• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    DIM_: Jako jasně, při nárazu se oproti autu proletis výrazně dál, ale zas fér říct, že to není jen o tom vozidle - vyklidnenej 60 letej týpek si novou Suzuki nejspíš nekoupi aby sekal tocky ve 200km/h. Resp. by mě zajímal poměr třeba kolik procentuelně z těch nehod tvoří Harley, jestli víš kam tím mířím.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    LAUNCHER: Je genialni jak motorkaru umira 3x min nez ridicu aut, ale pritom tu mame motorek na silnici tak 100x min nez aut.

    Nebo jeste jinak - jak pocet umrti motorkaru neklesa, protoze to je furt debilni prostredek jako pred 40 lety.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MINER: Actually zabitych chodcu a vsech zabitych na silnicich v CR nejmene do roku 2019 vyrazne ubylo. Pri vyrazne rostoucim provozu.

    Nemate nekdo pls jeste novejsi data?

    Statistiky – ČR
    https://www.bezpecnecesty.cz/cz/bezpecna-jizda-v-aute/statistiky/statistiky-cr

    ADAM
    ADAM --- ---
    Já jsme pravicak jak poleno a v těchto kruzích jeho hodně peteolheadu. Ale musím říct, že nesnáším auta ve městě. Ulice bez aut je okamžitě jak z jiného světa. Roční zkušenost z barcelony: garaz pod KAŽDÝM domem. Nula zaparkovanych aut na ulici. 10x min aut ve městě celkové, protože MHD a cyklostezky jsou tak efektivní že auto nedává naprosto žádný smysl.

    Až jsem srdcem cyklista, tak ani to kolo moc smysl nedává, protože ta MHD je skoro zadarmo a neskutečně funkční. Takže za rok s kolem tady jsem na něj kvůli dopravě po městě sedl asi 2x....


    Osobne jsem pro zpoplatnění vjezdu do všech center měst a každého parkovacího místa na silnici.
    MINER
    MINER --- ---
    LAUNCHER: Blbý je, že kvůli tomuhle pocitu si lidi kupují větší a větší tanky a reálně umírá víc a víc chodců.

    Na jedné straně pocit. Na druhé straně skutečně zmařené životy.

    Ono jde o to, co město prioritizuje při budování/úpravách infrastruktury. Např. Soul a Moskva prioritizuje auta, Paříž a Tokyo prioritizuje měkké účastníky.

    Takže se musíme bavit o konkrétním městě v konkrétním stavu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MINER: Chápu, ale nad 50k obyv se tam necítím dobre, včetně vlastní roční zkušenosti ve městě, které je více než 10x lidnatější než ta Paříž ☺️ V mé vizi si to radši představuji jako jezditko pro děcka nebo komunita na fajn ostrově. YMMV 😀
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ten batoh vzadu, resp. taky slameny kosik ma u nas v dedine aj jeden na svojom fiatku 500, je to dizajnovka no, prakticky prinos je asi maly, oni to pouzivaju na predaj kavy ( https://www.facebook.com/thetommykofi/ )
    MINER
    MINER --- ---
    LAUNCHER: Cesta evropských měst typu Paříž, Barcelona, Zürich ukazuje jak to dělat bez krajnosti.
    Ostatně pro tyhle města je dělaný to Topolino/Ami.
    Vlastní zkušenosti mám.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MINER: Tohle mmch dovedli do krajnosti v nekterych komunitách v USA. Které prý přibývají. S autem tam smíš jen třeba jako řemeslník a velmi pomalu. Běžně se tam jezdí jen s golf carts atp.

    Top 20 Golf Cart Cities In The United States (Updated)
    https://www.golfcartreport.com/top-golf-cart-cities-in-the-united-states/

    Vlastní zkušenost nemám.
    MINER
    MINER --- ---
    LAUNCHER: ad bezpečnost: tohle je běžná obava.
    Ale stačí se kouknout, jaká je nejhorší srážka, která se stala ve městě při 50 km/h od Olgy Hepnarové.
    Stačí se podívat do statistik, řidiči ve městě zabíjejí chodce, ale ve městě nejsou těžká zranění řidičů.
    Čím víc aut se takhle zmenší ve městě, tím bezpečnější bude město a tím menší budou zácpy.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    MINER: navíc riskuješ, že tě to převáží, když tam dáš něco těžšího :D
    MINER
    MINER --- ---
    LAUNCHER: Ono to i omezuje pohled do zadu.
    Neni to praktický, ale je to hezký:)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MINER: O něm se mmch diskutuje, protože na Ami by dát našel, drželo by to za plast. Buď trošku jinak řešený ten zadek, nebo jen prázdný kufr pro promo-fotky. Někteří Ami majitele by o tohle stáli, jsem zvědavý jestli bude a jestli bude i nějaký třeba aftermarket retrofit na Ami. Ještě uvidíme 😀

    Já bych se bál, že to někdo rozřízne, aby to vykradl. Ale líbí se mi to vzhledem ☺️

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jo a pozor, Ami má zamčené nabíjení při teplotě pod -5 C. Neříkám, že je takových dnů spoustu.
    MINER
    MINER --- ---
    DZODZO: ten batoh:)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Na druhou stranu, zkušenosti z lehce zasněžené FR a UK s tím koukám nejsou úplně špatné. Asi protože jen 485 kg.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DZODZO: Já jsem na to trošku mrknul, jakože jednou třeba pro 15leté děcka. Neříkám že do něčeho takové nepůjdeme, ale měl bych o ty děti v zimě strach, i jen v městě. Jasně, uznávám, že pořád s bezpečností lepší než třeba kolo, moped.

    Jednak v tom bude zima (a v létě horko), ale to řeší zimní bunda prostě a člověk po městě nejede daleko.

    Ale druhak bez ABS, bez stabilizace, bez deformačních zón, 2WD. Není to auto, prostě - je to 4 kolka pro 15 leté.

    Vycházím z AMI, ale předpokládám, že tohle bude až na pár jinak vylisovaných plastů to samé.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    taky maly nakupny vozik by som bral, dokonca by to nemalo byt ani moc drahe, ako druhe auto dobre :)

    Kvůli vlajce na dveřích zabavila italská policie 134 fiatů - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/auto-kvuli-vlajce-na-dverich-zabavila-italska-policie-134-fiatu-40472593
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jde to i na offroad, ale zaplatíte si to. Předělané poloosy, off road kola, widebody kit, světla. Ron je spoko, tak asi dobrý. Není to nenáročný zákazník ☺️

    Breaking My Cybertruck Offroad - AGAIN
    https://youtu.be/bmbkpQyqvNY?si=Cbp7YkUG6zN7b-0-
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam