MISO: V ČR je nabíjecí infrastruktura ve většině případů scam.
Výjimkou jsou Superchargery od Tesly.
Jak píšeš, u E.ONu mají na stojanech velké nápisy typu 400 kW, ale realita je úplně jinde. Nebo kde mají UFC stojany a pomalejší 50 kW nabíječky tak si účtují stejnou cenu jako za UFC.
Ceny u ČEZu ani nemá cenu komentovat. Zatím jsem jeho nabíječky nepotřeboval a doufám, že to tak i zůstane.
PRE má v Praze v podstatě monopol na veřejné AC nabíjení a za celou dobu nebyla schopná si u nabíjecích míst vyjednat vyhrazené stání. Přitom dobíjecí místo není kapacita pro parkování, ale technologický bod.
V praxi to teď po zrušení parkování zdarma funguje tak, že v modrých a oranžových zónách nezrušili časové omezení. Takže i když je u nabíječky značka stání max 8 h, parkování si koupíš jen na 2 nebo 3 hodiny a ještě s tím, že tam klidně může stát i spalovák. Jako bonus pak máš nabíjení dražší než na dálnici s UFC.
Na tohle jsem poslal stížnost na magistrát a TSK, ale vím, že je to boj s větrnými mlýny. Struktura v Praze není nastavená na poskytování služby, ale na rozdělování odpovědnosti. Dokud se bude nabíjení brát jako parkování a ne jako infrastruktura, tak se to tady nikam neposune. ČR je malý trh a celková skepse k elektromobilitě tomu taky vůbec nepomáhá.