BLOWUP: ano, ale chce to spíš P+R zadarmo k MHD, než naopak. Parkování okolo Prahy stojí v rozmezí 100-200 Kč za 24h a to už lidem za tu půlhodinu v zácpě zřejmě stojí. Navíc jsem to sondoval a není to tím dražší, čím víc v centru, ale naopak: protože ta MHD ve špičce zaručuje vyhnutí se zácpě.
Cesta k odstavení aut je zaparkovat je přímo v těch satelitech, kde PID tarif stojí 50-100 Kč a nějak zařídit odstavení zadarmo. Nakonec by to bylo levněnší, než předělávat Prahu na dálniční křižovatku spojenou s parkovištěm.
Nejlepší by bylo fakt těm lidem platit za to, že se do Prahy vůbec srát nebudou. Normálně monitoring SPZ - a vyplácet bonus těm, co hranice Prahy vůbec nepřekročej ;-)))