• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MADMERTIGANOKEM_BOHA_HÓRA
    pozoruhodný dokument nejen o egyptských pyramidách, faraonech, kultech, bozích a vůbec - odpovídá na řadu otázek logicky a navíc v širokých souvislostech... co vy na to?

    rozbalit záhlaví
    MADMERTIGAN
    MADMERTIGAN --- ---
    BEDUAN: pocit jistoty a zabezpečení (to, co v našem pojetí chápeme jako "něco mít") je jednak absolutně iluzorní a druhak relativní a nezpůsobuje u člověka víru. A ani pocit štěstí. Víra neni vděk za to, že se mi daří dobře. Vděk je anebo by měl bejt součástí projevů víry.

    "Něco mít" může člověka svazovat zodpovědností za to, co na sebe přivázal (a to v tom lepšim případě ) a to nemusí nutně způsobit štěstí a když víru tak maximálně ve věci viditelný a hmatatelný - a to neni víra. Stejně tak jako "nic nemít" může člověka osvobodit a pustit tvýho ducha do duchovních sfér a dimenzí.

    Národ jako celek nemá víru, ale náboženství. A náboženství neni přímo uměrný víře.
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    MADMERTIGAN: no a tady je videt ze lidi nic nemaj a sou stastny ale narod je to bez viri prej .. mysim ninejsi albanii
    EKEAZE
    EKEAZE --- ---
    se mi hodně libí, že pro Egyptany byl život na zemi jen cestou k dokonalosti a přípravou pro posmrtný život... a vubec že jejich civilizace byla na tomto založená...
    jak z tohoho dokumentu vyplývá, tak to bylo znamo i veškerý veřejnosti...
    v dnešní době jde lidem maximalně oto, jak si co nejlepe zabespečit dosavadní život a to je jejich jedinym cílem... a mnohdy pro to dokážou dělat i dosti ukrutný věci... jak "malá" je naše civilizace :)
    EKEAZE
    EKEAZE --- ---
    parada !
    MADMERTIGAN
    MADMERTIGAN --- ---
    a zde další z dokumentů ze spektra

    http://www.uloz.to/1721271/
    MADMERTIGAN
    MADMERTIGAN --- ---
    takže na přání albánskýho dezertéra házim dokument o alexandrii

    http://uloz.to/1891851/alexandrie-ztracene-mesto-kleopatry-2007-prehrat-v-realplayeru.rmvb
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    MADMERTIGAN: nahod ten dokumend o alexandii vcera sem na to koukal a super to presne vystihuje tohle
    MADMERTIGAN:
    MADMERTIGAN
    MADMERTIGAN --- ---
    obávam se, že naší civilizace se to spíš už netkne... když vezmeš kam sme se docaprtali horko těžko za kolik... pět tisíc let vývoje... a že v některejch oblastech to jede jako po másle... tak tyhle sféry jsou pro nás čím dál víc zcela nedosažitelný... ale naděje umírá poslední a já furt věřim v dobrý konce...
    2 díl jo? tyjo to nejlepší tě teprve čeká... ;-)))
    EKEAZE
    EKEAZE --- ---
    ten dokumet je skvělej nic lepčího jsem v TV nevidel... jsem zatím u 2.dilu :)

    nicméně tu hierarchii , kterou tam měli, tak byla naprosto skvěle vymyšlená to muselo prostě fungovat... doufám, že naše civilizace k tomu dospěje...
    MADMERTIGAN
    MADMERTIGAN --- ---
    mno tady další zajímavost... zase z trochu jiný perspektivykoukejte semo...
    EKEAZE
    EKEAZE --- ---
    BEDUAN: sfinga ma symbolicku hodnotu...
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    taky ze jo : jedu pric
    MADMERTIGAN
    MADMERTIGAN --- ---
    beduan.... no to vypadá jako by si se loučil... ;-))) do tejdne a do dne tady bude proudit debata nevídaná
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    navrhuju plne studium doma a na freezefestu si to pustime a budem debatovat :)
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    toz az zjistite k cemu slouzila sfinga a jak je udajne stara
    EKEAZE
    EKEAZE --- ---
    MADMERTIGAN: už se registruju... :)) jinak po rychlym nahlédnutí prvního dílu to opravdu vypadá na dokument na vysoký úrovni... už se na to těšim...
    MADMERTIGAN
    MADMERTIGAN --- ---
    EKEAZE... taxe zaregistruj ;-))) a poslat esemesku za tři koruny a budeš moc stahovat rychlostí v.i.p. a to je fofr
    EKEAZE
    EKEAZE --- ---
    sosam :) ale z toho uloz.to to de nejak pomalu...
    MADMERTIGAN
    MADMERTIGAN --- ---
    no jasný, že chci diskuzi jenom malinko čekám až to shlídna pár lidí a budeme mít o čem diskutovat ;-)))
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    vyníkající dokument, opravdu luxusní. a to jsem viděl zatím jen dva díly.
    rady jsou dyžtak spřízněné kluby, kam bys měla hodit annonci, chceš-li diskusi:
    [ Zaniklé civilizace ▲ ۞ ▼ ॐ pocta _ ATLANTské _ MAGii ]
    [ STAROVĚKÝ EGYPT - mýty vs. pravda ]
    [ MAGIE**** HERMETIKA****KABBALA ]
    [ klub o praktické magii a hermetice... ]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam