• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELIX
    SELIX --- ---
    Ty malý kolečka jsou první pokus - hledání vhodných parametrů.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    PECA: ono je blby,ze ten propaleny rez pak strasne saje lepidlo a vubec nedrzi ve spoji,musi se vazne ocistit na drevo
    PECA
    PECA --- ---
    SALAM23: Tak lepit by se to lepilo špatně, bez obroušení. Na éro či loď by to nebylo, no.
    PECA
    PECA --- ---
    SELIX: Děkuji! Na 6mm to nevypadá zas tak zle.
    Čistě náhodou zkušenost s březovou překližkou pro porovnání s tím topolem asi nemáš? Nebo cokoliv jiného.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELIX: udelej video,tohle nic nerekne,to jsi mohl palit hodinu a pak tu hrde napsat jak to slo jednim pasem 6mm preklizku pri 100mm/s - kazdopadne hnusnej skvarek ten rez,tohle by treba poradne neslo pouzit na modelarinu,to je tak propaleny,ze aby to neslo lepit,musel by jsi hodne brousit
    AKA_THE_A: https://www.aliexpress.com/item/32840952040.html nevim jestli je to presne ono ,ale koukam ze trochu jina cenovka :D
    SELIX
    SELIX --- ---
    Neumím na mobilu poslat odkaz, tak ukážu ten matroš...

    SELIX
    SELIX --- ---
    PECA: promiň, jiná diskuse.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    PECA: kdyby to byl q-přepínanej YAG buzenej 5W diodama, dalo by se tomu věřit. Dle ceny tohle ale nehrozí, je to jen dioda s možná lepší optikou ;-)
    PECA
    PECA --- ---
    SELIX: Když si vyfiltruji pouze tvoje příspěvky, tak ani v jednom není obrázek... Jako mě se nezdá ten výkon diodového laseru, který by IMO dal překližku co 1 mm tak jeden průchod, nebo hůř (při 5 W). Takže bych to rád viděl na videu někoho důvěryhodnějšího, než přímo čínského prodejce, no :)

    No, vlastně to už pak můžu vzít jenom tu hlavu a namontovat to na tiskárnu (300×200 mm). Bezpečně to jako moc nepůsobí a bude okolo asi dost kouře, ale to se dá řešit (zaklopit bednou, odtah ven).

    SALAM23: No, nějakou jsem našel cca za 10 tisíc. Asi je lepší, když je laser zakrytovaný komplet, než jen tak na stole s možností náhodných odrazů do zbylého oka...
    SELIX
    SELIX --- ---
    SALAM23: někde je tu fotka těch hodin, co trvaly pár desítek minut...
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELIX: ukaž video, ať je to uvěřitelné :)
    SELIX
    SELIX --- ---
    PECA: mám něco podobnýho a 6 mm topol to na jeden průchod dá.
    PECA
    PECA --- ---
    SALAM23: Děkuji, mě se to hned nezdálo :)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    PECA: vyhozené peníze, koukni na YouTube na videa, 3mm překližka zoufale pomalu x průchodů,místo řezu škvarky ,někde tam řeže 15mm balsu asi na 15x 10mm/s , to 80w co2 řízne jedním tahem cca na 75% výkonu na 35mm/s , obyčejný k40 co2 laser udělá víc práce za míň peněz
    PECA
    PECA --- ---
    Náhodně jsem narazil na nějaký čínský laser "efektivně jako 90 W CO2" (díky údajně super zaostření). Vzhledem k tomu, že udávaný příkon laseru je 5 až 6 W, tak je to "efektivně" dosti podivné. Udávají řezání 15 mm dřevo, 10 mm překližku a akrylát.
    Zajímalo by mě, jestli je reálné, aby to slušně uřízlo alespoň 3mm březovou překližku, 6 mm bych považoval za luxus.
    SCULPFUN S9 Laser Engraver 90W Full Metal CNC Laser Engraving Machine 5.5W High Precision Engraving Area 410x420mm| | - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005004028231460.html
    MAJA
    MAJA --- ---
    Začínám s Hammer CNC ... doporučíte nějaký zdroj moudrosti, kterých bych absorboval - nějaký starterpack ? Nějaký postup alá vyrob si své první kolečko od CAD návrhu až po instrukce pro stroj .... ?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JVCNC: to je taky drobeček =) my máme FA3, která je taky už drobně poupravovaná - optický odměřování, extra vřeteno s vlastním náhonem, ale na CNC se předělávat nebude, protože by k tomu nebyli lidi. Máme teď tři Hermle UWH1200, v provozu zatím dvě, práce je na nich jak na kostele a pořád nám chybí místo a lidi =/
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    TEAPACK: no je to jen frezka na hlinik nedelame zadnou velkou raubirinu, spise jemnejsi prace, to same FNGJ20 co predelavame na CNC, to je taky drobecek, sehnat takhle male FNG neni zrovna legrace.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JVCNC: To máš docela drobka =) já tu 75 mám na běžné hrubování. Na přerovnávání mám 400mm hlavou, co na duralu apod. točí 600 ot/min a na ocelolitině 150. Ale bez 15kW vřetene a 3 rychlostí převodovky by to bylo o dost horší...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam