• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    KLA
    KLA --- ---
    ROSADKO: ujaktože zrovna TY to ještě nevíš :D
    Translucent Liquid Sculpey... resp u nás spíš tekuté fimo, ale funguje v podstatě stejně
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    KLA: to je super! :) a navíc je to fakt i vtipnej tutorial :)) netušíš náhodou, co je TLS?
    MODRAPUSINKA
    MODRAPUSINKA --- ---
    KLA: ten je boziiiii
    KLA
    KLA --- ---
    prstýnek
    ANAVCA
    ANAVCA --- ---
    GUDRUN:pokud by vše dodržela tak by mělo být všechno v pořádku, jednou jsem si taky připekla fimo, a stalo se mi to stejné jak uvádíte vy, ale já bohužel nedodržela teplotu 110°C ale nějak jsem se překoukla a napálila jsem tam 170°C z trouby mi začal jít dým a pak jsem koukla na teplotu, fimo jsem neměla tedy úplně černé ale do hněda ale jinak nafouklé bylo...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    tak jsem dala fimo sefove, at to upece ve sve elektricke troube. Psala cela nestastna, ze FIMO se nafouklo a pak zcernalo. Nechapu, Tvrdi ze teplotu dodrzela. Nevim, jak to detem vysvetlim.
    LIGHTBABY
    LIGHTBABY --- ---
    Od této slečny jsem objednala a jsem nadšená, tak snad se neurazíte, když doporučím:)

    Saffron Addict | Fler.cz
    http://www.fler.cz/saffron-addict
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    vedu ted v jednom malem mestecku v Gruzii vytvarne a rukodelne kurzy. Privezla jsem i FIMO, el troubu uz mam sehnanou, ze si to tam aspon budu moct prinest. To bude prca chodit po mestecku s pekacem v ruce :-) ale budu mit na upeceni 20 FIMO brozi nebo privesku. Kdyz to teda deti zvladnout. Mam na to 1-1,5h, donesu ukazat obrazky, nejake svoje vyrobky. Chci delat jednoduche veci, kde se z platu vyrizne nebo rukou uhnete zakladni tvar a ten se bude zdobit vpichovanim, nalepenim FIMO tecek, koralkama... nejak jim neplist hlavu moc slozitejma vecma... mam teda deset a vic deti v kurzu, tak jsem faaakt na to zvedava... klidne mi hodne nejake inspiracni obrazky, co bych s nima mohla delat, nebo jakekoliv tipy, jestli mate zkusenosti... jsem z toho trochu napalici jeste :-)







    a doufam, ze aspon takove kvality dosahnout, jsou male, ale sikovne (11-14let tipuju)


    MAJDULE
    MAJDULE --- ---
    na Míráku nevim, ale na Karláku je moje nejoblíbenější a taky snad nejlepší výtvarka v Praze. Mají fimo sice za 58,-, ale jsou tam skvělý prodejci, kteří rádi poradí s jakýmkoliv problémem.

    http://www.marketart.cz/
    KLA
    KLA --- ---
    už jsem to tak měsíc nezkoušela, ale v létě měly zbytky a pak vlbec nic
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    MISERY: Nemají už v podstatě vůbec nic. Výběr nula, nula.
    MISERY
    MISERY --- ---
    KLA: Nemají Fimo? Vždyť tam pořádají kurzy, na který se ani nedá dostat, jak jsou natřískaný... nemají fimo?
    KLA
    KLA --- ---
    MISERY: protože ho nemají...
    MISERY
    MISERY --- ---
    KLA: Jakto?
    KLA
    KLA --- ---
    Kde kolem míráku koupit fimo?
    Rooya je extra nesnesitelná :(
    MISERY
    MISERY --- ---
    ANAVCA: To jsem nedělala já, psala jsem, že bych ho právě chtěla :)
    Taky přemýšlím, jak udělat ty šupiny, možná použít nějakou síťovanou látku...
    ANAVCA
    ANAVCA --- ---
    MISERY: hodně dobrej nápad... je to fakt luxusníjak pak jsi udělala ty šupy???
    MI_MI
    MI_MI --- ---
    MISERY: dobrej nápad!! :o)
    MISERY
    MISERY --- ---
    Uměl byste někdo z Fima udělat Auryn? Toho bych fakt strašně chtěla :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam