• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DAN_F: O tom, že Elon trval na prosklený střeše a jednak tím zbrzdil vývoj trojky a druhak znemožnil liftback. A sedan u auta s krátkou prdelí je prostě nepraktickej, ale máš pravdu, že Američani se jich držej zuby nehty, i když to pak vypadá jako u tý trojky (pididekl).

    Že Cybertruck pro EU je non-issue je jasná věc, ale zatím to pořád vypadá, že tam nasekali dostatek průšvihů i pro US trh – a hlavně že ten pitomej nápad s exoskeletonem museli zrušit a celý to předělat, pročež to trvalo tak dlouho.

    Jako když chtěli něco divnýho, tak mohli ukrást Škodovce Twindoor, to by bylo řešení co by ke stylu Tesly docela sedělo.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DAN_F: v podstatě Evropa je výjimka, co se týká vztahu k sedanům. Ať USA nebo Čína, Indie, Rusko, Turecko, tam všude jsou sedany brány jako varianta naprosto v pohodě.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BOBASH: Já vím, že to tvrdíš, a zní mi to spíš jako vtipná urban legend, která i když by byla založená na nějakém reálném podkladu, tak nic nemění na to, že US je specifický trh, kde se sedany prodávají víc než tady a obecně je to pro US kupce mnohem víc non-issue. Stejně tak jako je při nicotných EU prodejích pick-up trucků pro Teslu non-issue, jestli se tu bude někdy prodávat Cybertruck (po pravdě pochybuju, že by to Tesla vůbec plánovala). Navíc sedan má taky svoje výhody a zatímco jsem viděl video, jak v US u TMY někdo v zácpě rozbil zadní okno a vytahal z kufru věci, u TM3 to zas tak nehrozí. Zase, v ČR bych nad tímhle asi vůbec nepřemýšlel, v LA bych TM3 možná zvažoval právě protože je to sedan a v autě celkem často vozím vybavení v hodnotě třeba půlky toho auta.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DAN_F: To nejsou kulturní rozdíly, ale Elonovy debilní nápady. Sedan je to proto, že Elon chtěl tu nepřerušenou skleněnou střechu odpředu dozadu, ta by s liftbackem nešla.

    Jinak teda ty parametry za ty prachy jsou super, jsem zvědavej, jak na tohle zareagujou tradiční automobilky. Protože upřímně, jakkoliv bych mnohem radši třeba BMW i4 nebo Mach E, protože je to vyrobený jako auto, ten rozdíl v ceně je dost brutální.

    Tenhle vývoj mě i vede k přehodnocení mýho odhadu, kde bude Tesla za pár let – představa "prémiový konkurence BMW" a tomu odpovídajícího objemu výroby už je mimo, při tom kam směřujou ceny. Jestli tímhle směrem půjdou dál, tak fakt můžou bejt konkurence pro Toyotu.

    Akorát teda dost možná i s podobnýma maržema, pokud mají být schopní udržet objem.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    Přenosná palubní deska Model 3 a Y na vašem telefonu
    https://youtube.com/watch?v=plfO6ZX1A2c&pp=ygUOVGVzbGEuIE1vZGVsIDM%3D
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    ELIJEN: Aha, ono to nema packy na volantu, takze "upgrade" za me nehrozi ...
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CRAZY_IVAN: Max rychlost jen 201 km/h? Vypada zajimave, ale krom dojezdu a sikmejch "oci" se zas tolik nezmenilo.

    Nechcete nekdo koupit 2020 Model 3 LR s 30k km? :D
    GOR
    GOR --- ---
    NIKDAS: Nejsi v tom sam, ja mel TM3 jeste pred 3 minutama taky za liftback
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NIKDAS: US first product, no. Kulturní rozdíly :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    https://www.tesla.com/cs_cz/model3

    Long range začíná na 1 279 490 Kč včetně DPH.
    Standard range začíná na 1 079 490 Kč včetně DPH.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    50% změněných dílů je dost, ale čekal jsem i tu změnu architektury etc, takže já souhlas, že je to facelift, i když velkej :)

    Líbí se mi to
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    New Tesla Model 3 - what's changed?
    https://youtu.be/gQ6zIHHMlSs?si=DKrYvShjp05UrEj1
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    MY facelift when?
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    What, ja si za cely ty roky nevsim, ze M3 je ušmudlanej sedan? A to jsem o ni tolik uvažoval :D Neuvěřitelný. Prostě blindspot, mě ani nenapadlo, že by to někoho mohlo napadnout vyrábět :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    jo no to je skoda, ale holt ked chces 5. dvere tak si musis priplatit za Y
    DIM_
    DIM_ --- ---
    JYRKA: Jeste, aby to melo 5. dvere a ne kufr, tak je to dokonaly.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    Sypu si popel na hlavu, nový M3 je dražší než předchozí verze. A dává to smysl, doprodaji inventory starého M3 a teprve pak ten facelift zlevní, očekávám do tří měsíců.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DZODZO: Ne, kdyz poslat, tak ženě
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JYRKA: takze svoju trojku posles do sveta a kupis tento refresh?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    https://x.com/sawyermerritt/status/1697401239607091503?s=46&t=YlZEVZJiLu4K75TaSblepg
    Nova Tesla model 3

    Tesla Model 3 TLDR:

    •Goes on sale October
    •Range has increased 12%
    •Ambient LED lighting
    •New steering wheel (no stalks)
    •Center console redesigned
    •30% decrease in wind and ambient noise
    •25% improvement in impact noise
    •20% improvement in road noise. •Added acoustic glass to rear windows.
    •Model 3 rear seat screen
    •Front seats ventilation
    •upgraded the suspension by fitting new springs and dampers
    •8% more efficient (drag coefficient 0.219 Cd)
    •Changed 50% of parts
    •New colors: Ultra Red & Stealth Gray.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam