• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    PSYCHO: Pro představu. Klika z Tesly vypadá takhle:



    A už když představili první Model S, všichni si tipovali, že se to bude rozbíjet. A ano, je běžný, že jeden majitel vymění 10 klik na jednom autě.

    Tady řeší různý typický problémy s klikama, a jestli je výhodnější jí opravit, což tě může samo o sobě přijít na stovky hodin dolarů za práci, nebo jestli je lepší nechat si jí od Tesly vyměnit, což stojí $500 plus práci:

    Tesla Model S Door Handle Repair
    https://tesla-info.com/blog/tesla-model-s-door-handle-repair.php
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    BOBASH: Videls nekdy Panda rameno od Franka Emika? Na ktery si bezne tiskneme nahradni dily. Myslis, ze klika v tesle bude narocnejsi, nez roboticky rameno?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    PSYCHO: Viděl jsi někdy kliku z Tesly?
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    BOBASH: Pockej pockej, vytisknu fcni bouchacku (nezkousel jsem), vytiskli sme robota (a tistaky do nej si nechali udelat v cine), bezne tisknem drony nebo jejich komponenty, na CNC sme nechavali delat nahradni dily pro velky roboty (Thormanga napriklad), ale nevytisknu si kliku?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    PSYCHO: Tak třeba podvozkový díly vytisknout často prostě nemůžeš, protože jsou namáhaný a nemůžeš vytisknout třeba čep nebo rameno nápravy.

    Další věc je, že spousta dílů není jeden kus, ale je to díl sestávající se z "pod-dílů", kterej si nevyrobíš na tiskárně a neposkládáš doma. Klika, stahovačka okna, nějakej kus ventilace nebo čehokoliv.

    Nebo je to celý ještě navíc s elektronikou, kterou doma už vůbec nevyrobíš.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    JYRKA: Jako sorry, ale presne nabidky takovejhle firem co tyhle tiskarny maj, tak mi bezne skacou v kontextovkach a neni problem jim poslat dwg a nechat si dil vyrobit.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    PSYCHO: Jistě, každý má k dispozici 3D tiskárnu, která tiskne z vysokopevnostní oceli. Nebo hliníku.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    Ja premejslim nad tema dilama, co bych mel dneska problem vytisknout/Nechat si na zakazku vyrobit.

    Nejsme v roce 2000 a 3D tisk a CNC veci jsou uplne bezny a kdejaka modernejsi dilna k tomu ma pristup. 3D scany jsou taky easy a v nejhorsim verim, ze outdated dily budou dostupny na webu Tesly ke stazeni, pripadne jak uz tu bylo zmineno, retrofity.

    Bobash tu porad opakuje jak si Tesly kupujou hlavne Geeci, tak presne ti maji k 3D techu asi nejsnazsi pristup a tohle je jedna z veci, kde to podle mne bude videt nejvic :)))
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    podle počtu novejch jsem čekal že vláda ČR vyhlásila dotace 500 000 na každý elektromobil a místo toho je tady obvyklá žumpa všichni vs bobash :D
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: No uvidíme. Teda jestli někdy uvidíme...
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: už se zase vracíme na začátek, nene :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Což možná měli, protože než najdou cestu jak zlegalizovat Cybertruck, už bude velká část trhu rozebraná Rivianem a F-150 Lightning. A možná i elektrickým Ramem a Silveradem, který to nejspíš taky stihnou dřív než Cyber.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Což možná měli, protože než najdou cestu jak zlegalizovat Cybertruck, už bude velká část trhu rozebraná Rivianem a F-150 Lightning. A možná i elektrickým Ramem a Silveradem, který to nejspíš taky stihnou dřív než Cyber.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: někde to vysvětloval, ale už si to přesně nepamatuju, nicméně byli připraveni udělat konvenční pickup, kdyby to lidi vehejtili
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Hele mě by fakt upřímně zajímalo, jestli Cybertruck myslí Elon vážně, a nebo jestli se zhulenej s někým vsadil, že když se spolu zfetujou a vymyslej to nejdebilnější auto, který vymyslet jde, tak to jeho fanatický nohsledi stejně budou vzývat jako next best thing.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: To doufám, víš jak jsou betonový sloupy nebezpečný? :))
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: No a pak je zakážou :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: Já myslim, že cybertrucky ty sloupy zbouraj! :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Tak jestli to bude řídit FSD, tak se to vyřeší samo, postupně všechny Cybertrucky nabouraj do betonovejch sloupů a bude...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    NIKDAS: Nikdo tady neřekl, že je Tesla nejhorší.

    Ale Teslafanatici berou jako osobní urážku, když zapochybuješ o tom, že možná Tesla není lepší než všechny ostatní automobilky dohromady.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam