• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DOCKINEZ: jj muzes, ale uz mas na to jen 4 dny 😉
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    W_NOICE78: A můžu tam jen tak z ulice coby Čehún přijít a koupit?
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    skladovky Tesly Y jsou ted v DE se slevou 6000€ a s bonusem 20k km na SCH s platnosti do r. 2027
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    KURE: Jestli nejezdis dalky tak je EV idealni. ID.4, Enyak nebo Tesla Y. Teslu sezenes lip vybavenou s lepsi technologii za nizzsi cenu.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    KURE: já fakt hledám kombika s max. výbavou, takže u mě ID.7 Tourer se zatmavovací střechou, odvětrávanýma sedačkama se super masážemi, matrix led světla a další věci trochu vyhrávají nad Teslou, ale ta zas má skvělou aplikaci v mobilu, mobil místo klíče, aktualizace softwaru a mraky různých více či méně blbostí jako light show, dog mode, camp mode, ale taky nejsem minimalista a jsou věci co mi nevyhovujou...

    VW se dá půjčit u dealerů, mají program ID for all, kdy si můžeš půjčit elektroauto od 899 Kč/den...

    Tesly jsou třeba na HoppyGo, když ti nestačí 1h přímo od Tesly (za mě nestačí - chceš aspoň týden ;-))

    za mě mrkni třeba na ID.5 nebo počkej na modernizovanou Teslu Y :-)
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    KURE: jj jak Passat.
    Jinak dost lidi co ma BEV od VW si stezuji na ruzny zavady a dost casu maji auta v servisu. U Enyaka nevim, ale koncern jedine se SW 4.0. U Tesly je to se servisem horsi jak pise LAUNCHER. Tesla jsou kolotocari, ale koncern jeste vetsi. Kdyz jsou BEV min narocny na servis tak VW porad vymejsli jak ty prachy z tebe dostat.
    KURE
    KURE --- ---
    NIGHTHUNTER: teď jezdím v golf sportsvan. A jsem maximálně spokojený, protože suv nepotřebuji a z nízkého auta mi blbě lezou staroušci. Jenže tenhle golf už nedělají, takže buď touran (horký favorit než jsem začal zvažovat ev) nebo nějaký suv. Dálky jezdím jen pro zábavu, takže dojezd nijak nehrotim ale spolehlivost a komfort jo.
    Když bych se vešel do mega, budu šťastný, můžu jít vejš, když za to bude něco co se mi bude líbit.

    W_NOICE78: neděláte mi to snadný. Ta ID7, To je asi jako Passat?

    LAUNCHER: hmm. Je zajímavé, že všichni majitelé Tesly říkají v podstatě to co ty. A všichni kdo se s tím svezli a nevlastní jí, měli výhrady k sedadlum. Ze na ty kozence se prostě potí. Jako ostatně na každý kožence. Jako silnej argument pro, vidím že dva kolegové, co maj T jako služební, ji koupili jako druhý auto do rodiny.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: Mrkni do mojí historie, případně mi zavolej.

    Autopilot špatný, ale moc jsem od toho nečekal, alespoň že nebylo zklamání. Dojezd úměrný mým dlouhodobým 19 kW/100km, co mi stačí, pro leckoho málo (TMYP). Rizikový je servis, jeden v Praze je prostě málo (na autě není co by se zkazilo, ale např Tě někdo trefí).

    Interiér jsem vzal na radu kamarádů bílý, lépe se čistí. Dobře jsem udělal. Sedačky miluji, jak na mě, je vidět že si Tesla jako jedna z mála dělá svoje. Ale každý je jiný.

    Pocení nechápu, to auto si mmj hlídá teplotu aby nešla přes 40 stupňů ani na parkovišti. K tomu to na dálku můžeš vychladit nebo vyhrát na Tebou pref teplotu. Možná lidi co váží 150kg nebo nějací upocení, nevím.

    Hodně obecně - Lidi co mají rádi minimalismus (já) lepší Tesla, lidi co mají radši spoustu prvků a lišt atp lepší Mercedes. Kromě těch 2 mě toho v CZ moc nenapadá. Výjimky a osobní preference jinak, jsou možné.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    KURE: Zalezi jakou chces Teslu, M3HL ma sedacky odvetravany, v Y se trochu potis, ale neni to nic hroznyho. Tesla je softwarove a technologicky lepsi. Autopilot je v Tesle prumerny, data bere z kamer a uzivatele si stezuji na phantom braking. FSD v evrope nejde. Y trochu poskakuje na nerovnostech, koncern ma komfortnejsi podvozek, vic zehli. V losim testu je Tesla lepsi nez koncern. Spis jestli mas poreseny nabijeni. S EV musis vic planovat. V CR je sit SCH dost slaba. Tesla ted rozdavala bonusove kilometry zdarma, tak jsou SCH dost plny.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    KURE: Hoj, a jaky typ auta hledas, resp. ktere modely zvazujes? Nebo cenovy strop? Jinak jsem na tom podobne, posledni 2 auta VW Passat Variant, ale uz jsem zkousel (dlouhodobe nebo min. na dovolenou) Teslu 3, Teslu Y, Enyaqa vcetne RS a ID.7 se mi fakt libi nejvic a po 10 dnech a 3000 km me na nem nic vylozene nestvalo, takze ted cekam az bude na pujceni ID.7 Tourer GTX a je to vaznej kandidát, ale zaroven cekam na modernizaci Tesly Y, protoze Tesla je neco jinyho (ale v necem lepsi, neco horsi).
    KURE
    KURE --- ---
    Hola vespolek. Jsem ve fázi plánování nového auta. A chci si rozšířit obzor o EV. Mám dotaz na teslu. Respektive dva.
    Je to opravdu tak technologicky lepší než ostatní?
    A jaký jsou sedačky? Slyšel jsem, že se na nich člověk potí a ani nejsou moc pohodlné.
    A ještě, jak dobrý/špatný oproti T jsou koncernovy auta? Jezdím léta a spokojeně v vw, takže můj instinkt je u toho zůstat.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    JYRKA: jinymi slovy jich je aktualne 120+ :)
    RSZ
    RSZ --- ---
    btw první elektroauto na Pikes Peaku byl "reklamní" prototyp Sears XDH-1 se zajímavým motorem - leteckým startérem z WWII

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER:

    Romain Dumas Becomes the PPIHC 2024 King of the Mountain | PIKES PEAK WINNING Race Day Onboard
    https://www.youtube.com/watch?v=9MDsVf61dYg
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    1600 HP Ford F-150 Lightning SuperTruck Wins Pikes Peak | 8 Minutes 53.553 Seconds
    https://www.youtube.com/watch?v=S-EeEr_ufms
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    BMW is Selling Fully-Electric 3-Series in China for €24k
    https://youtu.be/BeH5clmuBpk?feature=shared
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    RSZ: Toto se libi uzivateli BACCARA.
    RSZ
    RSZ --- ---
    W_NOICE78: a stejně se bude prodávat, lidi u nákupu auta nejsou vždycky 100% racionální (to by se nemohl prodat jedinej Renault :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    OT, len keby ste si mysleli, ze Cinania zacali robit auta az v poslednych rokoch... :)))

    Čínske ľudové haraburdy na kolesách (1959)
    https://www.youtube.com/watch?v=pAPDS5pZmeA
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    A pro pobaveni z jineho soudku: nova platforma Stellantisu, ktera prijde v roce 2025, redukuje pocet ridicich jednotek na polovinu.
    Vypada to impozantne, dokud se nedoctete, ze cilovy stav je 60 😂
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam