• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    Diskuze týkající se problematiky při stavbě domácího CNC a i jiných obráběcích strojů, nejsem žádnej profík, ale můžeme se zde společně podělit o těch pár poznatků co jsme nasbírali. Samozřejmostí bude prezentace našich výrobků a výsledných produktů.
    rozbalit záhlaví
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    HYENA: tohle je mikrouder a ne vreteno
    HYENA
    HYENA --- ---
    35 a 13W... ti to maximalne polechta
    MICA
    MICA --- ---
    QNEDLEEQ: Jojo, pochopil správně. Jednorázová raznice byl prvotní nápad no, kterej s největší pravděpodobností nakonec použiju.
    Myslel jsem, že gravírovací pero zvládne ten plech promáčknout, ale asi je blbost myslet si, že to dají ta elektrická šidítka, co jsem postoval x)
    MICA
    MICA --- ---
    Tak mě napadá, že zkusím koupit levný gravírovací pero a přidělat ho na moje CNCčko místo vřetena.
    Pero gravírovací Engraver Dremel 290JM : Eshop-bosch.cz
    https://www.eshop-bosch.cz/naradi-dremel-r/pero-gravirovaci-engraver-dremel-290jm
    Gravírovací pero EXTOL CRAFT 404130 - gravírka | NAKO Pardubice
    https://www.nako.cz/10890-extol-craft-404130-gravirovaci-pero-gravirka-13w.html

    To by mohlo na 0.5mm hliník fungovat, ne? Nebo tyhle šidítka jsou vhodný jen na kreslení na povrch kovu?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MICA: to maj sice taky, ale jakmile se uvede laser do plnýho provozu, jde do šrotu, páč je hrozný to držet v provozu a dělat jakýkoliv změny :P
    http://www.kaleenterprises.co.in/telesis-electric-dot-pin-marking-machine.html
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    MICA: Ja si to na motorku nakreslil v corelu - na hulvata vytiskl jako nalepku a prdnul na ram,zadny srani a na technicky uplne bez problemu - ve tvym pripade bych si nechal nekde vypalit stitek za par kacek a neresil to - font muzes pouzit jakej chces aby byl trochu podobnej originalu - schvabachem to asi neprojde :)

    MICA
    MICA --- ---
    AKA_THE_A: Na tohle bych potřebal nějakej CNC ďůlčík :)) Teda hlavně potřebuju pořešit jak vymyslet ten lisovanej font. Asi to dopadne tak, že to budu kreslit ručně znak po znaku :(
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MICA: ve fabrice máme něco na tehle způsob...vesele (zlehka) gravíruje prakticky do všeho :D
    MICA
    MICA --- ---
    Doufám, že s mým dotazem nebudu offtopic x) Potřeboval bych na mojí CNC gravírce vyrobit raznici na VIN štítek.
    (autolakýrník VIN štítek promrdal a nahradil ho ručně raženym bastlem a já bych to chtěl udělat pořádně)
    Prázdné neražené štítky není problém sehnat (je na to i český eshop). Raznice, ale ani font podle kterého bych mohl raznice vyrobit jsem
    nesehnal ani po několika dnech googlovaní a zkoušení online rozpoznávačů fontů.

    Nemáte nápad nebo zkušenosti s vytvářením vlastních fontů podle předlohy? Ideálně tip na nějaký soft na vytvoření fontu, kterej by sežral AutoCAD/DraftSight/SolidWorks?
    Nebo jak byste postupovali při výrobě takovéhohle štítku?



    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    HARVIE: spíš uválcuje, ne? :D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    JVCNC: Ten "kriz" z trubek co maj nahore je vlastne docela zajimavej... Na druhou stranu hlinik se obrousi kdyz po nem budes primo jezdit ocelovejma loziskama.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    HARVIE: proc nejhorsi? me spis naopak prijde ze vsech co pouzivaji rolny a remeny jako nejlepsi.

    no to bude taky tim ze konecne nekdo pochopil jak ze se maji adaptivni strategie obrabeni pouzivat. Dalsi otazka je geometrie obrobku a zivotnost nastroje, to z toho videa uz nevykoukame.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Na to ze MPCNC je asi nejhorsi DIY CNC co jsem videl, tak tohle vypada fakt dobre:

    MPCNC Aluminum Test 2
    https://www.youtube.com/watch?v=Oy3IJ3EjYTo
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    CHIX: objednavali jsme to z KV elektra... ale nemaj to skladem, takze to trvalo.
    CHIX
    CHIX --- ---
    THERIDANE: jo jo jo to byc rad. nechci slevu zaarmo :o)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    CHIX: krokáče ne, ale můžu tě spojit s pražákem co servisuje bankomaty a vždycky něco zbyde, i krokouši :-D jsou spíš menší (asi ne na frézku), ale jinak standardní NEMA příruby s 200 imp/ot.
    CHIX
    CHIX --- ---
    jo objednat.....

    ja potrebuju dojet koupit , na freze se pokak kabel a stoji.....
    jinak dik za odpovedi

    THERIDANE: takze ty jsi kladenak. nemaj tam nekdy krokace? :O)))))
    MICA
    MICA --- ---
    CHIX: Já objednával na http://cncshop.cz/kabely_c
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    CHIX: Vedle nás má továrnu Lego, kde pravidelně vyřazují, a přece je to nenecháme vyhodit :-) a co nedonesou dělníci z lega, objednám z TME (helukabel) nebo Mousera.
    CHIX
    CHIX --- ---
    cau
    kam chodite kupovat stinene kabely k vretenu?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Stara mi rika - vyrizni mi plamenaka,poradnyho - velkyho - tak jsem jednoho pripravil a moc se ji nelibil

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam