• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    TLOUDEV: krouceny po parech byt nemusi, spis bych se na tuhle vzdalenost bal o nejake ubytky a dalsi elektricke vlastnosti kabelu, aby ten krokac na konci jeste neco delal, zvlast kdyz do nej driver bude poustet nejake nizke napeti jako napr 24v apod.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    zdarec, je mozne pouzit tento kabel ke krokaci?
    Kabel PVC, 4 žilový, nestíněný, 2-57-405, Lanbao | Prodej průmyslové a
    https://eshop.technoline.cz/kabely-volne/453542-kabel-pvc-4-zilovy-nestineny-2-57-405-lanbao
    jde mi o to, ze nevim, zda musi byt kabel nejak krouceny po parech, nebo jak to vlastne je. tohle by dle vseho mel byt jen 4 draty a nic vic, pricemz jsem ani nikde nenasel, jaky maji prurez. Jde o kabel k senzorum, IMHO by to mohlo fungovat i na krokac (nema 17) - potrebuju cca 12m dlouhe vedeni.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    QNEDLEEQ: plocha může být i větší, já jen pro představu, za kolik se to zhruba pohybuje
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QNEDLEEQ: tak prostí rok plánuju skutečnou trucovnu, dvoupatrovou dřevostavbu, zateplenou, kde v patře bude kancl, studio a tak a dole poradna dílna, uvidíme jestli to klapne. 25m2 čtverečny pudorys
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QNEDLEEQ: to chápu, mám to stejně, já Teda teď budu stavět nezatepleny, napůl dílnu a napůl zahradní domek, ale bude se dát zateplit aspoň dodatečně...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QNEDLEEQ: zas mě by to lákalo si ho koupit, když za to dáš stejně jak za celou zakázku. Samozřejmě salám to udělá dobře a budeš to mít bez práce. Ale is tou čínskou gravirkou se dá docels dobře pohrát a tvořit. Tedy v případě, že tam máš i normální vreteno
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    QNEDLEEQ: gravíruji foto do topolovky, 10x15cm za 99,- tak si to spocitej na kolik to cca vyjde,je jedno jestli je to složitý obrazec nebo pár drobností, čas na gravírování je stejný, záleží na gravírovaný ploše ,myslím že to o moc levněji nikdo nikde neudělá
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    QNEDLEEQ: rozpočet?
    NRG
    NRG --- ---
    TEAPACK: když jsem mu ukázal ty moje nákresy, poskytnul mi rovnou ten soft k řezačce. Bylo to přesně jak jsem si představoval - načrtnutnu objekt, zadám kóty a hotovo. Celý dílo jsem měl za pár minut - škoda, že podobného soft neznám (pokud vůbec existuje) pro grbl...

    A tady je výsledek...

    NRG
    NRG --- ---
    Jen jsem doufal, že bych to zjednodušil...
    NRG
    NRG --- ---
    TEAPACK: nakonec to tak bude...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    NRG: ehm... ptas se na soft. Inkscape ti nevoni (a je zadax), ilustrator neznas (a nechces to menit, zjevne), dostals jeste dalsich minimalne 5 tipu. tak si ujasni, co potrebujes, ale sam. tady "otravuj" az to zkusis. mimochodem, o tom ilustratoru to zjevne nebyl dotaz, ale dobre minena rada. tedy spravne "tva rada me miji" - coz chapu, ze zni dost ignorantsky, navrch se takhle blbe se k tomu priznavat ;-)
    Pro ostatni: sorry za flame.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NRG: a co poslat tomu člověku s řezačkou jenom okótovaný výkres? =)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    NRG: co třeba Illustrator a sejvnout v DXF, případně poslat tomu člověku PDF a on si to nascaluje
    NRG
    NRG --- ---
    Představuju si něco, kde načrtnu obdélník, zadám jeho strany, on se podle toho "srovná", pak zadám kde má být jaký výřez a výsledek pošlu tomu klukovi s řezačkou...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    NRG: použij nějaký CAD. z dotazu nebylo zřejmé, zda chceš geometrické objekty, nebo vektorizovanou kresbu. Inkscape je spíš free coreldraw, než CAD. FreeCAD, openscad, librecad... racej si vybrat.
    NRG
    NRG --- ---
    TLOUDEV: ten inkscape jsem asi nepochopil. Potřebuju desku 40 na 34 cm, která má po stranách výřezy. A inkscape to pořád vztahuje k velikosti listu papíru. Já chci objekt, ne obrázek objektu. Co dělám špatně?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TLOUDEV: na frézku je lepší dodávat jen 3d model (klidně stl), protože každá mašina má ten kód trochu jiný a různé nástroje, takže je vždy lepší, když si dráhy vygeneruje ten, kdo u toho bude pak stát.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    NRG: Inkscape, Lightburn, AutoCAD... Inkscape je free, Lightburn ma mesic trial a AutoCAD je placenej. A teda nevim, jak to ma s jabkama. Ale asi hlavne cokoli, co umi dxf/svg format. Pokud se teda bavime o laseru. Pokud chces na frezku, tak napr. freecad nebo cokoli co umi stopy nastroju a gcode.
    NRG
    NRG --- ---
    ahoj vespolek, poradíte někdo aplikaci, ideálně jabkovou, pro návrh něčeho co chci vyřezat? má to bejt vektorový...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam