• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOSTEJArchitektura MS Windows — xp, vista, 2000 etc.
    DOTZIK
    DOTZIK --- ---
    Jen jsem myslel že mi tu někdo poradí ...
    DOTZIK
    DOTZIK --- ---
    Zdravím,

    mám problém s instalací Win XP. Problém je takový, že při instalaci, při kopírování souborů mi zahlásí že nemůže soubor přečíst. Což není až takový problém. Broblém je v tom že i když použiju jiné CD/DVD (tři různé kopie) děje se to pořád. Soubory jsou náhodné. Zkoušel jsem i jinou mechaniku, a pořád nic. Neví někdo v čem by mohl být problém?

    Sestava:
    MB MSI P4MDPT
    RAM 384MB
    Intel Celeron 2,4GHz
    DVD
    HDD 40GB Maxtor Diamond Max
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JACHYMKO: komentare jsem necetl... ale jo, dost blba :D
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Laurent Gaffié blog: Windows 7 / Server 2008R2 Remote Kernel Crash
    http://g-laurent.blogspot.com/2009/11/windows-7-server-2008r2-remote-kernel.html
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ocekaval jsem, ze mi checked build pomuze s odladenim a otestovanim myho FS driveru, ale zatim jsem tim zbytecne zabil 4 pracovni clovekohodiny...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    dotaz - stahl jsem si x64 checked build XPcek (en_windows_xp_professional_x64_chk) a spustil pod systemem Windows 2003 Server x64 v nejnovejsim VMware Workstation. behem instalaci nekolik BSOD, po instalace nekolik zahryzu, ve finale nemoznost vlezt na Windows Update z duvodu padajiciho mshtml.dll. vsechno divny, checked build systemu pouzivam poprve a nevim kde muze byt chyba. checked build nebezi pod virtualem? nema se rado s vmware? nema se rado s win2k3x64? mam to svest na spatnej HW?
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    KOUBAVIT: kua, smazte tohohle spam bota
    KOUBAVIT
    KOUBAVIT --- ---
    http://informacnitechnologie.blogspot.com/
    Zde naleznete novinky v IT neustále automaticky aktualizované, pokud si myslíte že tam něco schází rád to tam přidám.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    dalsi vynikajici ficura :D

    GetModuleFileNameEx, EnumProcessModules(Ex) failures in Wow64
    http://winprogger.com/?p=26
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JACHYMKO: no, necekal - clovek by bych rekl naopak cekal ze handler vyjimek jaksi umi handlovat vsechny vyjimky za vsech okolnosti, a zrovna podelanej stack pointer neni udalost, ktera by byla tak vyjimecna, ze by nestala ani za osetreni.

    JACHYMKO: jo, ten clanek uz znam skoro nazpamet :) clovek by opet rekl, ze reseni asi nebudou strukturovane vyjimky, ale vektorove vyjimky. jenze ejhle, ty taky vyzaduji platny stack pointer, ackoliv k tomu nemaji jiny duvod nez lenost MS programatoru.

    zkratka a dobre, pokud ma program poruseny stack, neexistuje sance tuto vyjimku odchytit, coz se mi docela dost nelibi. nechce se mi lezt na uroven driveru, abych to vyresil.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    dotaz - je mozny nejakym zpusobem odchytit vyjimku a pokracovat dal V PRIPADE ze je posranej stack? napr.

    xor esp,esp
    mov [esp],esp ; VYJIMKA

    v debuggeru to odchytim (tedy jde to obechcat pres Debug API, ale to je dost pomaly), ale obsluha SEHu v samotnym programu neprobehne, patrne protoze nema stack na ktery by ulozil parametry volaneho handleru (neprobehnou veci typu drwatson a ruzny post-mortem debuggery). neexistuje nejaky zpusob, jak mu protlacit vlastni stack? Linux to umi, ale na Windows to vypada jako neresitelny problem. a pritom takova blbost.
    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    Nemel byste nekdo strukturu ($PIR) tabulky

    HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DESCRIPTION\System\MultifunctionAdapter\0\RealModeIrqRoutingTable\0\\Configuration Data

    popr. nejaky slusny text o tom, jak xp provadi PCI steering?
    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    API – nektere veci vcelku srozumitelne (a cesky). (html)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    JACHYMKO:

    No ja vim. Pravdepodobne to byl reg key. Potom se to zobrazovalo rozbalene jak v process exploreru tak i v task manageru.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    JACHYMKO:

    Dekuji. Ale myslim ze to bylo neco jineho po zadani prikazu se svchost rozbalil v process exploreru nebo ve spravci uloh. Takhle dostanu jen vypis.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JACHYMKO: vida, dik!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam