• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JEZINKABusking ::::::: Pouliční hraní
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    HODNEBUDESNEKDE: Varšava úplně na pohodu, bez povolení, nikdo neprudil, výdělek slušnej. V centru, v takovém tom obnoveném "historickém" centru, buď na náměstí nebo za kamenou branou. Prý by to mohlo v létě večer být dobré i na náplavce, ale to jsme nezkoušeli.
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    HODNEBUDESNEKDE: zrovna se chystame tak ti za tyden muzu napsat :D ale jedeme na blind...
    HODNEBUDESNEKDE
    HODNEBUDESNEKDE --- ---
    Nazdárek lidé! je tady někdo, kdo má zkušenosti s buskingem v Polsku?..povolení, dobrý místa a tak?? jakákoliv rada nad zlato:))))
    TSKA_RESETKA
    TSKA_RESETKA --- ---
    !PRAGUE BUSKING! Hledam nekoho, kdo chce se mnou delat fireshow na Staromagu/Vaclavaku. Jako hrat nejspis. Moje fireshow ZDE na konci videa: https://www.youtube.com/watch?v=Ue0AQW-c1Ok&t=4s Potrebuji zarobit, a trosku se srovnat. Takze nekdo sikovnej, se hlaste, pls :) Nebo proste nekdo, kdo je tezce v pohode (ja jsem dost chaot a byvam dost na nervy), idealne kdo s tim ma nejake zkusenosti, ja po jedny 4yrminutovy show vydelala venku max litr,,,,, ve dvou max 1500 (tzn. 700), potrebovala bych tak trojku za show. :) :D (Jako 1500kc a 1500kc) Bylo by to stylem, 3 kratke shows za den. Resp.2 . Podle mista, casu, etc. Vydelek pul napul. Vymyslet trosku koncept, a tak. Aby to melo hlavu a patu. Ty penize se daji vydelat v klidu, ale clovek musi mit to know-how. Ktery ja mam tak napul, a potrebuji to doladit.

    To s tema nastrojema v Barcelone je kruty, myslela jsem, ze La Rambla by mela bejt v klidu.. Ale evidentne jsem sto let za opicema. :D :)


    RAFEK47: Kruty prispevek. :)

    RAFEK47: :D Ostry.
    AAANN
    AAANN --- ---
    RAFEK47: Ty jo, díky moc za spoustu užitečných informací :) Tak hold Barcelonu vynecháme :) a zkusíme to jinde. Díky moc za velice obsáhlou odpověď :)
    RAFEK47
    RAFEK47 --- ---
    Ser músico callejero en Barcelona: ​​un día el Ayuntamiento te multa y al siguiente te contrata
    http://www.eldiario.es/...elona/callejero-Barcelona-Ayuntamiento-siguiente-contrata_0_551195175.html

    Podle tohoto clanku: 204 zabavenych nastroju v roce 2013, 616 v roce 2014 a 1.042 v roce 2015.
    Je tam taky psano, ze dostanes pokutu a dokud ji nezaplatis, tak svuj nastroj nedostanes zpatky. A ze spousta muzikantu si svoje nastroje na ulici nebere, ale ze si berou nejake nekvalitni o ktere kdyztak mohou prijit.
    A ze vetsinu zabavenych nastroju si nikdo nevyzvedne, ze konci po 2 mesicich ve skolach a nebo se nici.

    Tady je web asociace kde se da o povoleni zazadat: http://www.amuc.galeon.com/
    RAFEK47
    RAFEK47 --- ---
    JEZINKA: No asi tak. Uz si nezvpominam jestli tohle platilo jen pro hudebniky, nebo i pro zive sochy, zonglery a tak.

    Navic mam pocit ze cely web te buskerske asociace byl v katalanstine, takze jsem se musel jit zeptat co a jak osobne.

    Slysel jsem ze treba takovy Madrid je celkem v pohode, ze povoleni nepotrebujes, ale nevim, zatim jsem tam nehral.
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    RAFEK47: hustý. tyjo, zlatá praha, pořád ještě...
    RAFEK47
    RAFEK47 --- ---
    AAANN: Cau, v Barcelone existujou 2 druhy povoleni, to jedno je pro mesto a dalsi je pro metro. Nevim jak to funguje s tim pro metro.

    Povoleni pro mesto zarizuje nejaka buskerska asociace, muzu dohledat.

    2 roky zpatky jsem se snazil dostat povoleni pro mesto, prijde mi to skoro nemozne a regulace jsou neskutecne.
    - Jde o to zazadat jen 2 tydny v roce, a to posledni 2 tydny v lednu, povoleni je na jeden rok
    - Vyplnis nejake papiry (vsechno ve spanelstine), co hrajes, na co hrajes a tak
    - Potom cekas na vyber (vsechno je to pocitacem pry), nikdo ti ani dopredu nerekne kolik novych povoleni se ten rok vyda
    - V roce 2015 to bylo 27 volnych mist na asi 150 zadosti
    - Zvlastni ze nikoho nezjimaji nejake zvukove, video nahravky apod, jen vyplnene formulare
    - Tech 27 mist se uvolnilo po lidech kterym ho neprodlouzili z lonskeho roku
    - Cela tahle sranda funguje tak, ze se musis na zacatku tydne hlasit v te asociaci a oni ti vylosujou treba 2 casy a 2 fleky z povolenych mist (neni jich az tak moc). Tak reknou, hrajes La Rambla ctvrtek od 15 do 16:30 a pak jiny flek treba utery ve 14, pokud ti nevyjde pocasi mas smulu
    - Chapu to tak, ze se tam musis dostavit nejak pravidelne a byt aktivni busker nekolik mesicu v roce (tusim asi 6), jinak ti povoleni neprodlouzi do dalsiho roku
    - Na Barcu zapomen pokud se tam chystas jen na chvili
    - Pokuta za busking bez povoleni je tusim 300euro, s tim ze dokud nezaplatis, zabavi ti nastroje, takze bych to moc neriskoval bez povoleni

    Podle me to v praxi funguje tak, ze pokud se ti nejakou nahodou podari povoleni dostat, pak muzes hrat pokud je nekde volny flek z tech povolenych mist. ale to je moje teorie, pocitam ze si to aktivni buskeri dost hlidaji.

    Doporucuju hrat v jinych mestech kolem Barcy, Sitges, Villanova, Trragona apod.... Tam sice policajti obcas prudi, ale neni to takova hruza a vetsinou jen upozorni ze budto to neni mozne a nebo ze bys mel mit povoleni, nebo te poslou nekam jinam. Co jsem slysel, tak v Barce po buskerech bez povoleni jdou tezce.

    Tot situace v roce 2015, mozna se neco zmenilo.

    Co se metra tyce, vubec nevim jak to funguje a kdyby nekdo vedel, fakt bych to uvital.
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    rekl bych, ze je tam uz tak hodne naskillovanych mistnich performeru. osobne v mym oboru bych nevozil jehlici do lesa :)
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    AAANN: prej blbý, podrobnosti ale neznám, jen jsem slyšel hodně buskerů hudrat na to, že barce už to není co bejvalo.
    AAANN
    AAANN --- ---
    Chci se zeptat, jak je povolený busking ve Španělsku, konkrétně, Barcelona. Máte někdo zkušenosti?
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    ja mel pocit ze je to spis lakacka pred obchodem. to je asi tak jediny co se s tim da delat :)
    OLIAS
    OLIAS --- ---
    _T_: Jak asi probíhá takovejhle byznys..pronajneš si lešení za 8set na den? nevěřim, že by to někdo dělal v hodinovce a poctivě odvedl co vybere..
    _T_
    _T_ --- ---
    JEZINKA: jakoze fakt...nekdo najial brigadniky aby za nej sedeli jako levitujici socha...hnus velebnosti
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    OLIAS: jakože fakt? /:
    OLIAS
    OLIAS --- ---
    JEZINKA: školení levitace
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    SALE: smazáno. Co tam bylo?
    MACCINO
    MACCINO --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam