• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    PEPAZZ: Tak dotace a odpocet DPH jsou pro podnikatele… :/
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MESTREY_: To je dany architekturou auta.
    Kdyz chces updatovat nektere ridici jednotky, tak to tam musis procpat pres CAN sbernici. A podivej se na rychlosti.
    V tomhle koncern pri vyvoji platformy MEB trochu zaspal a zmena neni snadna.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    KUTAS: jako tm3 s dotaci a bez dph je ted za super peníze, ceny aut ted zvednou nová cla..
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    W_NOICE78: Je to v procedure pro dilnu, zakaznik by to delat nemel. S verzi 3.7 je to uz lepsi ale hodne me prekvapilo, jak muze byt Koncern v sw. tak impotentni.

    Jinak moje auto se updatovalo z 3.0 na 3.2 tyden. Z 3.2 na 3.7 uz to bylo “jen” par hodin.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KUTAS: když je tesla v software 5 let napřed před standardem a konkurence 5 let pozadu, tak to bude trvat 10 let než je doženou.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    aftermarket už vyrobil a funguje to dle všho parádně

    MyTes - Tesla Model 3 Highland Gear Shifter Switch Stalk Turn Signal Lever Kit OEM Style
    https://www.youtube.com/watch?v=8iulDC4NDQA
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    CRAZY_IVAN: Na druhou stranu Tesla servis, je taky kapitola sama pro sebe.
    Jinak po updatu Skody se musi fyzicky vytahnout pojistka, aby se auto resetovalo a fungovalo spravne 🤦🏻‍♂️🤣 Pry je to v manualu a dost lidi to nectou a divi se, ze jim to nejede. 😉
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    W_NOICE78:

    @RobertPiffl
    U mne přesně před rokem skončil update z 3.0 na 3.2 okamžitou nefunkčností všech kamer a následně jsem čekal téměř půl roku na novou řídící jednotku ke kamerám a navíc se během 9 měsíců měnili ještě tři další jiné. Na 3.7 ještě čekám až si to trochu sedne, neboť auto teď potřebuji. Software od @skodacz
    je opravdu katastrofa. Přitom auta mechanicky a konstrukčně skvělá.
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    DZODZO: Já jsem spíš na ty tlačítkový, teď jsem si koupil i3 a jsem dost nadšený.
    Sekačka se mi tam v pohodě vejde, ale já ji nikam moc nevozím :-D

    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KUTAS: ja nakup planujem tiez vyhledove buduci rok, ale co sa tak divam po nabidkach, tak mi furt ta tesla vychadza najlepsie co sa tyka dojezdu a technologii, ale niekto moze preferovat taky ten obyvakovy styl s tlacitkami ala bmw, zalezi co od toho auta ocakavas, u mna je jeden z nepovinnych parametrov aj ci sa mi do kufru zmesti sekacka na travu :)
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    HERR_FLICK: to je prostě pořád takový rozdíl mezi Teslou a zbytkem? Očekával bych, že ty nové třeba VW nebo i jiné značky budou jinde, že Tesla už je vlastně x let starý model.
    Jak to tady sleduju, tak budu muset tu Teslu do výběru zahrnout taky. I když pořád je to ještě otázka 2-3 let.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DZODZO: já jsem kupoval z Rakouska ojeté Hyundai a všechny záruky platí. Jenom prý servis musel něco vykomunikovat s původním prodejcem, nějaké přesunutí čehosi, ale pro mě bez problémů
    Jak si dovézt levný elektromobil z Německa nebo Rakouska
    https://youtu.be/wtjJ73gip68
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    KUTAS: já taky muska nemusím
    Ale koupí ojetý tesly ho napřímo defakto nepodporuješ a tm3 je tady zatím bezkonkurenční poměr výkon/cena
    Jinak Hitlerwagen je to samý, jen starší
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    xkcd: Electric vs Gas
    https://xkcd.com/2948/

    KUTAS
    KUTAS --- ---
    Já to stejně ještě nevybírám teď, ale líbí se mi ten trend, že ty možnosti rostou a blíží se to i nějaké mojí cenové představě kolik do toho chci dát. Dokonce jsem se přistihnul i u myšlenek, že bych rovnou vyměnil i Kodiaqa Ale pořád novej barák + FVE bude krok 1., takže pořád ještě minimálně 2 roky přede mnou.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    KUTAS: Docela holátko, ale to je věc potřeb co od něj čekáš.

    Btw teď mi na ulici nabídli slevu 5-7% na elektro volva, takže nějaký nabídky se množí.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    KUTAS: rozumim, ale koncern je to samy v blede modrym 😉
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    ROBOTON: Asi stejnej důvod, jako proč musí být auto na úvěr, abys dostal dotaci...
    ROBOTON
    ROBOTON --- ---
    Ma nejakej duvod to, ze je dotace 200k jen pro podnikatele?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam