• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Americká rodina koupila ojetý elektromobil. Záhy potřeboval baterii dražší než celé auto - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/auto/clanek/americka-rodina-koupila-ojety-elektromobil-zahy-potreboval-baterii-drazsi-nez-cele-auto-40404637
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    STETKINS: natažený z veřejného osvětlení asi :-D
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    NIMBUS: HAHA, mně se hlavně líbí to prostředí nabíjecí stanice - to není žádný hnusný betonový parkoviště, ale pěkně v přírodě!
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    V práci žhavá diskuze, jak zase shořel elektromobil.
    Následně mi to vyskočí na Seznamu.
    OK ;)
    Na Plzeňsku shořel při nabíjení elektromobil - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/na-plzensku-shorel-pri-nabijeni-elektromobil-40404531
    KEB
    KEB --- ---
    DAN_F: já to ještě nečetl :-D ale předpokládal jsem že to bude blbost

    COMODOR_FALKON: a komu že patří?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    KEB: Vzhledem k tomu, komu ten denník patří (a jeho majetkově obchodním vazbám) mne docela překvapuje, že publikují k tomuhle tématu v negativním duchu, natož takovýhle blábol…

    To asi firmám EPC Energy Performance Contracting s r.o nebo KOGENERACE s r.o. moc k dalším dotacím na energetickou infrastrukturu nepomůže…
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEB: Co je Ekonomický deník? :D
    KEB
    KEB --- ---
    Špičkový německý ekonom Sinn tvrdí: Evropská unie bez spalovacích aut emise CO2 nesníží - Ekonomický deník
    https://ekonomickydenik.cz/spickovy-nemecky-ekonom-sinn-tvrdi-evropska-unie-bez-spalovacich-aut-emise-co2-nesnizi/
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Ano, protože tam někdo myslí na bezpečnost…
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    KEB: V Tesle mi rekli, at si tam kapnu lepidlo no :))
    KEB
    KEB --- ---
    ELIJEN: izolepa stojí pár korun a bude to jak přímo od Elona!
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    SEJDA: Nevim, asi bych to mel zkusit. Taky mam ted s Teslou mrzeni. Prava packa u volantu ma odchliplej plast a oni tvrdej, ze je to mechanicke poskozeni na ktere se nevztahuje zaruka a vymena by stala pres 10 tisic :-|

    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ELIJEN: pisou tam, ze uz to Tesla resi. Je mi to ale zvlastni, kdyz uzivatel Twitteru nepouzil zadne tagy ani profily. Nahrazuje twitter reklamacni oddeleni Tesly? :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Supercruise geofencovany na dialnice, do ulic san francisca ho radsej nepustia
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    SEJDA: Tesla to má o něco schopnější, ale v principu je to úplně to samý. Ani jedno z toho není autonomní řízení (což teda není ani FSD a nikdy nebude), oboje je sada jízdních asistentů, který ti usnadňujou jízdu po dálnici nebo rovný silnici. Tesla má navíc oproti Škodovce přejíždění z pruhu do pruhu, což Škodovka tuším ještě neumí, na druhou stranu mám pocit, že Enyaqu má brzo přijít asistent předjíždění.

    Z hlediska klasifikace to není žádnej velkej rozdíl.

    Naopak třeba SuperCruise od GM je z hlediska klasifikace (Lev3) blíž autonomnímu řízení než FSD.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    BOBASH: tomu fakt veris? mozna uz to sem nekdo daval, ale treba uz je nejake aktualnejsi srovnani "autopilotu".
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    SEJDA: jo, a spousta varování před kde čím. ale prostě je Autopilot věc na úrovni Travel Assist v Octavii.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    DAN_F: jeste asistent nouzoveho zastaveni, no rekneme takovy adaptivni tempomat +
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam