• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    POLOVIBlackBerry
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    no ja s torchkou dam 2 dny max a jsem jeste rad..... vim ze kluci co maj 9700 si to pochvalujou ale ja tam moc rozdil oproti jinymu smartphonu nevidim... :-(
    GLUON
    GLUON --- ---
    A nakonec i RIM jde timto smerem a v novem boldu 9900 je default baterka uz jen myslim 1200mah. Co jsem cetl tak vydrz 2 dny max.
    GLUON
    GLUON --- ---
    Take obcas vaham zda po mnoha letech nezkusit nejaky jiny smartphone, ale brani mi v tom jeste jedna vec a to vydrz baterie. Kdyz vidim kolegy se super nadupanymi samsungy, htc, ericy atp. ... ktere musi nabijet kazdy den. Ja nevim to uz prece skoro neni mobilni telefon kdyz potrebuji mit nonstop u sebe nabijecku a sit nebo komp nebo nabijecku do auta. Jezdim casto pryc na cely vikend bez moznosti nabijeni, pouzivam mapy, pripadne internet, sms a volani. Soucasny super duper 3D smartphone s xxx jadrovym procesorem .... by byl mrtvej uz v sobotu vecer ... ale hlavne ze to je nejtenci mobil na svete :).
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    POLOVI: ja bych bb taky nemenil (sice uz docela dlouho mam ocasny tiky to udelat) ale jsou veci co me na tom celkem serou
    1) podpora ze strany operatora je velice smutna
    2) pri prohlizeni aplikaci v app worldu si jasne vybavuju ranny javovy aplikace pro prvni barevny telefony - vetsina aplikaci je hnusna, blbe udelana a predrazena
    3) blackberry je vzdycky az na druhy koleji - kdyz uz nekdo vyda nejakou fakt dobrou aplikaci tak s bb na ni musim cekat nebo se ji ve vetsine pripadu ani nedockam
    4) to ze je vetsina aplikaci hnusna a blbe udelana a nebio vubec neni je kvuli tomu ze cely bb sdk je dost na hovno a nevyviji se
    5) takovy ty veci ktery jsou na ostatnich mobilnich zarizenich samozrejmosti na bb kolikrat nejdou nebo jdou zbytecne slozite a draze (coz je vice mene problem operatora z bodu 1) - myslim tim takovy veci jako tethering, streamovani, nejaka levna cesta s datama za hranice...- nic strasnyho ale proste jsou to takovy ty nice to have veci ktery jsou v tyhle dobe celkem standard...
    jinak receno kdyz obcas prijde ke slovu neco jinyho nez klofani mailu nebo nejakej im tak zacinam smutne pokukovat po androidech kolegu....
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    SCHEEZE: mam to uplne stejne :)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    PIZI: já bych řekl spíše Work friendly. U nás všichni používají iPhone. Tzn. že nepíšou emaily ani SMS zprávy, jen klikají na tlačítka a surfují po FCB. To já mám BB a čtu na něm maily a odpovídám na ně více než na desktopu. Mám v tom nejlepší(a taky nejdražší) GTD systém a musel jsem oproti Android zase začít dělat nějaké zálohy a synchronizace když chci třeba ty interní úkoly i na desktopu ale už bych neměnil. Jsem holt bývalý Palm a Psion user :-D
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    RADYN: a co si precist start guide nebo se aspon podivat do nastaveni jednotlivych aplikaci kdyz ti na nich neco vadi :D
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    RADYN: pustit BBM a dat optios a odskrtnout Show Chats in Messages Application pokud je tam necches videt a jo pozna kdyz ji posles z BBM tak ji automaticky posila na pin jineho BB pokud pres Messages a das compose nove zpravy da na vyber jestlimeial pin email BBM sms a dalsi
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    RADYN: outlook sync

    hacky carky se pisou tak ze zmacknes pismenko drzis ho a kulickou/trackpointem jezdis nahoru dolu.

    160 znaku dostanes tak ze v messages das menu -> options -> a data encoding na 7bit a jako input jazyk si das anglictinu bud v nastaveni nebo pres alt+enter
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    RADYN: ono vubec chtit pouzivat BB bez BIS/BES je celkem utrpeni to je jako bys pouzival toho svyho slavnyho iphone jen s pridavnou klavesnici :)
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    RADYN: 70 kvuli kodovani voni nekam ty hacky carky narvat musi :) a me treba s BIS prislo vsechno na kliknuti on/off plus uzasna moznost vsechno nastavit detailne kvuli bezpecnosti je to otazka pohledu:)
    PIZI
    PIZI --- ---
    RADYN: BB je corporate friendly.
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    Aby věci fungovay jako na iPhone je třeba mít iPhone. Je pár aplikací které jsou stejné ale většina na BB funguje trochu jinak aby to zapadalo do BB a ne do iPhonu. ;-) Mít BB je pro někoho utrpení, stejně jako pro mě by bylo utrpení muset mít iPhone :-D

    Ještě že je svět barevnej a každý máme svobodu volby. Je mi strašně líto těch co tu svobodu nemají, protože to byla jejich svobodná volba.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    jj beweather je fajn.. jak ta placena tak i free verze
    VIKTORCISTIC
    VIKTORCISTIC --- ---
    Počasí = berryweather
    TAURIDUS
    TAURIDUS --- ---
    Zdravím
    Neporadíte někdo počasí ale aby fungovalo nějak jako na Iphonu prostě aby fungovalo :-))))) A pak taky nějaká aplikace na svátky jestli je.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    RADYN:
    1) "PSK klic" je nejspis WPA nebo WPA2 klic - proste heslo od tvoji wifi
    2) "šéf nechce zřizovat BIS ani BES" = nefunkcni blackberry... Aby blackberry fungovala a stahovala a posilala maily je to naprosta nutnost bez ktery ten telefon umi skutecne jenom volat
    3) Synchronizovat exchange jde jenom pokud mate servery na kterejch vam jede bes nebo pres bis pres webovej pristup (pokud ho mate na exchange nakonfigurovanej)
    4) OS - http://crackberry.com/blackberry-os
    TAURIDUS
    TAURIDUS --- ---
    Mě to jde od O2 uplně normálně bez závad
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    btw uz druhej den mi u o2 cz blbne biska - nechodej mi maily, nemuzu se pripojit ale pres wifi jedu ok.. kdyz jsem tam volal tak prej vsechno je ok a kolega mi "pro jstotu neco poupravil" tak ze po registraci do site a preposlani knizek se to zase chytlo...
    dneska to samy - zas ani mail... stava se to nekomu nebo je to problem jenom u me?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    DARUMA: jo...pokud je to standardni gsm/3g verze (coz je v uk vic nez pravdepodobny) bb se odblokovava jenom kodem kterej si koupis na internetu a da se sehnat uz od 1 usd...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam