• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKIMSkútr
    KCE
    KCE --- ---
    BIO23: ja se tesim taky pekelne, a to nemam ani tu forzu :D

    btw vcera sem u nas jednoho skutrare videl, nejaka cinska 125. celkem otuzilec a asi i sebevrah, bydlim v krusnejch horach;))
    BIO23
    BIO23 --- ---
    BIO23: fakt pecková
    BIO23
    BIO23 --- ---
    tak jsem dneska začal poptávat novou Forzu 350... těším se uplně pekelně, ať už je teplo a jaro
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    8BB76E1: good kill!
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    dlouho jsem řešil problémy se startováním, nakonec jsem přišel na to, že generátor má jednu konstrukční chybu:

    8BB76E1 ~~~na východní vlně~~~: Honda Dio (AF34) - konstrukční vada generátoru
    https://blog.8bb76e1.com/2021/01/honda-dio-af34-konstrukcni-vada.html
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    EKIM: přesně a pořádně odmastit a vypucovat svařené povrchy. Žádná věda to není. (Jo a dodržet správnou teplotu vzduchu při konkrétním materiálu )
    Ale to se dá na netu všechno pohledat
    EKIM
    EKIM --- ---
    TOMBRIDER: Ta značka je pro mě cenově nedostupná možnost. Ve směs jsem se v tom zorientoval, potřebuju vhodný nástavec na horkovzdušku, podle tipu plastu zvolit materiál, a uvidíme...
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    EKIM: mám zkušenost s horkovzdušnou svářečkou (leister).
    EKIM
    EKIM --- ---
    hoj, náhodou někdo zkušennost s horkovzdušnou pájkou na plast?
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    SAMOUT: Mám tyhle (cena kolem 950,-):
    https://www.motoobchod.cz/rukavice-ayrton-proton-cerna-zluta-p65723/?vid=15990
    a do nich mám ještě vložky (stály 250,-), který použiju i na lyže atd.
    Vložky do rukavic Merino vlna, OXFORD (černé, vel. S/M) | Motoobchod.cz ️
    https://www.motoobchod.cz/vlozky-do-rukavic-merino-vlna-oxford-cerne-p92027/?vid=92029
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Asi si poridim rukavice do rukavic. Potreboval jsem do kanclu pro novej zdroj k ntb, a jako to rozmrzani prstu dost bolelo... Nejaky tipy? Do ted jsem jezdil v rukavicich puvodne na kolo, ale stacily.

    Rukavice Endura Deluge II - dlouhé, černá | Bike-Eshop.CZ
    https://www.bike-eshop.cz/obleceni/rukavice-endura-deluge-ii-black-e1145bk
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Jinak brejle se nemlzej, tam neni problem (nelze teda jezdit s nasazenou rouskou, proste clovek nesmi mit nic pres pusu co by hnalo vydechovany vzduch nahoru). Holt jsem tuhle zimu zavahal, priste zareaguju rychleji.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SALVATOR: Jo. to je jasny, vsichni mame doma dvojity okna. Levny cinsky pinlocky zavisi ciste na ty teplotni izolaci. Drazsi budou mit asi oboje... Moje pointa byla, ze muzou s casem degradovat a ze je dobry je skladovat v teple.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    HARVIE: Brejle se mlžej proto, že je ochlazuje vzduch a při kontaktu s teplejším vzduchem se na nich sráží vzdušná vlhkost. Kontaktní čočky se nemůžou mlžit proto, že seděj přímo na oku a ohřívaj se od něj a nemůžou bejt studený jako brejle. Materiál s tím nemá co dělat.
    Pinlock možná obsahuje nějakou absorpční složku, ale hlavní princip je v tom, že funguje jako dvojitý okna, díky vyšší obrubě, která mezi plexi a fólií uzavře vzduch, kterej se ohřeje od vnitřku helmy, takže se pak na tý fólii nesráží vlhkost z dechu, protože neni studená, na rozdíl od samotnýho plexi bez pinlocku, který se ochlazuje od venkovního vzduchu.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Jinak ted jsem si googlil co to vlastne pinlock je. Je to nejaka plastova folie, ktera ale zaroven nasava vodu, aniz by to ovlivnilo jeji pruhlednost. Je to neco mezi plastem a gelem. predstavte si to jako tvrdsi odolnejsi zelatinu nebo kontaktni cocky (proto se kontaktni cocky nemlzi jako bryle).

    Z toho je nekolik zaveru:

    1.) pinlock je spotrebni material a je potreba ho narozdil od plexi obcas vymenit, kdyz ztrati schopnost vlhkost pohlcovat (udava se trvanlivost cca pul az 3 roky podle podminek, typicky 1-2 roky)
    2.) pinlock je dobry skladovat v suchu a po pouziti ho susit pri +- pokojovy teplote
    3.) pinlock se muze v prubehu zivotnosti smrstovat, pinlock čepy jsou excentricky a jejich povolenim a pootocenim to jde kompenzovat, aby pinlock byl dobre primacknutej a nepustil vlhkost k plexi, ktery ji pohltit nezvladne
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    HARVIE: No jako ne že bys neměl pravdu, ale vůbec nechápu, proč to řešíš. Na fotce sem to sice přehlíd, ale podle popisku Samoutova helma přípravu už má. Pokud je to pravda, tak nutnost cokoliv vrtat naprosto odpadá.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SALVATOR: no tak kdyz nechces vrtat do plexi, tak nemuzes mit pinlock, kterej se instaluje do navrtanejch plexi. nemyslim si, ze to potrebuje dalsi vysvetleni :-) nicmene dneska je priprava na pinlock dost bezna vec, tak nevidim duvod proc si ho nepridelat i do starsi/levnejsi helmy, ktera to nema...

    po navrtani jsou potreba jeste "pinlock čepy", ktery se do dirky nasroubujou. stoji asi 90kč.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    HARVIE: Taky možnost. Ale ne každej si chce vrtat do plexi.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SALVATOR: Sem vzdycky myslel, ze priprava na pinlock se dela tak, ze si do plexi vyvrtas 2 dirky, pokud tam uz nejsou od vyroby...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SAMOUT: Sorry, na fotce vidět není. Popisek sem nečetl přiznám se. No hlavně jestli to máš reálně na helmě. No tak to máš asi tři možnosti. Buď to zkusit objednat, i když to nemaj skladem a čekat, až jim to dorazí odněkud od subdodavatele, zkusit tu samolepicí, nebo nějakou chemickou cestu, jako třeba trik se suchým mejdlem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam