• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    dlho neboli tlacitka a volanty :)

    Že na volantu není co pokazit? To byste se divili! Takhle vypadá 7 prohřešků proti ergonomii řízení - Garáž.cz
    https://www.garaz.cz/clanek/blog-ze-na-volantu-neni-co-pokazit-to-byste-se-divili-takhle-vypada-7-prohresku-proti-ergonomii-rizeni-21008085
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    ICS: Aha… 😅 Tak asi štěstí, že se z tohohle konkrétního vyklubalo nyxácké vozidlo… 😅
    ICS
    ICS --- ---
    COMODOR_FALKON: S vzkazama máme špatný zkušenosti, nás málem umlátili posledně :-D


    CHILDINTIME: Zkusím, díky
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    ICS: fiata maj taky v imofa a prodavaj ho, myslim, ze by nebyl problem se s nima nejak domluvit na tom co potrebujes ( https://www.imofa.cz/prodej/zanovni-vozy/zajem-o-vozidlo/583cars-fiat-osobni-500-bev-la-prima-320km-42kwh-at-795-e/ )
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    ICS: Fiat parkuje pravidelně v ulici Kováků (Anděl) - mám mu dát za stěrač nějaký vzkaz…?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    ICS: e-208 je technicky úplně stejná jako Opel Corsa... A Hejral z Opelu by Corsu mohl mít k dispozici brzo, jak ho znám.
    ICS
    ICS --- ---
    BOBASH: Já jsem právě dostal pokyn na tyhle konkrétní 3 auta, že jsem s nimi měli občas nějaký trable, tak to potřebujeme testnout. Pokud by bylo možný i třeba jen dostat na někoho kontakt, byl bych hodně vděčný
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    ICS: Muzu zkusit domluvit novinářský. Ale nejsnazší by byl odpovídající Opel.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    New Mercedes EQS SUV - Goodbye Model X!
    https://www.youtube.com/watch?v=kRl_3211On0
    ICS
    ICS --- ---
    Ahoj všem, mám zcela zjištný dotaz:

    Nemáte někdo v Praze Kiu e-Niro, Fiat 500e nebo Peugeot e-208? Potřebovali bychom si je zkusit nabít z Nimbeeka. Tzn. bychom nějaký podvečer v týdnu přijeli s baterou, nabili pár kWh, zjistili, jestli vše funguje a zase utekli.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    tu sa potvrdzuje ze design je hodne individualna vec, Mat vo videu hovori, ze design je ovela lepsi od napr. TMY alebo korejcov, ale mne to pride ako bland genericke SUV

    Nissan Ariya review - it changes everything!
    https://www.youtube.com/watch?v=hbykcnRP3Rc
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    koukám, že se tu po delší době objevili nějaké nové příspěvky, tak si tak říkám, že by nějaké novinky? Já vím jsem naiva :-D

    VW is preparing some improvements to MEB electric vehicles, including range of up to 435 miles (700 km) - Electrek
    https://electrek.co/2022/04/13/vw-preparing-improvements-meb-electric-vehicles-range-435-miles-700-km/
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    FEDAJKIN: Ano, protože generace modelů se samozřejmě nemění 1.1., ale někdy v průběhu roku. Takže se v přelomovým roku může stát, že je v tom samým roce vyrobená starší i mladší generace.

    A CLA názvy generací má, to co popisuje Herr_Flick, tedy interní označení modelu, který se oficiálně neuvádí, ale běžně se používá. V případě CLA je první generace C118, druhá C119.

    Je to tak proto, že lidi znají CLA nebo Octavii a chtějí CLA nebo Octavii, čísla generací se na auta prostě nepíšou (ale dají se snadno zjistit). Nemění se to tak často jako u telefonů, kde se v tom člověk nevyzná ani s číslama, natož bez nich. Zapamtovat si, kdy končil Golf VI a začal VII není tak těžký...

    Mimochodem, všechny CLA vyrobený v roce 2020 jsou nová generace C119, ta začínala už 2019. Jestli je u starých napsáno 2020, tak jsou později přihlášený.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    FEDAJKIN: neasi
    standard je generaci modelu neuvádět
    ať už u roadsteru, cla, nebo bmw 3
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    HERR_FLICK: Teď nechápu za co bojuješ. Já někde tvrdím, že to tak mají všechny modely na světě? U toho CLA třeba název generace vůbec není, u Roadsteru taky ne.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    FEDAJKIN: ne, máš třeba bmw 328i
    a to v generaci e36, 46, 90 a f30
    jako coupe, cabrio, kombík a sedan

    přímé označení generace modelů se v názvu aut standardně nevyskytuje
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    Já vím že se nikdy nezmění, ale od nepaměti mě to pěkně sere a potřeboval jsem se vyfnukat.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    HERR_FLICK: Je to běžný a je to matoucí. Třeba u telefonů to není problém - máš Samsung řadu Galaxy a máš Galaxy S1,2,3,4,...

    Tady máš starý Tesla Roadster a místo aby nová generace byla Tesla Roadster 2, tak se jmenuje ... Tesla Roadster , stejně jako to deset let starý auto.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    BOBASH: Právě že ne, třeba "nové" (což taky nenávidím, nemůže se říct třeba Octavia, dycky to musí být nová Octavia v mkt bullshitu) CLA je z roku 2020, nicméně najdeš i CLA předchozí generace, které má rok výroby 2020.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    FEDAJKIN: tesla roadster je úplně legit název
    teda jestli se ho vůbec dočkáme

    je běžný pojmenovávat podobnou řadu vozů stále podobně - například bmw 3 serie
    naopak matoucí je každý model i stejné řady pojmenovávat pokaždé jinak
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam