• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JEZINKABusking ::::::: Pouliční hraní
    OLIAS
    OLIAS --- ---
    JEZINKA: To hlukový omezení je problém prostě..vždycky to bude tahanice..Dechovka je určitě nahlas a dudák pokud je tam každej den, tak je to taky na hlavu.. Podle mne to teka funguje uplně bez omezení, ne? Např. nikdo nekontroluje, jak seš tam dlouho, nebo? Já mám v současný době pocit, že skutečně žádný omezení neexistujou a hudba je všude. To mi přijde fajn..Bohužel ty lid toho budou zneužívat vždy, zažil sem mnohem větší dechovou kapelu v Berlíně, ale prostě hráli 30 minut a šli pryč..
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    REPLIKANT: No oni argumentuji tou romskou dechovou kapelou a dudákem. Fakt je, že ty jsou opravdu někdy tak nahlas, že to štve i mě. Jenže je nenapadne omezit v centru hlasitý nástroje, oni to chcou prostě zakázat pro všecky.
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    JEZINKA: Nechápu, nejvíc hluku je od aut a tramvaji, to jsou jenom alibi, proste to neni zdaneny prijem!
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    kazda trafika a ruskej obchod tam vyhrava nejaky disko..
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    JEZINKA: jako na to by pomohla leda facka pres ksicht. fakt vas obdivuju ze na to jeste mate. vysvetlovat takovym lidem tuhle ideu ja asi fakt jak hazet perly sviním - doslova. by me zajimalo jestli nekdo z nich udela vubec po ty praze nejakej krok po svych nebo se tema mistama jenom nechaj vozit aby nahodou nechytli nejakou spinavou nemoc.

    muzete zkusit treba argumentovat tim, ze by mohli misto buskingu zakazat spis prodej drog na vaclavskym namesti, ze jestli jsou slepi tak ze jim je klidne ukazes. ze to jsou presne ti cernosi.
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    JARDAK: hluk. vzdycky jen hluk. jo a pak samozredme nezapomenou dodat, ze buskeri jspu vetsinou spinava individua, zebraci a nebo rovnou černoši! hrůza. a nehodi se to hlavně kulturně do prahy a jeji historie, už taky někde padlo.
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    neodpustím si poznámku že je to banda mafiánských šmejdů a začínám v tom hledat nějakou šmejdovinu. proč se tím zase zabývaj a proč to furt tak řeší? co jim vadí? turisti míň chodí na pražské zábavní atrakce protože se vyřádí na ulici? nebo je to hluk? nebo co je oficiální důvod?
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    Praha 1 chce znovu zakázat busking v centru Prahy! V podstatě všechny ulice a náměstí vhodné pro busking chtějí na seznam zakázaných lokalit. Lomecký a Solil prosazují co největší restrikce a represe. Pojďme s tím něco udělat! Přijďte nás prosím podpořit na 33. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 1, které se koná dne 27.05.2014, od 10:00 hod., v reprezentační budově Žofín,
    Slovanský ostrov č. p. 226/2, Malý sál! Přijďte říct zastupitelům Prahy 1, že busking nemají zakazovat, že naše město obohacuje a regulace může vypadat i jinak, než jako plošný zákaz všeho!
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    Praha 1 chce znovu zakázat busking v centru Prahy! V podstatě všechny ulice a náměstí vhodné pro busking chtějí na seznam zakázaných lokalit. Lomecký a Solil prosazují co největší restrikce a represe. Pojďme s tím něco udělat! Přijďte nás prosím podpořit na 33. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 1, které se koná dne 27.05.2014, od 10:00 hod., v reprezentační budově Žofín,
    Slovanský ostrov č. p. 226/2, Malý sál! Přijďte říct zastupitelům Prahy 1, že busking nemají zakazovat, že naše město obohacuje a regulace může vypadat i jinak, než jako plošný zákaz všeho!
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    Praha 1 chce znovu zakázat busking v centru Prahy! V podstatě všechny ulice a náměstí vhodné pro busking chtějí na seznam zakázaných lokalit. Lomecký a Solil prosazují co největší restrikce a represe. Pojďme s tím něco udělat! Přijďte nás prosím podpořit na 33. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 1, které se koná dne 27.05.2014, od 10:00 hod., v reprezentační budově Žofín,
    Slovanský ostrov č. p. 226/2, Malý sál! Přijďte říct zastupitelům Prahy 1, že busking nemají zakazovat, že naše město obohacuje a regulace může vypadat i jinak, než jako plošný zákaz všeho!
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    Praha 1 chce znovu zakázat busking v centru Prahy! V podstatě všechny ulice a náměstí vhodné pro busking chtějí na seznam zakázaných lokalit. Lomecký a Solil prosazují co největší restrikce a represe. Pojďme s tím něco udělat! Přijďte nás prosím podpořit na 33. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 1, které se koná dne 27.05.2014, od 10:00 hod., v reprezentační budově Žofín,
    Slovanský ostrov č. p. 226/2, Malý sál! Přijďte říct zastupitelům Prahy 1, že busking nemají zakazovat, že naše město obohacuje a regulace může vypadat i jinak, než jako plošný zákaz všeho!
    SILENTWALKER
    SILENTWALKER --- ---
    Ahoj, já cajonista, někdo buskovat v Amsterdamu?
    THESECRETSLADY
    THESECRETSLADY --- ---
    Zdravím všechny, ráda bych začala s buskingem, ale nějak na to samotná "nemám koule", takže se chci zeptat, jestli náhodou někdo nehledá spolupachatele v okolí Olomouce, Přerova, Hranic, Valašského Meziříčí. Scénky, vtípky, hudba (hraju na irskou píšťalu), trochu tanec, o zpěvu mi zatím všichni tvrdili, že je děsný. :D Mějte se pěkně, přeju hezký zbytek dne. :)
    JACOBO22
    JACOBO22 --- ---
    Čau..jak je to s Buskingem v Anglii? V londýně nebo i v menších městech..policajti prudí nebo je to bez zákazů?
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    ALUCARD153: právě že na punk se z buskingu žít dá, nebo přežívat, ale takovej ten standard střední třídy z toho mít nebudeš, leda když máš další příjem. navíc v zimě je to celkem nepříjemný. pro kontakt mě když tak napiš do pošty a domluvíme se.
    OLIAS
    OLIAS --- ---
    JARDAK: Jojo, každýmu kdo by ti hodil, bys vystavil účtenku atd..:)
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    ALUCARD153: uzivit prives z letniho vydelku asi jde, ale byt v praze asi jen tezko..
    jak je to vubec s danema? pokud bych to frcel dlouho jako hlavni vydelek tak by se to asi resit melo ne?
    ALUCARD153
    ALUCARD153 --- ---
    JEZINKA: Já co tady potkávám, tak to překvapivě celkem dost lidí zvládá, dost často migrujou (většinou za teplem), někdy trochu na punk, někdy trochu víc, ale žijí jen z toho minimálně pár let, někteří třeba i dvacet a víc.
    Každým pádem kontakt by byl fajn.
    Ale kdyby vám nevadila i troška diskuze: Proč si myslíte, že to není udržitelné?
    A jak to máte vy? Vystupujete jen v létě, jen v Praze?
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    ALUCARD153: Nemyslím si, že by se buskingem někdo vyloženě uživil, Jirka Wehle to má třeba jako přivýdělek k důchodu, můžu ti dát kontakt na Vojtěcha Vaska, kterej hodně cestuje v obytnym autě a ten si teď během léta vydělával buskingem docela slušně na to, aby tady pak za to přežil zimu, ale není to jaksi "trvale udržitelný" způsob života abych tak řekl. Zajímalo by mě, kolik si třeba vydělá ten polskej dudák, co drásá nervy všem na všech povolených náměstích.
    ALUCARD153
    ALUCARD153 --- ---
    TSKA_RESETKA: Do ledna, ale vzhledem k tomu, že to dělám jako etnografii, tak bych si chtěl co nejvíc rozšířit náhled. Ale jinak čím dřív tím líp, pravděpodobně to budu stejně muset provést přes internet (skype, i psaná forma je v pohodě takže i mail je posible) nepředpokládám, že by někdo z vás byl aktuálně kolem San Sebastianu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam