky a člověk se učil jak vůbec s hmotou pracovat, to dopadlo celkem dobře. To jaké to má barvy a tvary je už jen můj výsledek, není to vliv kursu, dostali jsem návod jak to dělat, výběr barev byl na nás.
    pro mě je ten kurs důležitý v tom, že jsem si to osahala a budu dál zkoušet.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    GATTA_NERA: nechci byt oskliva, ale jestli tohle je vysledek kurzu ta bych slovo skvele nepouzila. nic ve zlem.
    _ALA_
    _ALA_ --- ---
    RBLS: díky za info..
    RBLS
    RBLS --- ---
    _ALA_: navrchu je křišťálová pryskyřice. Koupila jsem na www.koralky-obchod.cz. Stojí asi do 700,- (teď si nejsem jistá) a udělá se s tim hódně kousků. Schne dva dny.
    _ALA_
    _ALA_ --- ---
    RBLS: Ahoj, chci se zeptat čím to fimo lakuješ a kde bych to popř. mohla sehnat? Moc se mi tvé věcičky líbí..
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    tak jsem byla na svém prvním kursu, Fruitensse ho vedla skvěle.
    Tady je výsledek, šperk z toho teprve vytvořím.


    RBLS
    RBLS --- ---
    tak sem zkusila ukutit pecky do uší :-)
    rbls | NAZDAR BAZAR – rajce.net
    http://rbls.rajce.idnes.cz/NAZDAR_BAZAR/#PC121952.JPG
    LIGHTBABY
    LIGHTBABY --- ---
    ANAVCA: tucnaci a berusky nejlepsi!!!!! jinak nic moc no.....
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    GUDRUN: no, já nevěděla, jak jsi to myslela ;o)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    NATHAELEN: lol jako ze udelam valecky a pistoli nakrmim? to bych nezkousela. Dik, asi vytahnu stare fimo zas...
    RBLS
    RBLS --- ---
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    GUDRUN: no, do tavné pistole bych to určitě nestrkala :o) ale nevidím důvod, proč by se nedalo za pomocí pistole někam přilepit. Ta hmota fakt není tak žhavá, aby fimu ublížila. Teď jsem s ní lepila téměř plastovou látku (batohovinu) a nic to s ní neudělalo, Fimo nemá nárok.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    da se fimo lepit tavnou pistoli? prece jen je to nejaky druh plastu...
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    hele a třeba todle se dělá tím fimem, nebo je to pokreslený?

    jinak já mám právě na stole první balení už přes měsíc a pořád nevím, jak mám začít.. .)

    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    PSYCHEE: pani ma fakt super veci, ta labut je nadherna... ale ty se uc, at uz mas skolu za sebou a ja mam svoje perniky :-D
    MISERY
    MISERY --- ---
    MISERY: Jo a je potřeba se přihlásit ještě dnes.
    MISERY
    MISERY --- ---
    Nechtěli byste jít někdo v pondělí od 17:00 na kurz kapříků?
    tady ukázka
    Potřebovala bych naverbovat alespoň 2 duše, jinak se kurz nebude konat a to by byla škoda, protože kapříci jsou super.
    Prosím kdyžtak se hlašte zde Saak
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    na Fleru jsem objevila tuhle pani: http://www.fler.cz/bon-ny

    ma tam par veci, ale neuveritelne precizne udelanych. zcela jedinecny rukopis. nemel tam nic prodane, asi skoro vubec netopuje, no musela jsem si ty tri veci, co ma v prodanych, koupit sama, protoze je to nadhera ,)

    i jsem ji psala, ze se mi to moc libi, a jestli pouziva nejakou specialni techniku, tak pry ne, proste nad tim sedi tak dlouho, dokud to neni takhle dokonaly. doporucila jsem ji, aby poradne topovala a hlavne zdrazila ,)
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    ja treba rukavice nepouzivala v zivote a otisky tam, pokud vim, nemam (teda pod mikroskopem mozna jo no ,).....zas zalezi jestli je to cernit bo fimo a jaky fimo, kdyz moc tece pod rukama, je to blby no. jinak souhlasim s Klou.
    myslim, ze zrovna pro ANAVCU by byl ten kurz urcite prospesny, tak si ho pres treba jako darek k vanocum, dozvis se tam (snad ,) jak se vyhnout takovymhle zakladnim chybam...
    KLA
    KLA --- ---
    ANAVCA: odpověď kde koupit už jsi dostala. Teď jsem se konečně dostala k tomu kouknout na tvoje výrobky a měla bych k tomu několik poznámek...
    To že jsi začátečník neznamená že se věci nedají dělat pečlivě, máš to strašně odfláknutý. kuličky nejsou kulatý,hrany nejsou rovný etc. U plochých čtverců doporučuju pořádit (udělat) si vykrajovátko, to se dělá hůř každýmu a tobě to evidentně nejde vůbec
    Kopírování cizích nápadů je ze začátku docela v pohodě (imho), jen se v tom nezasekni a jestli se chceš zlepšovat dělej co nejvíc vlastních věcí
    Na otisky prstů (mmj) je taky skvělý tekutý fimo, pokud chceš lesklý efekt nebo bramborový škrob pokud chceš matný efekt. Ten škrob se používá snadno, ale popravdě si nedokážu vybavit jak moc náročně se pracovalo s tím tekutým fimem
    Z tvých věcí se mi popravdě líbí akorát myšlenka u šedých spojených čtverců (vlastní návrh?), ale určitě posílejj co budeš vyrábět dál, jsem zvědavá jak se budeš zlepšovat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam