• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    AXTHEB: Tak ono je to asi jedno. Ale nekdy bylo uzitecne sledovat mimo-mestaky na prechodech, protoze mene brzdi, neb neznaji prostredi. Byla to takova sebeobrana pred dezorientovanymi ridici. Lepe se poznali na prvni pohled.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GIOMIKY: Ve skutečnosti ne majitele auta, ale místo prvního přihlášení. Já jsem Pražák a mám jedno auto se Středočeskou a jedno s Brněnskou značkou.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    FEDAJKIN: este aby sem dorazili aj ich servisy, lebo nechce sa mi to posielat do sanghaja na opravu :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    COMODOR_FALKON: problem vas fanboyu je, ze neco co je nanejvejs legracni historka z nataceni okamzite interpretujete jako "vitezoslavny" pokus o dehonestaci cele myslenky elektromobility :-)

    Skoda, ze vsechny ty potrefeny husy nemaj moznost videt se z neutralni perspektivy, ono je to totiz docela legracni :-)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ty novy EL znacky dovedne maskuji opravdovy puvod majitele auta.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    BLOWUP: Já si vystačím s Hanlonovo břitvou…

    Úplně to vidím:
    B: "A co to bylo za auto…?"
    Ř: "Červený!"
    B: "No, ale jaký model…?"
    Ř: "Mělo 4 kola…"
    B: "A co to bylo za značku…?"
    Ř: "Asi nějaká Tesla…"
    B: "Já to věděl! Může za to elektromobilita! Jdu to vítězoslavně popsat na NYX!"
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    OT_: chybej mi tam ti zidozednari, ale jinak dobry.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    DAN_F: Všichni čínani co zatím dorazili do Evropy dostali 5 hvězd v Euro NCAP.

    Nine Chinese cars scored five stars in Euro NCAP in 2023
    https://carnewschina.com/2023/12/11/nine-chinese-cars-scored-five-stars-in-euro-ncap-in-2023/
    OT_
    OT_ --- ---
    BLOWUP: No já úplně vidím, jak to ve skutečnosti bylo:

    Vlakový zřízenec: "Zasekla se nájezdní rampa vagonu."
    Osoba 1: "Něco se tam prý zaseklo."
    Osoba 2: "Něco se tam zaseklo, asi nějaké auto nebo co."
    Osoba 3: "Beztak elektrické auto"
    Osoba 4: "Zkurvená Tesla!"
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    COMODOR_FALKON: mas pravdu, to bude urcite nejaky spiknuti. Ted jde jenom o to, jestli je za tim Gates, Musk nebo Hillary Clinton.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    BLOWUP: Možná to bylo elektroauto, možná to jen vypadalo jako elektroauto…
    Zvláštní ale je, že o tom žádné médium (ani krátce) nereportovalo…
    Jako by to byla jen výmluva na událost, která se nestala… 🤔
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DIM_: sad story ;)
    Ty kolegyni bylo uplne burt, jaky auto zpusobilo ze tam dve a pul hodiny ztvrdli, ze slo o nejaky debilni elektroauto z ni vypadlo az kdyz jsem se ptal proc ten krap proste z toho vlaku nevytahli. Deal with it :)
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    jo tyhle historky mě taky baví. Teď jsme měli nějakou čekačku, tak jsme se bavili s týpkem a von, že tyhle elektrický auta, to je slepá cesta. Že chlapi od nich z esabu jezděj do Švédska a že Superbem tam jezdili v pohodě za 12 hodin a pak jim dali Enyaq a jeli to tří dny!
    Já už se jen usmíval a netřepil jsem si hubu, že je to prostě píčovina, to stejně nemá cenu...
    DIM_
    DIM_ --- ---
    BLOWUP: Zprav, ktery zacinaji "elektromobil zpusobil.." a pak se za tyden ukaze, ze vubec, je neprijemne moc. Naposledy nejvetsi prusvihy byly horeni parkovaciho domu (myslim v Nemecku?) a pak ten trajekt plnej aut. Za oboje mohl elektromobil. Prvni dny.. pak kdyz se to vysetrilo, vzdy to tak nebylo, ale to uz se tak moc neresi, jsou jiny zpravy. Ja tomu co pises vubec neverim.

    Ale zaroven si nejsem jistej, jestli na uplne vybitym aute jde zaradit neutral... to bych si zase tipl, ze ne:)
    Nicmene pardon, ale jak se muze stojici elektroauto vybit? I kdyby tam topili na 30 stupnu, tak proste ne. Leda by ten vlak jel dyl ten tyden.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BRETA: Je pravda, že lidi si tu Huawei kupovali, ale u těch aut tak trochu předpokládám že málokomu se chce dobrovolně umřít, takže nevím, jak moc se to v Evropě chytne :D
    BRETA
    BRETA --- ---
    SPIKE411: ještě bych vypíchnul z toho videa, že údajně ty automobilky nemají státní podporu, dotovaná je cena energie na stojanech - v přepočtu 15 haléřů za 1kW
    BRETA
    BRETA --- ---
    PEPAZZ: to je úplnej úlet, co se tam dá koupit kolem půl milionu...

    třeba tohle za 10k USD? evropský automobilky maj fakt zaděláno na průser, pokud unie neuvalí nějaký brutální cla :)
    The 200,000th BYD Seagull rolled off the assembly line
    https://carnewschina.com/2023/11/29/the-200000th-byd-seagull-rolled-off-the-assembly-line/
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    NIGHTHUNTER: nemam poneti, mozna to v nejakejch lokalnich novinach „hlas oberlandu“ bylo :)

    Ja to mam od ty kolegyne ktera tam ty dve a pul hodiny sedela.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    BLOWUP: a nešlo by k tomu spíš sehnat nějaké bližší info? aby to nebylo jen "jedna paní povídala", ale něco konkrétního? u nás místní plátky píšou i o tom, že v Brně hořel pařez, tak aspoň nějakou zprávu ze zpráv, z webu nádraží, od hasičů nebo kdo to pak řešil atd., kde by bylo napsáno jaké auto a z jakého důvodu... i u vybitého elektroauta se dá zařadit neutrál a odtlačit pár metrů... nebo třeba z vlastní zkušenosti - i můj spalovací Passat skončil jednou na dálnici, odešla mechatronika převodovky a nešlo zařadit neutrál (dokud nepřijel týpek s odtahovkou bez ramena, kterej sundal kryt pod řadící pákou a zamáčknul čudlík, aby tam šel zařadit neutrál a mohl to auto naložit)

    ona každá situace má nějaké řešení - že to občas nejde tak jednoduše je časté, ale kdybys přišel s konkrétním případem - jaké auto, co se stalo, co zkoušeli - tak se můžeme dopátrat toho, jak se to dá řešit nebo co s tím příště, jak tomu předejít... tvůj příspěvek
    BLOWUP je ale jen o tom, jak někdo říkal, že elektroauto způsobilo problém - přitom řešení mohlo být jednoduché, jen ho nikdo v okolí neznal, nebo taky příčina mohlo být cokoliv, co vůbec nesouvisí s elektropohonem... (třeba vypadl kabel od 12V baterky a nenaběhl infotainment?)

    PS: já ti mínus nedal, ale za tohle se jim nedivím... ;-)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DZODZO: tak ono jde najet na ten vlak jenom prvnim a poslednim vagonem, no. Teoreticky, kdyby meli v rezerve jeste jeden prvni vagon, tak by to mohli prepojit a tu Teslu nebo co to bylo nechat na ty odstavny koleji zrezavet, ale dokud se neobjevily elektricky auta tak to nejspis nebylo potreba, no. Oni to auto chteli nejdriv z toho vagonu odtahnout, ale prej to u elektroauta neslo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam