• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JELLYr-e-k-v-a-l-i-f-i-k-a-c-e
    pište jakékoli zkušenosti, všechny rady jak na to, jsou zde vítány..
    rozbalit záhlaví
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    . .sice to tu extra nezije , ale nic lepsiho jsem pro svuj dotaz nenasel: nevíte , přátelé, jak a kde najít rekvalifikační kurz , kdyz uz jsem na pracáku a chtej mi ho zaplatit? Nyni mam vzdělani mechanika a rad bych v budoucnu pracoval v oboru , ovsem jako pedagogický pracovník. .za dobrou radu se revanšuju!
    KRYSHPEENEK
    KRYSHPEENEK --- ---
    ahoj, sháním rekvalifikační kurz pracovníka v soc.službách..kamarádka mi říkala, že prý je nějaká organizace poskytuje i zadarmo, slyšeli jste o tom někdo něco? jsem studentka, tudíž placený kurz si zatím nemůžu dovolit a bez rekvalifikace mám velmi malou šanci sehnat zaměstnání při škole..díky za jakékoliv info :)
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    mmch, to je tušim jen pokud by UP přišel s nějakou nabídkou a tys to odmítl, ale to nepřijde... Pro ně jsme odpad..
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    Ahoj, uvažuju o tom, že bych prošel rekvalifikačním kurzem - truhlář. Má někdo nějaké zkušenosti, nebo konkrétně zde je někdo, kdo si tím prošel? Lokalita Praha. Díky
    KAREN
    KAREN --- ---
    nevedel byste nekdo o nejakejch rekvalifikacnich (nebo "dovzdelavacich") kurzech pro zahradniky apod.? zajima me predevsim Brno...
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    díky všem- jsem moudřejší :o)
    SM3
    SM3 --- ---
    Se v dnešní době najde ještě někdo koho překvapí, že stát nemá na něco peníze? :) Když tam sedí ti co sedí a rozkradou co jim přijde pod ruku, tak si můžeme sypat popel na hlavu ledatak "sami sobě" ... koho jiného je to chyba? ;)
    SM3
    SM3 --- ---
    Výhodněji v rekvalifikaci
    http://www.i-poradce.cz/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=61370

    Do rekvalifikace mohou být zařazeni:
    – uchazeči o zaměstnání, tj. občané, kteří nejsou v pracovním nebo obdobném vztahu ani nevykonávají samostatnou výdělečnou činnost a kteří se u úřadu práce ucházejí na základě písemné žádosti o zprostředkování vhodného zaměstnání.
    I absolventi středních a vysokých škol, kteří budou evidováni úřadem práce jako uchazeči o zaměstnání a nebudou na trhu práce nacházet uplatnění se svojí kvalifikací, mohou být účastníky rekvalifikace, jestliže ji potencionální zaměstnání bude vyžadovat.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    ahojky všem - zrovna se v googlu poprvé v životě snažím dopátrat co to přesně rekvalifikace je a moc úspěšná nejsem.
    vždycky najdu jen seznamy kurzů za obrovské ceny

    ale jestli je rekvalifikace úplně pro každého nebo komu na to stát něco přispívá vůbec netuším.

    protože vzít 30tis a chodit na nějaký kurz by uměl kdokoliv kdo by na to měl. ale ta částka je fakt obrovská :o(

    nemohla bych někoho poprosit třeba jen o odkaz kde bych pochopila pro koho ty rekvalifikace vlastně jsou?

    předem moc díky každému :o)
    NEBHET
    NEBHET --- ---
    Hoj, tak pro ty kdo by se nahodou chteli pustit do nejake rekvalifikace, par postrehu z dnesniho pracaku. Pracovni urady Prahy stahují nabídky rekvalifikaci z důvodu novely zákona pro zamestnanost 2012. TZN. zadne rekvalifikace do konce roku, nechce se jim to pak resit kvuli zmenam v novem roce. Na rekvalifikace udajne nejsou penize- budou az v lednu:)
    Planovana strategie ma byt takova, ze pokud si uchazec nejakou rekvalifikaci vybere, musi se vejit do dotované částky, nebo si ji doplatit- docela fer, rekla bych, zaroven ale netusim jake rekvalifikace by mohli nabidnout. Co se sportovnich rekvalifikaci tyce, udajne kraj ktery nema hory- netreba rekvalifikaci pro ucitele lyžování, nordic walkingu apod:) Tak to je asi vse z dnesnich postrehu a na zavěr alespon jedna úsměvná věc- Up hradi rekvalifikace nevidomým- maserský kurz. Aspoň něco..:)
    NEBHET
    NEBHET --- ---
    Ahoj...trochu me zamrazilo kdyz tak procitam diskuzi...chtela jsem se zeptat jestli nahodou nevite nekkdo jak je to s rekvalifikacema ted... Zejtra se jedu na pracak zeptat osobne, ale abych kdyztak usetrila cestu. Trochu naivne mam zajem o rekvalifikaci na lyze C. Nasla jsem ji na webu co rekvalifikace zprostredkovava, v diskuzi jsem z toho moc moudra taky nebyla. Tak kdybyste nekdo vedel jak je to konkretne s touhle R, tak budu vdecna za info..Diky
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    dneska uz se nikdo nerekvalifikuje?
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    PAKOMAX: aha, taky dik za rozsireni obzoru
    PAKOMAX
    PAKOMAX --- ---
    _AMBRA_: nedelam na UP, ale pro firmu, ktera se rekvalifikacema zivi, UP eviduji zadosti o rekvalifikace a kdyz maj dostatecnej pocet zajemcu a penize od esf, vypisou vyberovy rizeni na rekvalifikace, ktery chtej udelat ( v tom bude ten problem) a dou do toho firmy, co na to maj od ministerstva akreditaci
    v kazdym pripade nic nezkazis s tim, kdyz se zaevidujes na UP bud jako uchazec(pokud si nezamestnana) nebo jako zajemce (pokud chces zmenit stavajici zamestnani) a pak uz jen otravujes, kdy to teda jako rozjedou, ze bys rada atd...
    na jejich povinnost se asi odvolavat nemuzes, maj tam hromady lezaku, ktery potrebujou nekde upichnout

    pises 20.08., to mas pravdu, ze s rekvalifikacema to nebylo vubec horky, cekalo se na penize od ministerstev, ted se to vali, ze nevim co driv, to je prvni vlna od zari do brezna, pak se budou vypisovat dalsi vyberky, tzn. pracaky budou mit penez na rk dost

    pokud se tyka soc. sluzeb, z my zkusenosti vim, ze je o to velkej zajem, jako start bych spis videl nastoupit do jakyhokoliv zarizeni, ktere soc. sluzby poskytuje (azylaky, charity, ruzny centra atd... klidne jako administrativni pracovnik) a dotlacit zamestnavatele, abys mohla projit povinnym skolenim podle zakona 108, tim se ti otevrou dvere do cely sfery soc. sluzeb, bez toho te nesmej zamestnat
    pokud to budes dal zkouset pres pracak, idealni je, prinest si spolu se zadosti o rk pisemny prislib zamestnani, na Up vedi, ze bez toho osvedceni o 108 si nikde neskrtnes, spousta poskytovatelu to resi i vlastnima projektama, aby vydyndaly z esf penize na proskoleni vlastnich zamestnancu, ale to je na dlouho, uz tak to tu zasiram...
    sorry
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    PAKOMAX: rekvalifikace jsou od toho aby si clovek doplnil vzdelani v jinem oboru?? na jakem pracaku ze to delas???:)))
    tady na UP me poslali s rekvalifikaci pekne rychle do haje (mam ekonomku, chtela jsem RK v socialnich sluzbach), pry poskytuji RK jen v prislusnem oboru, ve kterem mam vzdelani, a momentalne mi stejnak nemuzou nabidnout vubec nic

    ono to s tema RK nebude tak horky jak si ty uvedl imho

    treba tady na neziskovky.cz nabizeji taky zajimave rekvalifikace...
    bohuzel mi chybi tech 31 až 34 tis za rekvalifikaci :(
    http://neziskovky.cz/cz/vzdelavani/rekvalifikace/4031.html
    PEPEEK
    PEPEEK --- ---
    OPEPEEK: Olomouc
    PEPEEK
    PEPEEK --- ---
    wSHULDAA: dojendoho
    MUTHA: to je ještě dobrý ... mě po roce scválili VZV a to sem měl příslib zaměstnání... teď už kdysi, je krize, ale aspoň to zaplatí...
    možná


    Zkušenost s/z ÚP špatná

    líp se ke mě chovali na socce

    nasrat
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---
    MUTHA: to vis ,, on o praci neprijde a kdyz jo tak mu kamaradi z vedlejsiho kanclu hned nejakou dobrou najdou je to jedna pakas
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    NAVON_DU_SANDAU:
    KOC256:

    no podmínky pro získání C se trocbu měnily nebo budou měnit, imho to tak jednoduchý nebude pokud pak nebudeš makat v oboru. já si C dělala, protože jsem potřebovala profesák a nechtělo se mi za něj platit 40 klacků, C vyšlo na 17 cca.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam