• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ERIDANISlévárenství
    KILLIAN
    KILLIAN --- ---
    a jen tak nahodou jsem nasel tohle:
    http://www.primamateria.net/
    moc pekna prace
    KILLIAN
    KILLIAN --- ---
    Home built foundry
    http://www.youtube.com/watch?v=kIRUJ_nfUtI

    Sand Casting - INTRODUCTION Philip White & jenny dunseath
    http://www.youtube.com/watch?v=Kmb5tivQ_bY

    KILLIAN
    KILLIAN --- ---
    ERIDANI: Zkratka tusim co na to budes potrebovat, ale nemam paru o tom jak dosahnout takoveho vysledku.

    Pripada mi to, jako by nekdo na plotnu hodil klubo dratu a pak do toho stoural klacikem.
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    KILLIAN: Nerozumím, lépe mi to prosím vysvětli:)
    KILLIAN
    KILLIAN --- ---
    ERIDANI: asi bych ti vyprave,l jak jsem maloval obraz :D
    teda jako jinak zadnej... kdyzsetotakvezme
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    TRISSIE: Původně jsem studovala umělecké slévárenství na střední, pak po bakaláře a pak jsem nějak počebovala studovat a nejjednodušší bylo navázat, a tak jsem přešla na Technologii slévárenství. V podstatě stála chuť dělat něco kreativního, když jsem končila základku:)
    A proč ty děláš to ,co děláš?

    KUZZMA: V podstatě mě to napadlo na základě toho, že jsem ve zkouškovém místo hodin strávených u knih strávila kupu času na nyxu. Tak jsem si na sebe vymyslela takový chyták, který sice tento semestr nevyužiju, pač už mám hotovo, ale příští by to šlo:)
    S nahozením tématu máš pravdu. O něco jsem se pokoušela, ale zatím jsem tomu nedala moc času, takže je to takové, jaké to je. Samozřejmě budu ráda zjišťovat nové informace a když už je to můj obor, něco by mi to přeci jen mělo dávat:)

    KILLIAN: Pěkné:) Máš k tomu nějké obsáhlejší info? Třeba jak je to vyrobené?
    KILLIAN
    KILLIAN --- ---
    Paul Edmunds
    Sponge (detail)
    Galvanised wire
    KUZZMA
    KUZZMA --- ---
    CYBERNETIXX: K tem premenam... Jednou mi dal kamarad takovy papirek s kouzelnou formuli, pry neco jako "Sem ham foraz". Cca za 10 minut tvrdeho mentalniho treningu se zaclo menit uplne vsechno (olovo na zlato, strom na pozemni kukacku, kamarad na hromadu sracek). Od te doby verim, ze jde premenit cokoliv na cokoliv a nemusis byt zrovna jogin.

    ERIDANI: Kdyz uz jsem tu, proc jsi tohle forum zalozila? (Nemyslim to ve zlem.) Chces se neco dozvedet, neco rict, nebo neco probrat? Slevarenstvi je moc obecne tema... Nastol problem, treba zabihavost hlinikovych sloucenin, magnetismus Beta zeleza, kokilove vs. kontinualni liti:)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ERIDANI: můžu se zeptat, co vede holku k zájmu o slévárenství? Je to takový dost neobvyklý koníček i u chlapa, natož u ženské :-)

    teda, já mám tak co říkat, materiálové inženýrství jsem měla jako druhou volbu oboru, ale vzali mě na ekonomiku strojírenských podniků :)
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    CYBERNETIXX: Ta vybrace těch prvků se mění i v závislosti na tlaku a teplotě, takže tvoje poznámka, ač je poutavá, tak je trochu málo. Vem si, že když máš stejné složení, tak můžeš mít pokaždé jinou strukturu. JInak ti narostou krystaly v závislosti právě na té teplotě a tlaku.

    Tak snad tím co tu píšeš neodradíš lidi, co přemýšlí, zda sledovat. Já sama jsem tomu zatím nenasadila žádnou laťku...
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    CYBERNETIXX: HE he:D No tak to není přeměna prvku v jiný. Ale hmotu z jednoho skupenství a různých struktur, to už by slévárenství dovedlo.

    Ahoj:)
    KILLIAN
    KILLIAN --- ---
    ERIDANI: Aha, mel jsem na mysli prvek a ten nezmenis i kdyz ho zbastis ;)
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    KILLIAN: Fiborně:) Měl by si k tomu nějaké stanovisko?
    Hele já taky umím něco změnit na jinou hmotu. Třeba když něco zbaštím, že.

    KILLIAN
    KILLIAN --- ---
    ERIDANI: Tusim ze to bylo v:
    Zaklady tibetske mystiky
    od A.Govindy
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    KILLIAN: :D A kde si to četl?
    KILLIAN
    KILLIAN --- ---
    Nedavno jsem cetl o joginovi co udajne umel menit hmotu. Jednou se mu pry povedlo zmenit celou horu na zelezo a pak na med. Chtel zkusit i zlato, ale na to se radeji vykaslal
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    Tady je jeden článek na téma, nad kterým jsem nedávno přemýšlela.
    http://anomal.cz/zahady-kolem-nas/historicke-zahady/tajemna-sekerka-z-liberce-opracovane-zelezo-z-doby-kamenne/

    Taky by mě prvně zajímala struktura. Možná máte někdo nějaký zdroj informací o sloupě z čistého železa v Dillí. Pokud ano, sem s tím.
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    Ahoj všickni:) Asi tu nebude příliš mnoho lidí, co by tento obor mohlo zajímat, ale pro nás pár je tu právě tato diskuze:)

    Neostýchejte se sem házet různé nápady, výtvory a třeby i info k nějakým akcím.

    Mějte se mnou trpělivost, než se tu vše skonstruuje do nějaké podoby, potřebuju čas.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam