• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    POLOVIBlackBerry
    KALTY
    KALTY --- ---
    RAINBOF: nainstaloval jsem ji přes Snap nainstaluješ
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KALTY: disa bezi na q5 ?
    KALTY
    KALTY --- ---
    Nechám to být - nemám torx šroubovák v práci tak si to rozeberu doma až :(
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    Finanční výsledky BlackBerry překvapily
    http://pctuning.tyden.cz/.../article/1-aktualni-zpravy/44447-financni-vysledky-blackberry-prekvapily
    ovšem na konci článku píšou:
    "Neschopnost BlackBerry výrazněji se prosadit v lukrativním segmentu se smartphony vedla tento týden k tomu, že firma prodala práva k používání své značky a loga čínskému gigantu TCL. BlackBerry se tedy oficiálně stává pouze softwarovou společností."
    Takže nevím jestli se od nich nějakého telefonu ještě dočkáme.. :(
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    KALTY: Ví bůh, zkus ifixit nebo něco takovýho.
    KALTY
    KALTY --- ---
    JAKUBMOKRIS: Tak mám odcvaknuto. Jseš si jistý, že musím odšroubováváat když chci jen tu baterku vyndat?
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    JAKUBMOKRIS: Já čekám na DTek 70... ale taky s výměnou počítám
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    KALTY: No to jsem zvědav, klidně udělej i nějakou fotodokumentaci z výměny.
    KALTY
    KALTY --- ---
    Tak si pro ni už jdu :) Tak budu referovat :D
    KALTY
    KALTY --- ---
    MILAZAJICEK: Tak super. Díky
    Jako fakt je, že tak tři měsíce na nový telefon mít nebudu a tohle by mě mohlo zachránit.
    Jinak funguje v Q5 MicroSD 64GB karta? Potřebuji kvůli 50gb muziky co s sebou furt tahám :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    KALTY: Q5 nemá tu baterii zase tak moc integrovanou, zada jdou jednoduse odloupnout (trsátko, kreditka, pevny nehty) a pak uz jen dva sroubky kteryma je baterie pripojena měnil jsem ji pritelkyni a bezela zase jak nová.
    KALTY
    KALTY --- ---
    JAKUBMOKRIS: tady je nejlevnější za 362 v Sunnysoftu.
    Mrknu pak na YT, jak je moc složitá výměna :) 360 bych do toho dal kdyby to fungovalo :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    btw Whatstup je dobrá díra do systému při instalaci to chce snad všechny opravění které existují, včetně PINu telefonu. Nic nejde odškrtnout.
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    KALTY: Pravda, Q5 má integrovanou baterku, tak jedině zkusit zjistit v servisu, co by to stálo nebo DIY.
    KALTY
    KALTY --- ---
    JAKUBMOKRIS: Jako taky se mi to moc nezdá.
    Např. dnes z nabíječky v 6:29. Teď je 9:05 a mám 84%. V monitoringu systém 3,9%, 2,9% zobrazení a 2,4% pohotovostní.
    Jenže Q5 má baterii integrovanou. No uvidíme. Zase se mi do náhradního x let starého mobilu nechce rvát prachy. Na druhou stranu zase teď nemám volných 6k na nový telefon.
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    KALTY: Tak to vypadá na vadnou baterku, zkusil bych koupit novou, nemělo by to bejt nějako drahý.
    KALTY
    KALTY --- ---
    Já mám Q5 jelikož jsem někde na akci nechal telefon (Xiaomi Mi3) a tohle mám od kolegy jako náhradní.
    Chvilku to byl dost nezvyk, ale systém se mi jinak líbí. Tím, že se tam dají nainstalovat androidí aplikace tak jsem v podstatě spokojen. Na FB chat používám DISA (dá se i na watsupp) a FB používám v prohlížeči + mám nainstalovanou poslední fungující verzi FB, aby se mi to ukazovalo v hubu.

    Jelikož teď nemám prachy na nový foun tak s tou Q5 asi chvilku vydržím. Jen co mě štve je výdrž. Strašně to padá.
    Nevolám skoro vůbec, hlavně tedy nějaký ten internet, FB, chat a v práci tak 4-6h muzika.
    V 7 sundám z nabíječky a v 16:30 už mám jen 40%. To mě tedy celkem štve. Padá neskutečně.
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    VOJTAM: No, pokud už psali, že to zapíchnou a nestane se tak, tak jedině dobře, nicméně, já už jsem změnu telefonu, jak radili, provedl, takže pro mě to nic nemění.


    KAZATELL: Ano, největší bezpečnostní riziko je vždy uživatel, ačkoliv, vzhledem k uzavřenosti iOS si nějak nedokážu představit, jak by mohl "běžný Franta uživatel" tu svoji bezpečnost ohrozit. S těma dírama nevím, nevím teda. A pokud je systém otevřený, tak je vždycky problém ho zabezpečit (viz. Windows pro PC). Android jsem v ruce měl, jako služební a při přechodu z BB jsem o některých modelech (i o BB) uvažoval, nicméně se obávám, že v dlouhodobé uživatelské zkušenosti pořád vede Apple.

    Jinak bezpečnost OS, jako takového samozřejmě beru i z pohledu uživatele, který telefon ztratí, je mu odcizen, případně zabaven. Tam bych měl u Andooidu strach, u Applu ani moc ne a u neandroidového BB bych byl v klidu. Ale to by bylo na delší povidání.
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    JAKUBMOKRIS: to jestli je systém bezpečný ovlivní hlavně uživatel... řekl bych tak z 90% pokud pak porovnávám jednotlivé systémy, tak jsou oba děravé jak cedník. Výhodu v androidu vidím v tom že je otevřený a proto ho třetí strana dokáže zabezpečit (samozřejmě pokud uživatel bude ctít nějaká pravidla)
    Btw. aby to nebylo špatně chápáno, nejsem hejter apple pokud se budu muset rozloučit s passem tak se nejspíš vrátím k apple (uvidím co bude v té době na trhu, třeba bude BB Mercury dobrý a půjdu do něj), ale nedělám si falešnou iluzi o tom že bych se vracel k nějakému zabezpečenému systému (natož stabilnímu)
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    JAKUBMOKRIS: WhatsApp pojede dál.. prodloužili podporu myslím o 6 měsíců nebo rok a půl .. teď nevím když aktualizuješ a spustíš WhatsApp tak ta hláška o ukončení supportu zmizela
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    KAZATELL: No Apple mi připadá, že má tu bezpečnost zatím asi tak nejlepší, hned po starších BB. Ale to je asi věc názoru, případně vhledu do problematiky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam