• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PETER_PAN: It's complcated. Situaci v severních Čechách lze zase považovat za přešlap polistopadového vývoje. Většinou když se ujasní/upřesní pojmy, tak řada kritiků pod pojmem "kapitalismus" rozumí "finanční kapitalismus".
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ADAMIRA: 12hodinovky jsou smrt. Já ani nesouhlasím nutně s jeho nápadem.. pouze s tím, že tradiční pracovní týden vznikal fakt v trochu jiném tisíciletí, pro mě pracovní doba spíš "když jsem na mobilu" a navíc k tomu "když jsem u počítače". Je to trochu specifikum.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ADAMIRA: věř že hodně, je to celkem beznadějnej workoholik :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JPLABS: vždyť je to pravda, nebo to vidíš jinak?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JPLABS: Ke? Nerozumím řeči tvého kmene.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    Tomáš Tožička je slusny preslap piratu.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    XCHAOS: na tomhle se přesně pozná člověk, jehož pracovní doba je od pondělí do pátku 8 - 16 :)

    "organizace směn a související administrativa přestane být téma."

    sorry, ten člověk to nepsal střízlivej (jen tak mimochodem pracoval jsem ve firmě kde se jelo na dvanáctihodinové směny, organizace směn a administrativa rozhodně tématem byla a bylo to hrozný) - zajímalo by mě, kolik dvanáctihodinovek nekdě v provozu dělal.
    JPLABS
    JPLABS --- ---
    HONCKA: primitivové, blbečkové, nic jiného. Hlavně že je dvojitým magorem (2x Mgr.)
    Mariánský sloup není symbolem smíření. Rozděloval a bude rozdělovat společnost i nadále | Pirátská strana Praha
    https://praha.pirati.cz/rozdeluje-i-nadale-zastupitelstvo-schvalilo-mariansky-sloup.html
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://zpravy.aktualne.cz/...gretu-do-snemovny-hnuti-budoucnost/r~033b8d1041b511eab1410cc47ab5f122/
    Bude celkem zajímavé, jestli od Pirátů někdo přestoupí. Na fórum jsem se nekoukal...

    Taky bude zajímavý, jestli díky tomuhle rozkolu třeba dojde ke sblížení Zelených a LESu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Hehe, tam jsem myslím byl :-)
    Našli jsme místo, kde se zrodili Piráti. Hospodu bez internetu - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/...ek/nasli-jsme-misto-kde-se-zrodili-pirati-hospodu-bez-internetu-85732
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    WANAH: zrovna pokud má člověk malý děti a standardní pracovní dobu s tím, že hodinu tam hodinu zpět, tak výhody vidím především pro lidi s menšími dětmi, když to vemu u sebe, každej den jsem byl z práce doma nejdřív v 7, tak defakto jsem akorát děti uspal a nic jsem z nich neměl, v případě 2dny práce 2dny volna je můžeš vytáhnou hned po škole, případě menších místo školky a člověk si to s nimi užije mnohem líp než o víkendu, že o všední dny jsou všechny různý atrakce jako zoo a další mnohem volnější než o víkendu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    WANAH: jsou hlavně různé druhy práce. Některé vyžadují sektat se spolupracovníky či klienty v jasně dané pracovní době, tam zvítězí dělení na pracovní dny. Jiné činnosti jsou introvertní a lidi s nimi unikají kamkoliv, kde mají klid... zamlada ponocují, později si stanovují pracovní dobu dle svých individuálních rytmů.

    Je to plácnutí do vody, ale hlídat v dnešní době kolik hodin kdo tráví na pracovišti, jak si zřejmě představuje Maláčová, je absurdní. Mě by se líbila společnost zaměřená na výsledek, ne na dogmatickém vynucování pracovního procesu a hierarchie -ale současně sociálně ohleduplná. Sám v tomhle směru mám rozporuplné zkušenosti.
    WANAH
    WANAH --- ---
    XCHAOS: Přikláníš se k tomu protože ti to přijde smysluplné nebo protože sis to vyzkoušel?
    Zkusil sem skoro větsinu variant pracovní doby na které v současnosti můžeš a musím říct, že to nadšené očekávání nesdílím.

    Pokud se bavíme o bezdětných dělnících, tak cca souhlasím s článkem, i když v tom ze bude mít člověk víc volna nevidím žádnou úsporu (lidi budou jezdit auty víc a individuálněji). V případě sofistikovanějších provozů si to moc neumím představit a třeba školní docházka by byla docela legrace.
    Netvrdím, že jsou to úplné blbosti, jenom bych to uchopil z jiného konce.
    WANAH
    WANAH --- ---
    HONCKA: Jo takhle. No to mění vše :).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    WANAH: on navrhuje celkem jednoznačně střídání 2 pracovních a 2 volných dnů. Já se přikláním k dlouhému víkendu, 4 dny práce, 3 dny volno, buď v kuse nebo ne
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    WANAH: kratky dlouhy se drzi vikend
    WANAH
    WANAH --- ---
    HONCKA: Krátký-dlouhý týden. Co je na tom zajímavého naprosto nechápu. Uniká mi něco?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Zajímavý názor na pracovní dobu
    Jan Lička: Pracovní doba prastarých bohů - Pirátské listy
    https://www.piratskelisty.cz/clanek-2834-jan-licka-pracovni-doba-prastarych-bohu
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    heh, demagog našel Ivanovi jednu lež. Neumí počítat :-)
    Staronový předseda Pirátů Ivan Bartoš — Demagog.cz
    https://demagog.cz/diskuze/staronovy-predseda-piratu-ivan-bartos
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    HONCKA: Dík moc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam