• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PJGEPRTOP09 - nová šance? 15,95 % - 2014 volby do EP
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    DOCKINEZ: ale zlepseni nedosahnes tim, ze vyhodis schopne lidi, nebo jim snizis plat...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    THE_MIRACLE: Teoreticky jiste, ale realita je jinde.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    DOCKINEZ: i ve stataku muze IT optimalizovat... To, ze se to ve vetsine instituci nedeje ja prave dusledek spatneho systemu.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    CRANK: polostatni... jsme neco mezi... Reformy se nasich platu zatim nedotknou...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    THE_MIRACLE: No jo, ale tohle neni zadna IT firma, Statistak je urad. Kam by se "posouval"? Smradek a pohoda je heslem statnich sluzeb :-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    DOCKINEZ: akorat, ze takovy lide to tam nijak neposunou. Mozna ze kdyby ti nabidli odpovidajici plat, tak bys byl motivovanej tam zustat a treba bys tam zajel neco noveho. Jinak ja jsem treba utekl ze soukrome firmy, protoze to tam vypadalo presne jak popisujes. Delam v polostatnim, mam prostor k realizaci a dokonce i lepsi penize. Ono to neni tak cernobile...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    THE_MIRACLE: Uprimne, kdyz jsem delal pred deseti lety spravce site na Statistickym urade, tak to byla takova flakarna, ze krome natahovaní imidží do kompu, jejichz uzivatele je za**li kdovi cim, predstavovala moji praci pondelni vymena zalohovacich pasek. Otresny. A takhle to tam meli vsichni - obedy za 12 Kc a hlavne se nepredrit. Po mesici mi z toho hrabalo a utekl jsem do soukromyho sektoru.

    Tim chci rict, ze v tomhle hnizde parazitu by klidne mohla ajtacku delat uklizecka a na kvalite sluzeb by se to nijak neprojevilo.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    DOCKINEZ: vyjimečně souhlasím... třeba uklízečka. A bude dělat ITáka. To budou služby... To bude efektivita práce... Ale hlavně že se "ušetří"...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    PONCIK: jen bych ještě upřesnil, že na odpůrce reforem jsem tu snad nenarazil. Jen se některým vč. mě nelíbí JAK se to dělá a KDO je dělá.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Treba uklizecka :)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    PONCIK: tak zase te muze hrat u srdce, ze tvoje misto za polovicni plat ted treba dostane nejaky "obycejny" clovek.
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    THE_MIRACLE: Spíš maj pocit, že všechno ošéfujou dálk. správou PC apod., vč. zaseklých papírů v tiskárnách nebo vypadlých RJček a konektorů všeho druhu ))((.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    PONCIK: JJ, namažeš, takže se zbavují těch co málo makají, že jo? (Myšleno ironicky samozřejmě...)
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Teď namažu odpůrcům reforem, mně Min. zemědělství pod kterým pracuju (jako správce IT pro poz. úřady Chomutov a Most) nesnížilo mzdu o 10%, ale včera mně rovnou dalo výpověď pro nadbytečnost. Takže co jsem v květnu zvolil, v říjnu jako když najdu )).
    WEREWOLF
    WEREWOLF --- ---
    FIN: odpověď bez podrobné znalosti pražský problematiky:
    -je OK akceptovat prakticky kohokoliv ve vyjednávacím týmu
    - nemusí být ale OK akceptovat toho Blažka následně jako radního
    - koalice TOP09 s ČSSD neprojde u jedný půlky voličů TOPky, koalice s "kmotrovskou" ODS u druhý
    tzn. Neexistuje ani jedno morálně, pragmaticky čistý řešení.
    O tom, co je menší zlo, a zda vůbec nějaký menší zlo je skutečně menší, rozhodnou v Praze,
    FINovo rozčarování chápu, ale to je všechno
    FREELA
    FREELA --- ---
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    T_Y_L: V podstatě asi první varianta, která dává vícero možností prosazení změn v personální oblasti na magistrátě.
    T_Y_L
    T_Y_L --- ---
    To by mě zajímalo co by bylo dle místních voličů TOP09 menší zlo.

    Pokud by Tůma byl primátor v koalici s ODS a s lidmi typu Blažek v radě, nebo velká koalice ODS + ČSSD, kde TOP09 by byla v opozici (a Tůma by byl obyčejný zastupitel prakticky bez vlivu)?

    Přitom TOP09 se do situace kdy bude na výběr pouze mezi těmito variantami může dostat prakticky bez svého přičinění (jestli v ní už není).
    HARALD
    HARALD --- ---
    FIN: pokud ODS dala Blažka jako vyjednavače, pak to něco svědčí o ODS, ale IMHO by TOPka neměla přestat komunikovat kvůli vyjednavačům. Pokud by TOP kývla na Blažkovu účast v radě, pak by bylo něco hodně špatně a k vysvětlování.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam