• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Jsem se po case dokopal k tomu,ze dodelam diy lowcost rezacku na polystyren,4 osy,zacal jsem to stavet v zime,ale nebyl vubec cas to dokoncit.Veze mely puvodne jezdit po 12mm kalenych tycich,ale pri delce 1m to nebylo dost pevny a kroutilo se to do vrtule pod mensim zatizenim,tak jsem premyslel jak to otunit a napadlo me pouzit stary profil od rysovaciho prkna co jsem si demontoval v praci z likvidace - stacilo vytisknout kolecka a supr.Veze krasne chodi.Profil je pevny jako prase a cely je to dostatecne tuhy.Dneska vytisknu koncovky do profilu s montazi na motor a zitra bych to mohl na test rozhybat,jeste teda vyfrezuju nejaky normalni plato na spodni pojezd veze,ne tuhle hruzu co jsem pizlal v ruce,jinak pracovni plocha bude na klasickou desku polystyrenu 100x50,jako stul pouziju starou skolni lavici s vymenenou deskou,primo na rozmer rezacky,cely to zivi arduino mega a ramps 1.4 - 4 nezavisly osy,teplota dratu ovladana externe potenciometrem nebo softwarove,napajeni dratu vyvedeny z napajeni pro heat bed na ramps,vypnuti/zapnuti dratu pres gkod nebo sofwarove,zdroj Forton 750w 12v atx. Motory nema17 vykuchany z jehlickovek Software na rizeni DevFoamCnc,cely to zatim stalo asi 15$ za ramps a arduino

    HARVIE
    HARVIE --- ---
    TEAPACK: ted je ovsem otazka, jestli by se to neurizlo i vhodnym karbidem. konec koncu se rika, ze jedina vec tvrdsi nez karbid je diamant... asi by se ztupil, ale stejne se neda mluvit o nejakym triskovym obrabeni, je to spis brouseni, takze by to mohlo bejt jedno...
    PULP121
    PULP121 --- ---
    Já jsem si to nechtěl dělat sám, ale na někoho se obrátit! :-) díky!
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HARVIE: pomalu =D sám jsem s diamantovýma frézama nedělal a raději ani nechci... co se týče ubývání třeba diamantových kotoučů, tak tam to nejvíc ubývá ve chvíli, kdy se obrátí jeho rotace (namontuje se to brusky obráceně), pak se totiž s obráběným kamenem potká nejdřív pryskyřice a pak až diamant a jelikož za zrnkem diamantu není žádná pryskyřice, která by ho držela, tak se odloupne....

    U tohohle domácího kotouče bude asi nejhorší nulová tuhost misky ze které to vyrábí, jinak se to moc neliší...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    TEAPACK: Jak se vlastne spravne reze temahle diamantovejma nastrojema? Ve me to vzbuzuje vzdycky pocit, ze se ty zirkonovy zrnicka musi snadno ohoblovat, pac sou tam jen prilepeny epoxidem nebo cim...

    Kdyz sme teda u toho... Tak provizorne se da diamantova freza vyrobit i z plastu :-)

    BIG JB-Weld Diamond Coring Bit | Workshop Fabricobblin' Fun!
    https://www.youtube.com/watch?v=mYphOR0Jegw
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PULP121: jde to =) ale na vykousání umyvadla z kamene bude potřeba diamanové povlakování nástroje, což není zrovna levná záležitost a člověk, co to bude mít v ruce poprvé v životě to zničí dřív, než stihne udělat aspoň drážku...
    přikláním se k ID HARVIE - zkusit to poptat u kameníků, jestli by něco takovýho chtěli udělat - technologii na to nejspíš mít budou, ale bude to děsnej oser.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PULP121: To sice da. Nevim teda co mas za vybaveni, ale nechal bych to radsi kamenikum pokud jde o takhle velkej objem zuly. Naopak třeba nejaky mensi dekorativni projekty z břidlice se daj zvladnout i na ledaskterym hobby CNC, kdyz zvolis spravny rychlosti a nastroje.
    PULP121
    PULP121 --- ---
    TEAPACK: Když už jsme u toho, nevíte jestli se dá frézovat do kamene? Chtěl bych domu umyvadlo z kusu žuly, které bude zvenku "surový" kámen a uvnitř bude mít hladkou vyleštěnou prohlubeň jako umyvadlo. Lze to vyrobit?
    CHIX
    CHIX --- ---
    HARVIE: dik.... praveze tohle znam a hledam dalsi :o)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    TUTORIAL: Topology Optimization in Fusion 360 – 3D printing filament spool holder
    https://www.youtube.com/watch?v=hAGFkWkqocI
    CHIX
    CHIX --- ---
    Ahoj scháním reference na shop s lineárním vedením.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HARVIE: ten žulovej odměřovací stůl na kterém to měří je dokonalá ukázka něčeho opravdu tuhého =) (jen musel stát dost nekřesťanský peníze... )
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    A small Cyclone Dust Collector with a Cheap Vacuum
    https://www.youtube.com/watch?v=c19NzKRkv7E
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Vubec celou tu serii doporucuju. Treba tohle je pro me napul sokujici odhaleni ohledne tuhosti na 1:31

    Building Prototypes Dan Gelbart part 18 of 18 Design
    http://www.youtube.com/watch?v=MtxA20Q-Uss&t=91


    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Ta laserova wifikundace je docela pekna:

    Building Prototypes Dan Gelbart part 15 of 18 Mill and Lathe
    https://www.youtube.com/watch?v=otSjut1iGGk
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HARVIE: No, ještě můžeš mít 1) převlečnou matku ze zhora, ale to budeš mít větší průměr... 2) červík z boku, který se opře o plošku nože - tím si zajistíš i kolmost, ale to bych dělal z nějakýho lepšího materiálu, abys to nežvejk...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    JVCNC: Ja bych chtel vyrobit neco takovyho, ale nechce se mi rezat s tim zavitem dole :-)



    Idealne, kdyby se to povedlo tak, aby ten karbidovej "insert" byl co nejniz...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    HARVIE: to neni moc dobrej napad, ta zavitovka za vrcholy sroubovice tam moc drzet nebude, pri dotazeni je rozlisujes i do drazek klestiny takze pujde blbe vyndat a klestine jakekoliv nedela dobre kdyz upina jine prumery nez na ktere je urcena
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam