• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKIMSkútr
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    RSZ: dojezd 55km na 20AH baterii? Se 1000W 200kg mašinou? No tak tobych fakt rád viděl :D :D
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    _A5_: Hele něco takovýho by se mi přesně líbilo...teda až na tu cenovku. Počkám třeba dva roky a uvidím, jestli se to v té lepší verzi dostane ke kilu. Možná naivní, ale slibují použitelný auto za půl mega, tak třeba se poštěstí i v tomhle segmentu.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    PAN_MYVAL: Anebo si koupi benzinak, a nebude to vubec muset resit...
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    KORKMAZ: pozor na baterku. Li-ion degeneruje zejména v teplotách uskladnění nad 20°, takže za pár let letního skladování ve stodole bys už moc daleko nezajel:
    BU-702: How to Store Batteries - Battery University
    https://batteryuniversity.com/article/bu-702-how-to-store-batteries
    Tabulka "Capacity Loss during Storage"

    Co elektrokolo? Z toho tu baterku odpojíš a šoupneš ve vodotěsném obalu do chladného sklípku a vydrží.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    KORKMAZ: Auto nežere 2 litry na sto. Ojetý skútr se dá sehnat levný. Servis za hubičku. Natankované za minutu.
    Např Vespa se nabijí 4 hodiny a má kroucený kabel, musíš ji zaparkovat metr od zásuvky. Cena 200 000.
    Elektrický nebude dávat ještě nějakou dobu smysl.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Ok, to s tím nesmyslem jsem taky tušil a donedávna jsem si to myslel i o autech, ale realita se mění (a to i u elektrokol), tak mě zajímal pohled insidera, jestli už se to mění i u motorek.

    Chtěl jsem to jen jako hračku a skútr jako takový nepotřebuju, takže tu obligátní hondu si nekoupím a počkám si třeba pár let, jestli se něco objeví (třeba jsem byl teď v maroku a tam jsou města plný skútrů a zrovna tam začali vyrábět vlastní elektro auta, tak třeba někdo z rozvojového světa časem s něčím přijde za rozumný peníz).
    NTR23
    NTR23 --- ---
    KORKMAZ: Za mě vzhledem ke spotřebě, délce nabíjení a rozdílu v pořizovací ceně je el. Skutr nesmysl. A to jsem příznivec elektroaut.
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    KORKMAZ: ale otazka je jestli to za to stoji....

    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    KORKMAZ: ja celkem po praze prohanim BE-RIDERY - a na pujcovani spokojenost. Dojezd je podle me 80 km
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    KORKMAZ: Specialne na chalupu je elektrina porad jeste nesmysl. Co jsem ted koukal na Hondu a Yamahu, tak dojezd je okolo 40 km, coz je naprosto smesny, jen dneska jsem po Praze najezdil vic. Nevymyslej blbosti, a kup si PCX 125.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Zdar, ve skútrech a motorkách se vůbec nevyznám, ale uvažoval jsme před lety kupit nějakou 125 na pojezdy u chalupy a pak se na to vykašlal. Teď si nejde nevšimnout rozmachu elektroaut a viděl jsem i nějaký motorky (nesmysl), ale zajímalo by mě, zda se nerýsuje nějaký použitelný el. skútr? Bral bych to jako fajn alternativu ke spalovacímu, že bych nemusel řešit výměny oleje atd když mi to bude vlastně převážně stát ve stodole.

    Horizont nákupu je klidně X měsíců nebo i let, jen mě zajímá, zda se něco cenově dostupnýho a už slušnýho rýsuje. Díky
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    PAN_MYVAL: měl jsem docela dobré zkušenosti s ABMOTO.CZ v Lahovicích, kde jsem párkrát nechával servisovat svoji sh125
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    Můj dlouholetý mechanik zemřel a jeho nástupce je bohužel jablko, které spadlo daleko od stromu. Sháním tedy nového. Nějaké tipy na mechanika skútrů na Praze-Západ, ideálně v oblasti Chuchle-Zbraslav-Mníšek-Beroun-Zličín, nebo na Chodově?

    Žádné top-end věci, jen běžná údržba jako variátor, volnoběžka startéru apod. za rozumnou cenu, ale hlavně aby se mu dalo věřit.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    The Insane Scooter for European Executives: Suzuki Burgman 650
    https://youtu.be/zJPCuJ7Eaxg
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    KCE: hele, jako 125ccm maxiskútrista na Satelisu jsem si udělal Ačko, koupil velkou motorku (cestovní enduro) a... Budu ji dávat asi pryč. Ještě jsem se nerozhoupal, ale za stejné prachy dostaneš ve stejné výkonové kategorii motorku o ca. 5 let starší, než maxiskútr, údržba je několikanásobně horší (řetěz se musí furt mazat a čistit a když odejde, mění se i ozubená kola - oproti řemenu vopruz), spotřeba horší...

    Hezké je na ní jen to, že máš plech mezi koleny a můžeš si manuálně řadit.
    KCE
    KCE --- ---
    DUCATIMONSTER: dik, neznal sem ;)
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    KCE: Sh300 je super volba. Nebo si kup motorku s kufrem místo nádrže. https://www.motorkari.cz/motorka/?mid=110748#
    KCE
    KCE --- ---
    pro predstavu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam