• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    SETEC
    SETEC --- ---
    LESANKA: Takže podle téhle definice, když si dám pár panáku, tak jsem super osvícený :D


    NATASHA: Myslím, že úroveň vědomí jde i nad časové parametry.

    Já bych například chápal, že jednou částí úrovně vědmí může být vědomí sebe sama, svého života, od narození do přítomnosti. A dokud jsou v minulosti okamžiky které nevíme nebo si je resp. nedokážeme vybavit je tam faktor který naše vědomí snižuje.

    Samozřejmě, že jedna věc je úvaha jednotlivce a druhá je vědomí si svého okolí, živého neživého a také duchovního.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Úroveň vědomí, hmm, napadlo mě teď - jak blízko jsme třeba k noci, když je, ale, zároveň, jak blízko jsme k ní, i když není...
    LESANKA
    LESANKA --- ---
    Uroven vedomi se muze projevovat jako uroven uvedomeni toho kolik toho jeste nevim.
    Predstavme si vedomi jako kruh, cim vic se rozsiruje nasavanim zkusenosti atd., tim se zvetsuje jeho obvod vzhledem k vesmiru ktory ho obklopuje. A tudiz si vedomi zaroven se zvysovanim vlastniho potencialu zaroven uvedomuje kolik mu jeste chybi ve srovnani s absolutnem. Protoze cim vetsi plochou se dotyka toho co je jeste nezname kolem.
    Cim dal tim intenzivneji ve smyslu "Vim, ze nic nevim."
    Kdyz uz nevime vubec nic - maximalni obvod kruhu, tak vlastne vime vsechno ;-)
    SNOP
    SNOP --- ---
    EVA_: Tezko rict :-) Neco jako "probuzenost".
    EVA_
    EVA_ --- ---
    SNOP: Mám tu jednu neznámou, co konkrétně je "úroveň vědomí"?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SNOP: :---)
    SNOP
    SNOP --- ---

    pro neanglicky mluvici: 1) "Takze, jak rika Freud, super orel [slovni hricka na superego je jasna] pusobi jako nase svedomi, trestajici nas za nedodrzeni pravidel" (na tabuli "id", "orel", "super orel")
    2) "Kamo, tohle je cire blaznovstvi! V ucebnici se pise..."
    "Bracho, pst!"
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SNOP: Člověk typu amarouny, to zní jako báječné dobrodružství :) Ovšem amarounům by to bylo jedno.
    SNOP
    SNOP --- ---
    NATASHA: Omyl vyzaduje zamer. Clovek jako deni.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Tedy člověk jako omyl?
    SNOP
    SNOP --- ---
    KUATO: Pokud by se nepreneslo nic, pak by jeste zalezelo na tom, zda svet jako takovy ma nejaky smysl nebo ne. Ale v principu by pak bylo ziti cirym altruismem ;-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    SNOP: dobre. ja bych to rozsiril - pokud by se podarilo, aby pres smrt nepreslo ani vedomi, nebo se podarilo vedomi nejak rozpustit, zakilovat, tak vzhledem k nize uvedenemu by melo smysl i umrit co nejdriv, protoze protahovani zivota by se pak jevilo jako zbytecne odkladani nevyhnutelneho.
    SNOP
    SNOP --- ---
    Dnesni snova uvaha, zanorena do planovani sebevrazedne ponorkove mise ;-) Nerikam, ze zcela vystihuje to, co si myslim (ve smyslu pojeti smrti), ale i tak je zajimava, protoze vystihuje dusledky jedne z moznosti:

    Jelikoz si pres smrt nepreneseme zadne vlastnictvi, je jedno, zda nic nemame, nebo mame.
    Jelikoz si pres smrt nepreneseme ani zadne zazitky, je jedno, zda umreme dnes ci za 30 let.
    Jedine, co si preneseme pres smrt, je uroven vedomi.
    Z toho ale zpetne plyne zavazek pro zivot.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Jak se asi bude stmívat dnes večer?

    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KUATO: Děkuji za tento velice vítaný důkaz existence Oka :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KUATO: Já bych si nedělala naděje.

    ;-----)
    KUATO
    KUATO --- ---
    NATASHA: ok. musim priznat, ze letos se tesim hodne. mozna se uvidime naposledy! :o))
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Hleďme!
    Tak jednu poklonu i za mne, prosím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam