• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    Diskuze týkající se problematiky při stavbě domácího CNC a i jiných obráběcích strojů, nejsem žádnej profík, ale můžeme se zde společně podělit o těch pár poznatků co jsme nasbírali. Samozřejmostí bude prezentace našich výrobků a výsledných produktů.
    rozbalit záhlaví
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    JUNIOR: tak CNCcko defakto neni nic jinyho nez nejakej ram a frezka (cili malej elektromotorek a nejaka frezovaci hlava) ovladana pres seriovou linku. Delal jsem uz horsi veci

    HONCKA: Bohuzel uz nemam a nepovedlo se mi je najit....hledam dal
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    SNIPERCZE: Já si to právě nějak nedokážu představit vůbec v domácích podmínkách.
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    JUNIOR: domaci konstrukce frezy rizena pocitacem. Asi pred pul rokem jsem na to koukal na netu a neni to vubec tezky
    BOREC
    BOREC --- ---
    VTRDO: to se da asi tezko nekde stahnout s crackem vid ..
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Co si mám představit pod pojmem domácí CNC ?
    VTRDO
    VTRDO --- ---
    no tak at to malinko poposune ... i neco malo soft budete potrebovat ...

    http://www.rhino3d.cz/clanky/obrabeni/cnc-obrabeni-rhinocam-visualmill.html
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    Jinak jsou zde samozřejmě vítány i příspěvky související s tímto tématem a to jsou Automatizace, Kybernetika, Mechanika atp.
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    Mno, tak postupně sem dodám nějaké odkazy chvilenku strpení, koho tato problematika zajímá, určitě se dočká, budu rád, když se přidá více přispěvatelů :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam