• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    LESANKA
    LESANKA --- ---
    STEPNI VLK: a premyslel jsi nekdy o svobode rozhododvani toho cloveka, ma tady zustavat jenom kvuli druhym aby je nezranil, to neni od tech druhych taky trochu sobecke to takhle "ublizenecky" brat?
    Btw: presne tohle se mi mimochodem v zivote jednou uz davno stalo, chtela jsem se tak strasne moc vratit prave kvuli druhym, nicmene jsi nejsem jista jestli to nebyla jenom slabost
    SNOP
    SNOP --- ---
    Stepni_vlk: Take si myslim, ze jednim ze dvou zasadnich duvodu, proc se ted hned nezabit, je soucit. Druhym duvodem je laska.
    Druha vec je, ze ohlizet se porad na druhe, to bychom se taky nikam nepohnuli. Prestal jsem kourit, prestoze me kamarad (sam silny kurak) premlouval, abych to nedelal... protoze v tom nechtel byt sam. Kdybych byl jo soucitny, hulim dosud.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    LESANKA: A přemýšlela jsi někdy o všech těch lidech, kteří tě mají rádi/milují? Co jim takovým dobrovolným odchodem ze světa způsobíš? Nepřijde ti to tak trochu sobecké? (Ne, neútočím, zajímá mne tvůj názor.)
    LESANKA
    LESANKA --- ---
    Ac je sebevrazda v duchovnich ucenich vetsinou povazovana za pomalu nejvetsi hrich, ja vyznavam pravo cloveka na dobrovolny odchod ze sveta.
    SNOP
    SNOP --- ---
    Vida, tak 50% nas padesat let, mas pravdu, ne nad sedesat.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    SNOP: Když už o tom jde řeč..
    Sebevraždy v České republice - 2001 až 2005

    5. Sebevraždy podle věku
    Počet sebevražd je podle věku rozložen velmi nerovnoměrně. Patrné je zvyšování jejich počtu
    se stoupajícím věkem a to až k maximu ve věku okolo 50 roků. Přitom ve věku 31-35 je ale nárůst přerušen
    a je možno hovořit i o určitém mírném poklesu (v jednotlivých letech a v jednoletých skupinách věku dochází
    k výkyvům, ale při shrnutí údajů je uvedený trend patrný). Obdobný pokles byl také v předchozím pětiletém
    období. Za vrcholem v cca 50 letech již absolutní počty klesají, nejprve prudce, pak mírně, s opětovnou
    menší změnou trendu (zde tedy do vzestupu) ve věku od 70 do 80 roků (také v tomto případě byl podobný
    průběh i v předchozím pětiletí). Dále již počet sebevražd s rostoucím věkem klesá.
    SNOP
    SNOP --- ---
    STEPNI_VLK: Ale to jenom nevis, ze nadpolovicni mnozstvi sebevrazd je pachano ve veku nad 70 (tusim, mozna nad 60) let... je to zajimave a malo se o tom mluvi, protoze to neni medializovatelne...
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Já s reakcemi tohoto typu počítal. A vámi uvedené případy beru spíše jako výjimky potvrzující pravidlo. Nemyslím si totiž, že právě tyto by tvořily většinové procento sebevražd.. Viz kupř. mým kamarádem zmiňovaný chlapec, který si v 19 vzal život jen proto, že ho odmítla slečna, přičemž do té doby měl všechno, na co jen pomyslel..
    KUATO
    KUATO --- ---
    SNOP: to je problém těch lidí, co mají tuhý kořínek. nejenže zamlada neonemocní, ale ani nemůžou zastara umřít :o).

    STEPNI_VLK: já bych nebyl na tvém místě na tohle takový vyhraněný. pár let v samotě jen se svými zdravotními problémy a nulovými vyhlídkami na změnu k lepšímu IMHO rozebere takřka každou psychiku. přes dvůr nám bydlí babina, na které pozoruju přesně tenhle rozpad.

    ostatně, kdyby byl život ten největší dar, tak by byl Buddha jen mizerný kacíř :o).
    SNOP
    SNOP --- ---
    STEPNI_VLK: Treba moje babicka se zabila ve svych 82 letech po zrale uvaze a nekolika letech odumirani. Mam vzit popel a posypat s nim krizovatku? ;-)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    NATASHA: Sebevraždu vnímám jako osobní zbabělost.. jako pohrdání tím největším darem, jakého se nám může dostat, darem života.. jako podraz na všechny příbuzné a kamarády.. jako nesmyslný čin, u kterého by mne jen horko těžko někdo přesvědčoval o jeho opodstatněnosti.
    Ano, sebevražda je pravděpodobně nejlehčím řešením z možných, podobně jako je lehčí navždy odsoudit, resp. "zaškatulkovat" člověka na první pohled či po pár příspěvcích tady na fóru a dle toho se k němu pak nadále chovat.
    Četl jsem, že ve středověku neměli sebevrazi nárok na řádný církevní obřad, ba dokonce ani na uložení na hřbitově. Údajně byli pochovávání pod křižovatkami cest.. Do jaké míry je ta informace pravdivá, to nedokážu posoudit, ale s výše uvedeným přístupem v podstatě souhlasím, ač to někomu může znít drsně.
    SNOP
    SNOP --- ---
    No kdyby je nevydala, byla by uplne v prdeli :-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    SNOP: :o)) asi takové, jako když naše vláda "vyřeší" schodek ve státním rozpočtu vydáním dluhopisů.
    SNOP
    SNOP --- ---
    KUATO: Narazis na to, ze to neni RESENI? No prosim, budiz, nevim, co je po smrti. Ale i kdyby clovek reinkarnoval, muze to byt reseni.
    SETEC
    SETEC --- ---
    NATASHA: Sebevrazda urcite ne, spis osvobodit se od kolobehu narozeni a umirani.
    KUATO
    KUATO --- ---
    SNOP: řešením by byla, kdyby smrt byl konec a lidský život malý výsek v čase bez návaznosti na "minulost" a "budoucnost".
    SNOP
    SNOP --- ---
    NATASHA: Jisteze patri. Ovsem viz muj nedavny prispevek - o to jde, jake sny by se nam mohly zdat.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    (Samozřejmě netřeba poukazovat na to, že JE zcela prakticky řešením - míním tu otázku spíš v oblasti jejího smyslu.)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    V souvislosti se smrtí Karla Svobody mě napadla následující otázka - která zde již pravděpodobně zazněla dříve včetně odpovědí, ale proč to nezopakovat, čas od času:

    Člověk se v životě rozhoduje v různých situacích, někdy v klidu, jindy v okamžiku vypětí. Směr svého života pak určuje s využitím různých, mírných i extrémnějších kroků, řešení. Myslíte si, že sebevražda patří k řešením?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SHEEN: Sněhu máme dost na zahradě, díky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam