• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    COMODOR_FALKON: Neříkals předtím, že prodlužky z okna jsou v pohodě řešení? A to mám to auto na dvoře přímo před balkonem... :))
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    KEB: Nejsem si jist, zda chci sprintovat do elektra pro součástky a pak přes půl Prahy...
    Z druhého patra by mohlo stačit tak 30 metrů 3x1,5, ale i tak se bavíme o FAKT těžké prodlužce za cca tisícovku...
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    Kdybych Teslu zrovna neshortoval měl bych radost. 5. Čtvrtletí v zisku v řadě.

    Wall Street was expecting revenue of about $8.2 billion for the quarter and a gain of $0.55 per share.

    Tesla managed to destroy expectations with $8.7 billion in revenue and a gain of $0.76 per share (Non-GAAP).
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: Ve druhým :))
    KEB
    KEB --- ---
    TEAPACK: no jestli si dá bobash to rendezvous c comodorem, tak ho můžou tlačit dva :-D

    Anebo, bobash ve kterém bydlíš patře? Ať comodor ví, jak dlouhou bude potřebovat prodlužku :-D
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JYRKA: Já teď většinou píšu na Peníze.cz a tam musím bejt trochu nudnej. Ale možná to použiju v testu ID.3 do papírovýho Finmagu a tam is z toho můžu udělat srandu. A možná i na těch penězích...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    BOBASH: Dej sem odkaz, to si chci precist!
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BOBASH: spíš jsem přemýšlel o tom, kdybych to měl odněkud odtáhnout, tak jestli se to vejde do kufru Sharana, nebo bude potřeba držák na kola, co se dává na tažný.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    TEAPACK: Co sis vůbec myslel? Že to je rolsrojs? Okna jsou pro buržousty.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: Tak proč myslíš, že mi ty auta půjčujou? Akorát asi nebude tak vtipná jako když to píšu sem... i když...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    TEAPACK: Zadní okno je otvor, který umožňuje řidiči vyhlížet z vozu směrem vzad.

    Tento přístroj NEMÁ zadní okno. Vyhřívání by tedy nemělo co vyhřívat.

    /// Saturnin
    MINER
    MINER --- ---
    TEAPACK: By mohl vozit takový ty vyhřívací destičky pro holky do přeskáčů. To by tak sedlo na ty ruce.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BOBASH: jen škoda, že s vybitou baterií tomu nebude fungovat vyhřívání zadního okna... až to budeš tlačit k nabíječce, tak tě budou zábst ruce...
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: Nechceš na to napsat recenzi? Něco mi říká, že by mohla být zábavná:)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: Jako starý Porsche (myšleno 356, možná první 911). V jakýmkoliv novým Porsche se na tebe lidi mračí a myslí si, že jsi namistrovaný zazobaný kokot.

    Tohle je spíš jako původní Fiat 500, Kachna nebo původní Brouk.

    Akorát s tím rozdílem, že to všechno byly mnohem lepší auta než Twizy. Něco tak blbýho jako je Twizy se podle mě naposledy masově prodávalo před první světovou.
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: Tak to je dobrá pozitivní vlastnost. To je v podstatě jako Porsche, akorát levnější:)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    Tak výsledek testování Twizy (patrně závěrečný, neb ten krám nechám ležet na dvoře):

    Na plné nabití to ujelo téměř přesně 50 kilometrů. To je z Auto Tukas na Černokostelecký do Modřan, na Nové Butovice, do Karlína, na Nádraží Holešovice a zpátky.

    Aktuální zbývající dojezd: 1 km

    Ze dvou nabíječek v okolí (PRE a ČEZ) ani jedna nefunguje, resp. jedna vůbec a druhá nefunguje na platbu přes telefon. Čip na nabíječky mi k autu nedal ani VW, ani Renault. Zkusím si zařídit svůj, ale ta ČEZ nabíječka je od baráku 850 metrů, takže tam stejně nejspíš nedojedu.

    Jediná pozitivní vlastnost Twizy je, že to je hrozná sranda tím jezdit a lidi na to mávají a usmívají se. Ale je to naprosto děsivě špatný.
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Tesla starts Full Self-Driving Beta rollout, Elon Musk says it 'will be extremely slow and cautious' - Electrek
    https://electrek.co/2020/10/20/tesla-full-self-driving-beta-rollout-elon-musk-slow-cautious/amp/
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: Dva za sebou.

    Cílová skupina pro tohle se podle mě vyskytuje na uzavřeném oddělení v bohnicích.
    KEB
    KEB --- ---
    BOBASH: ten twizy je jednoclovek nebo dvou? Já se tak nějak marně snažím najít cílovou skupinu pro toto :-D
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    LOPIK: Tak to jsi nás buďto trefil u kámoše v Modřanech, nebo jsi šel po Karlíně :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam