• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    CHIX
    CHIX --- ---
    ahoj
    dotaz do placu.
    koupim CNC router
    pracovni plocha min 1250x2500
    zdvih aspon 200mm.

    prolejzam bazose atd
    jen me napadlo ze treba nekdo bude vedet...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SELECTOR_IX: k cemu ti ale na cnc frezce bude dobrej motor z mixeru? jak do nej budes upinat nastroje s hazivosti alespon 0.02mm? za jak dlouho ten motor z mixeru shori pri delsi zatezi?, to uz to levne cinske vreteno bude vyrazne lepsi
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    takze tech 2.2 kW opsali z menice, coz je dobre, k asynrchonimu vreteno to chce 2x takovy menic nez je motor aby se to aspon nejak svizneji rozbihalo a brzdilo.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    TLOUDEV: podle popisků 1,5kW. a to ještě nutno podělit účiníkem...
    ale včera jsem vypreparoval motor z ponornýho mixéru. má to regulaci, a ani při nejnižších otáčkách to neudržím zastavený, 220V DC 600W. to už je jiná písnička než ten co byl k ty frézce. hřídel 5mm, jediný co nesedí je 2x silnější odstiňující plech, díky kterýmu to nestrčím do držáku... ale až přijde nějakej pořádnej nástroj, budu mít aspoň co vyrábět... (na 3D tiskárně to tisknout nechci, bál bych se, že se mi to rozletí)
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ANDY_WARHOL: pozde. Jo, dneska si rikam to samy... a i tu kostru bych udelal jinak.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TLOUDEV: možná je jednoduší koupit jen kostru, nebo rovnou sám vyrobit..
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    JVCNC: otazka je, co je cinskych 2.2kW... jinak ted pri prestavbe cinskeho laseru opet prichazim na dalsi technologicke speky, ktere cinan bezne haze do sveta. at uz je to vodni chlazeni, ktere pri prasknuti natece do elektriky, nebo retezy, ktere jsou tak paradne nadimenzovane, ze mackaji mimo jine i privod asistencniho plynu... no zkratka predelat komplet, zbyde mi jen hola kostra :-/
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    JVCNC: jo, Číňan si s lecčíms hlavu neláme...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ted koukam ze tam cpou 2.2kW vreteno, to me docela desi, vic nez 800W bych tam necpal uz jen kuli hmotnosti, ten stroj neni nic tuheho a pod tihou 2.2kw vretene se to bude kroutit i bez dalsi zateze
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    zkusenosti mam a je to trochu dodo, aby to k necemu bylo chce to do toho jeste investovat
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    SELECTOR_IX: za me nemam.. ale vypada to hezky, coz o to.. na tuhle cifru te kolikrat vyjde jen samotna dobre udelana rotacni osa.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    nikdo nemá zkušenost?
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    ještě mám jeden dotaz... pokud si koupím mašinu s dsp, chápu dobře, že do ní strčím flashdisk se souborem, nastavím nuly a jedu? pokud má stejná mašina popisek mach3, chápu dobře, že vedle ní musí hučet komp? dsp je paradoxně levnější, nemuset mít puštěného komp kterej se může kousnout (a vůbec do dílny IMHO nepatří), mě přijde lepší, ale neznám všechna úskalí...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AXTHEB: pro profi vyuziti to neni, to je jasny, pro zacatecnika s cinskou gravirkou to imho staci, ale nerikam ze to je jedina moznost.
    SALAM23: chapu
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: Ten gcode exporter je napsanej naprosto tragicky.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: o tom žádná - on na rovinu inkscape toho umí víc jak poslední Korel , mě jen hrozně odradila ta nefunkčnost na mém PC - infarktová situace , celý večer kreslim vykres na RC kluzák , už si říkám , že to jde bez záseku dlouho,že radši uložím ,no a program neodpovídá a vše v píči atomatická záloha někde u 3 čáry - to jsem vždycky klel a zuřil
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: tak jasně. Když používáš Corel, tak si vybereš Corel. Pokud nemáš nic a chceš si to jen zkusit, tak je tu free soft, který taky poslouží.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: já to úplně zavrhnul - vůbec mě nesednul - já jsem Corelovej už asi od verze 9 na křivky , ten už mám za ty roky nakoukanej a vím co a jak kde - i mi sedí
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: tak to nevim, me to nikdy nepadalo.. ale nepouzival sem to nijak intenzivne to je pravda, ted sem nemel cas se tomu venovat. ale asi bych si vsiml, ze to pada... mozna si mel spatnou verzi. precijenom se to porad vyvyji jako opensource a nektery verze mohly bejt spatny. chce to odinstalovat, vycistit a pak zkusit novou aktualni verzi, ne betu... ale to ty urcite vis.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam