• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    POLOVIBlackBerry
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    SCHEEZE: hele a kdyz si ten expert je nejak realizovatelnej download pres ajax ve spojeni treba s file api nejak sousnout data jako binarni a ulozit nebo takneco?
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    SCHEEZE: nevim neco ala rhodes je asi fajn pokud to clovek dela na x platforem ale na jednoduche veci fakt kanon na vrabce to mas recht na aplikaci naodpoleden to nebude to prave:D
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    backoben.js znám, jen jsem ho moc nevyužil. V JS se považuji za experta, takže jediné co mi brání vyvíjet pro BB je nutnost mít na to Win. Chtěl bych vyvíjet spíše s co nejmenší námahou pro všechny platformy. Proto jsem se koukal taky po Rhodes ale to je zbytečně složitý, proto tohle je přesně to co potřebuji abych si potřebnou aplikaci mohl udělat za odpoledne o víkendu jen tak pro zábavu. ;-)

    Já jsem docela klidnej, rád se dozvím o nevýhodách BB ale spíše z úst lidí kteří to používají a na něco narazí než od těch kteří to mají omylem a neumí to jen použít protože s s tím ještě dostatečně neseznámili nebo to prostě nechtějí a proto remcají. ;-) Já jsem tak strašně nenáročnej že mi vyhovovala skoro každá platforma, jen iPhone ze začátku ne, protože mě sralo že v díobách kdy mi odcházel Palm jsem na iPhone nemohl pracovat v Excelu který mi nahradí každou aplikaci která mi na platformě chybí. :-(
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    SCHEEZE: doporucuju kouknout na backbone.js dava to celkem pekny zaklad pro nejake rich aplikace momentalne to chci pouzivit pro jednu app pro paybook a jako dom manipulator se hodi treba zepto.js je to jqeury like knihovna v par kilech osekanao vsechny kompatibility a ptakoviny a zamerena na webkit jadro
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    SCHEEZE: co mas v planu?:D
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    SCHEEZE: zas se tak nerozciluj proc si nepromluvit o tom co komu na BB vadi nevadi obcas se pohled zvenku hodi nikdy nevis kdo sem prijde :)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    BTW, webworks jsem neznal. Až rozjedu VirtualBox, hnedle naprogramuji aplikaci co mi chybí zoufale na BB. A přitom je to taková ptákovina co udělám za dvě hodiny ;-)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    dost OT, psát do fóra zažraných BB fans o nedostatkách platformy vzhledem k iPhone je dost ptákovina. Opačně to taky nefunguje, proč má někdo potřebu to neustále řešit? Já když budu chtít iPhone, tak si ho koupím, zatím spíš pošilhávám po nových BB protože mě to prostě vyhovuje. Nikomu to necpu, já to nemám zapotřebí dokud se BB bude vyvíjet tak jak se vyvíjí. Používejte iPhone kdo chcete, proč by mě to mělo trápit? Mě vyhovuje BB, proto řeším věci které se toho týkají, do fora o iPhone nepíšu, protože tam mi nikdo nenabízí nic přínosného pro mě. ;-)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    RADYN: to se klidně vsadím ;-) Dotykovou obrazovku jsem měl mockrát. Já to že lidi na iPhone nepíší konstatuji jako fakt z úst uživatelů iPhone. Měl jsem dotykovku a psal jsem na ní fakt rychle i s diakritikou. Možná skoro stejně jako na BB, akorát jsem na ni musel koukat :-P Když zmačknu blbé tlačítko na HW klávesnici, vím to i bez pohledu na obrazovku a to je veliký rozdíl. Diakritiku píšu protože používám opravu pravopisu a český slovník a píšu spisovně a pokud nějaké slovo opravdu často potřebuji, tak si ho tam přidám. Neopoužívám ty trojhmaty vůbec. Píšu poslepu pěkně česky. Do sms píšu samozřejmě bez diakritiky protože šetřím penízky.
    PRASOLET
    PRASOLET --- ---
    já zrovna v útery musel, z firemních důvodů, přejít zpět na iPhone. Ten jsem použival už od prvního modelu, s občasným přeskočením na androida (vždy jen chvilková záležitost) a v březnu jsem i4 vyměnil za BB9700. To je te fuč a jsem zpět na i4 - a jak jsem z toho smutný. Uživatelský komfort na bb je opravdu opravdu skvělý. hw klávesnice je nepřekonatelná, člověk na ní dokáže psát poslepu, ted u sw klávesnice iphonu hrozně nadávám, a než jsem si do něj hodil ios5 s nějákým smysluplným systémem notifikací, tak jsem taky nadával. Baterka je hrozná - na BB klidně 4dny. iphone první den za 16h (z toho 8 hodin ležel na nočním stolku) 70% baterie fuč. jakmile si člověk jednou na bb zvykne, už není úniku. asi budu v dohledné době používat dva telefony :)
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    RADYN: "Na BB musíš zmáčknout alt+M a pak ještě C O M - čili pět stisknutí vs jedno." - mezernik resi tecku takze jen 4 :D
    popravde cesky s diakritikou na nem nepisu nikdy tkaze tezko rict jak se to pise jednou rukou to mas pravdu :D
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    RADYN: hlavne ve vlaku, v precpanem miste kde do tebe nekdo strka, pri pochodu a podobne, kdyz nekoukas na displej je ta plocha displej/softwarova klavesnice naprosta vyhoda zejo :D (netvrdim ze na ni nekdo nedokaze psat rychleji nez jana tlacitkove jen aby me nekdo nekamenoval nebo tak ;):D
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    MARECEK:
    1) jo s tim clovek nic nenadela, ale co si budem vykladat podpora operatora k cemukoliv je mizerna taky
    2) nabidka neuzitecnosti je podle me stejna jak na ios android baidu webos
    3) ja tech aplikaci moc nepotrebuju a vetsina co uz pouzivam na win macos nebo linuxu na BB je takze to me zas az tak netrapi
    4) no SDK od BB je rekl bych uplne v pohode srovnatelne s ostatnima bych rekl nenarazil jsem na zadny vetsi problem a portace aplikaci treba z androidu by zas tak velky problem byt nemel rekl bych jen to proste nikdo moc nedela, ale pokud budou stavet novy OS na qnx tak android simulator ti da i aplikace co ti chybi :D
    5) to je spis problem toho ze BB je jeste porad vnimane spis jako pracovni nastroj a BIS je jen takova obezlicka aby dostali telefony i mimo podniky ale jak tak na to ted koukam kam BB smeruje tak tyhle problemy asi berzo odpadnou taky a BES bude jako fajn bonus k telefonu ala iPhone

    jako pokud ti nejaka aplikace chybi tak to zvladne naprgat kdejaky javista to neni problem, nejake web aplikace pres webworks dokonce i slusnejsi js web programator kdyz to zaplatis:D
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    RADYN: precti si znova tenhle prispevek za tyden, zvaz to znova a dej vedet... :-)
    TAURIDUS
    TAURIDUS --- ---
    Díky za radu s počasím nainstaloval jsem si berryweather a chodí to fakt slušně takže spokojenost.
    Co se týká výdrže....mám Storm 2 9520 a když jsme vypnul G3 tak vydržím tak tři dny...ale je pravda, když hodně volám tak ta výdrž v provozu je hodně malá. Je to jediné co mne na tomhle mobilu docela štve..ale s tím asi nic nenadělám.
    Ještě bych jestli někdo neví něco na svátky a narozky.
    PIZI
    PIZI --- ---
    Mam 9520 a vydrží zhruba 3h přehrávat video. Cesta z Ostravy do Prahy pendolinem. Ale baterka už je starší.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    no ja s torchkou dam 2 dny max a jsem jeste rad..... vim ze kluci co maj 9700 si to pochvalujou ale ja tam moc rozdil oproti jinymu smartphonu nevidim... :-(
    GLUON
    GLUON --- ---
    A nakonec i RIM jde timto smerem a v novem boldu 9900 je default baterka uz jen myslim 1200mah. Co jsem cetl tak vydrz 2 dny max.
    GLUON
    GLUON --- ---
    Take obcas vaham zda po mnoha letech nezkusit nejaky jiny smartphone, ale brani mi v tom jeste jedna vec a to vydrz baterie. Kdyz vidim kolegy se super nadupanymi samsungy, htc, ericy atp. ... ktere musi nabijet kazdy den. Ja nevim to uz prece skoro neni mobilni telefon kdyz potrebuji mit nonstop u sebe nabijecku a sit nebo komp nebo nabijecku do auta. Jezdim casto pryc na cely vikend bez moznosti nabijeni, pouzivam mapy, pripadne internet, sms a volani. Soucasny super duper 3D smartphone s xxx jadrovym procesorem .... by byl mrtvej uz v sobotu vecer ... ale hlavne ze to je nejtenci mobil na svete :).
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    POLOVI: ja bych bb taky nemenil (sice uz docela dlouho mam ocasny tiky to udelat) ale jsou veci co me na tom celkem serou
    1) podpora ze strany operatora je velice smutna
    2) pri prohlizeni aplikaci v app worldu si jasne vybavuju ranny javovy aplikace pro prvni barevny telefony - vetsina aplikaci je hnusna, blbe udelana a predrazena
    3) blackberry je vzdycky az na druhy koleji - kdyz uz nekdo vyda nejakou fakt dobrou aplikaci tak s bb na ni musim cekat nebo se ji ve vetsine pripadu ani nedockam
    4) to ze je vetsina aplikaci hnusna a blbe udelana a nebio vubec neni je kvuli tomu ze cely bb sdk je dost na hovno a nevyviji se
    5) takovy ty veci ktery jsou na ostatnich mobilnich zarizenich samozrejmosti na bb kolikrat nejdou nebo jdou zbytecne slozite a draze (coz je vice mene problem operatora z bodu 1) - myslim tim takovy veci jako tethering, streamovani, nejaka levna cesta s datama za hranice...- nic strasnyho ale proste jsou to takovy ty nice to have veci ktery jsou v tyhle dobe celkem standard...
    jinak receno kdyz obcas prijde ke slovu neco jinyho nez klofani mailu nebo nejakej im tak zacinam smutne pokukovat po androidech kolegu....
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    SCHEEZE: mam to uplne stejne :)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    PIZI: já bych řekl spíše Work friendly. U nás všichni používají iPhone. Tzn. že nepíšou emaily ani SMS zprávy, jen klikají na tlačítka a surfují po FCB. To já mám BB a čtu na něm maily a odpovídám na ně více než na desktopu. Mám v tom nejlepší(a taky nejdražší) GTD systém a musel jsem oproti Android zase začít dělat nějaké zálohy a synchronizace když chci třeba ty interní úkoly i na desktopu ale už bych neměnil. Jsem holt bývalý Palm a Psion user :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam