• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    ELIJEN: 5x6 na 22kW stačí, pokud to nejsou stovky metrů, nebo to nevede v nějaké izolaci, či kolektoru společně s teplovodem, atp :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    CRAZY_IVAN: Ora jsou hezky vypadající EV s mizernými vlastnostmi a přepálenou cenovkou - taky proto je Fully Charged Shill jedním z mála kanálů, které jsou ochotné o něm vydat review, natož pozitivní…
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    This Chinese EV Shows Why Western Brands Are In Trouble...
    https://www.youtube.com/watch?v=x8HP2dCcElk
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DZODZO: Čerpací stanice to přestanou prodávat, benzín bude k sehnání pouze v lékárnách :)
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    DZODZO: To je fakt. Jak v Thajsku to budou prodavat v petkach a sklenenejch flaskach u kraje silnice.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ELIJEN: jak v kanistrech? v stylovych sklenenych flakonkoch :)
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    Z benzinek budou restaurace s nabijeckama a budou prodavat benzin v kanistrech pro boomery se spalovakama :D
    KEB
    KEB --- ---
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    vyvojari hasiacich prostriedkov tiez nespia na vavrinoch :)

    Biological lithium fire extinguisher
    https://www.youtube.com/watch?v=TPWG4QVfRNE
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    NETWORK: Hmmm, myslis ze pak na 22kW bude potreba nejake chlazeni? 5x6 by to mel dat v pohode, ne? Da se nekde dohledat tabulka na tu delku kabelu?
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    DZODZO: Az posledni dva dny jsem nabijel 3kW z klasicke zasuvky. Mam pocit, ze mi to vcera po par hodinach vyhodilo pojistky, tak se na to dnes musim podivat. Pokud to nechas pres noc, tak to asi na mensi najezdy staci. Bezpecne by to byt melo, pokud mas v poradku el. instalaci. Jinak jsem do ted nebijel prevazne na rychlonabijeckach pri nakupech
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ELIJEN: doteraz si nabijal iba cez obyc pomalu zasuvku? zaujima ma to z pohladu denneho najazdu a bezpecnosti, pokial budem mat denny najazd 60 km tak u auta so spotrebou 15/100 mi staci nabit 9kWh a to aj keby necham nabijat 6 hodin na 1,5kWh pomalej zasuvke tak je mi to jedno, ale neviem ako je to s bezpecnostou, viem napriklad, ze co sme mali stary vysavac 2000W, tak ten mal tenky kabel taku tu dvojzilu jak napr. k lampe a ten sa docela vedel zahriat
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    ELIJEN: 11kW ano, 22kW samozrejme taky, je otazka jak dlouho :) Jde o délku a způsob uložení kabelu, tedy to, jak je chlazen, viz např. https://www.in-el.cz/referat/101205/dimenzovani-elektrickeho-vedeni-z-hlediska-jeho-otepleni-nove-prispevky-17-7-2009
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    TOMBRIDER: Tesla M3 stejne nabiji jen 11kW i kdyz wallbox umi 22kW, takze se toho nebojim. Akorat se pro jistotu musim podivat, jestli do rozvadece venku vede taky 5x6 nebo tam ty paka dali 5x2,5. Indukci jsem ted taky zapojoval a zatim nic nehori, ale jeste jsem moc nevaril :D
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Pokud je tam 3x16A/20A tak netřeba se bát. (Záleží i délka kabelu).
    Pokud bude silnější jistič, chce to silnější kabel.
    Zjednodušeně si to můžete spočítat zde
    Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení . — Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapo...
    https://elektrika.cz/jisteni-kabelu
    Bát se u wallboxu bastlení je zbytečné. Kdo je pako tak mu na spálení stačí zapojení třeba indukční/sklokeramika plotýnky..
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    NETWORK: 5x2.5 by to stejne teoreticky utahl, ne? Ja se ted chystam zapojovat wallbox, tak dam vedet, jestli mi shorel barak (budu tam davat 5x6) :D
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    NETWORK: Naštěstí většina aut umí jen 3x16, na což by ten 5x2,5 měl stačit
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    NIKDAS: jako jasne, ale zapojeni zasuvky tak nejak (z laickeho pohledu) citim jako aspon trosku odbornou vec. Kdezto zapojeni krasne cerne krabicky s displayem me prijde jako zapojeni videa do zasuvky...
    Ale tak mozna ze resim nesmysly, uvidime casem na statistice od hasicu :-D
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    NETWORK: Tak 3x32a CEE taky koupíš v každým hobbymarketu...
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    PETER_PAN: Ja ti nevim, ale tohle ve me vzbuzuje docela hruzu. jako 22kW už není prdel, už vidím jak tohle někdo zapojí na 5x2.5 kabel... Nemyslím si, že je dobře, že by se měly wallboxy prodávat v supermarketech, dle mého by to měli zapojovat elektrikáři. Ne kvůli zapojení, to zvládne snad každý, ale kvůli úsudku, zdali to opravdu zapojit do stávající instalace můžu.
    Jinak chápu, že účelem přízpěvku bylo poukázat na snižující se náklady a dostupnost kolem elektromobility, což samozřjmě kvituji :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam